Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne az baj, hogyha a...

Miért lenne az baj, hogyha a Balkánhoz tartoznánk?

Figyelt kérdés

Az ellenzék állandóan azt hangoztathajta, hogy Magyarország Nyugat-Európából a Balkánba felé tart. Most, hogy a Sargentini-jelentés meg lett szavazva, ez azt jelentheti, hogy nemsokára fénysebességgel fogunk a Balkánhoz csatlakozni.


De nekem csak egy gondolatom van: Ez miért is gond?


Mi a baj a Balkánnal? El tudnám képzelni, hogy pljeskavicát eszek burekkal, miközben hallgatom a trubácsokat.

Nekem nagyon is szimpatikusak a balkáni trubácsok (rézfúvósok). Hallgassatok csak meg egy jelenetet a Guča-fesztiválról:

https://www.youtube.com/watch?v=PFttuikR2XQ

https://www.youtube.com/watch?v=nKRZumsvVgE


De ha már itt tartunk ki ne szeretné a sljivovicát vagy a gyrost? De ott van még a metaxa meg a szuvlaki stb.


És ha már a Balkánnál tartunk, azt se feledjük, hogy az európai civilizáció a Balkánból ered. A demokráciát is a Balkán adta a világnak.


Az emberek a Balkánon sokkal közvetlenebben és nyitottabbak. A Balkánon az emberek összetartóbbak egymás közt és nem olyanok, mint Magyarországon, ahol mindenki csak a másik ellen áskálódik és csak azt lesi, hogy hogyan támadhatja hátba a másikat.

Az emberek ott inkább összeülnek kávézgatni és cigizni.


Mégis mi a gond ha a Balkánhoz csatlakoznánk a rohanó, stresszes, egymástól elszakító nyugati világ helyett?



2018. szept. 13. 01:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Majdnem el is felejtettem leírni: Kelet-Európa legfejlettebb országai is balkániak! (Szlovénia, Görögország)
2018. szept. 13. 01:41
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Szlovénia nem balkáni, Görögország meg az EU lélegeztetőgépén van lassan egy évtizede.


Amúgy amiket te leírtál, azok kulturális elemek. Persze, hogy azok lehetnek szimpatikusabbak. A politika viszont egészen más világ. Ott azt, hogy "balkáni", arra mondjuk, ami átláthatatlan, feudális, posványszerű. Ahol egy vasútállomást vagy egy rendelőt hagynak indiai állapotokig rohadni, mert "jóleszazúgy", az igazán nagy elmék (Tesla a legjobb példa) nyugaton érnek el sikereket, középosztály gyakorlatilag nincs, a politikus pedig fel sem merül, hogy a saját gazdagodásán kívül bármi mást is kéne képviseljen.


Magyarországon van egy kicsi ebből is, meg a németes kultúrából is (amit a Nyugattal azonosítunk). Szerintem nem kérdés, hogy a nagy többségnek az utóbbi tetszik jobban, ha másért nem, hát a sokkal magasabb életszínvonal miatt.

2018. szept. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Az egy dolog hogy onnan ered az europai civilizacio meg finom a gyros, de attol meg a balkan egy nagy putri (az udulo reszeket kiveve)
2018. szept. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

"Az emberek a Balkánon sokkal közvetlenebben és nyitottabbak"


És,ez mit jelent számodra?Hogy isznak bármilyen idegennel egy felest?


Minél szegényebb egy ország,annál kevésbé összetartóak az emberek,annál nagyobb a korrupció,szociáldarwinizmus.


Sokan inkább a vallásban hisznek,mintsem a tudományban,fejlődésben.

2018. szept. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Én egyetértek veled kérdező, szerintem ez a "Balkánozás" mármint a Balkán negatív színben való feltüntetése nem más, mint rasszizmus.
2018. szept. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Nesze nektek, hátha felvidultok a Nyugat-Európai sznobságból!:


https://www.youtube.com/watch?v=nKazfgiAvF4


https://www.youtube.com/watch?v=Huh_H8QsaOE

2018. szept. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
A balkáni magyarok pl. Vajdaságiak is sokkal normálisabbak, összetartóbbak, mint a Magyarországiak! Én is ismerek párat, mai napig emlékszem a csajra akivel lefeküdtem Szerbiában, még poénból a kezembe is szart, miután felvetettem, hogy izgatna a dolog, sokkal nyitottabbak ott az emberek, mint nálunk!
2018. szept. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Én szeretem a Balkánt. Szép tájak, jó kaják, olcsó pia, tüzes menyecskék. Csak sok a svéd.
2018. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Vamigyir Pityun így is átbaszta a törpénket, amit kénytelen volt titkosítani. Ha még be is hódolna akkor bele is kakálna a szájába és kilőné az űrbe....
2018. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Rosszul gondolkodiknsok ember. Nem Az Eu es a nyugat rossz hanem a nyugati bal oldal... el kene söpörni ezt az oatoba hazug liberalis elitet es megwrositeni a jobb oldalt az EU-ban akkor jobb lenne az elet.
2018. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!