Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem képesek belátni...

Miért nem képesek belátni egyes emberek, hogy a saját sikertelenségükről leginkább önmaguk tehetnek és nem az Orbán Viktor vagy a Gyurcsány Ferenc?

Figyelt kérdés
Mind hozunk döntéseket. Az is egy döntés, hogy mondjuk középiskolásként vagy főiskolásként piálni járok mert az menő... és az is egy döntés ha ehelyett tanulok. Viszont vállalni kell a következményeit is, pl hogy nem lesz jó munkám ha nem tanulok... ezzel szemben viszont az emberek tőbbségének csak a szája nagy, követelőzni tudnak, de gondolkodni, áldozni nem. Ezzel viszont kínos szembenezni így ha sikertelen az életük akkor a kormányt teszik érte felelőssé. A kérdésem az, hogy az ilyen emberek miért nem jönnek rá hogy ezzel a mentalitassal csak annyit érnek el hogy boldogtalan életük lesz?

2018. szept. 14. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem az ölébe hulláson van a lényeg,utolsó!


Egyszerűen van olyan helyzet,ahol még diákmunkával sem lehet előteremteni azt,hogy valaki nappali mellett annyit dolgozzon,hogy be is tudjon órára járni.


Persze,lehet nyáron is dolgozni,de az az egész éves megélhetésedet nem fedezi.Másrészt halasztani sem lehet a végtelenségig.


Nekem a húgom kizárólag azért tud egyetemre menni,mert az egyik szülő külföldön dolgozik.

Amúgy az OKJ mellett döntött volna..

2018. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Én úgy érzem, hogy sokan húznak tökmindegy melyik oldalra és felveszik azt a fajta erőpolitikai stílust a személyiségükhöz. Azzal viszont nem törődnek, hogy az jó-e vagy sem, mert meg vannak győződve, hogy jó. tehát egyfajta rövidtávú életszemléletben élnek többen és ez okkozza a gondot.

2018. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ötödik! Észak-Korea egy szélsőséges eset. Teljesen felesleges idehozni példának, ugyanis velük ellentétben nálunk demokratikus rendszer működik, ami nem korlátoz senkit abban, hogy elmenjen tanulni, dolgozni, vagy külföldre menjen akár lakni akár utazni. Magyarán adottak a lehetőségek, hogy az ember normálisan életet éljen, kérdés hogy hajlandó e tenni érte...Vannak persze fogyatékosságai az ország vezetőségének, de alapvetően ha nem vagy egy lusta $egghülye ember akkor tudsz boldogulni. Kár másra hárítani a felelősséget. Ha $zar az életed azért 90 százalékban általában te vagy a felelős.
2018. szept. 15. 11:17
 14/15 A kérdező kommentje:
Nyolcadik! Igazad van, nagyon nehéz szegényként egy főiskolát vagy egyetemet elvégezni, de nem lehetetlen. És most ezt azért mondom külön, mert én pl egy fityinget nem kaptam családomtól, se tandíjra, se albréletre, se kajára. 3 évet dolgoztam egyetem előtt, hogy utána a következő 3 évben amíg egyetemre járok legyen pénzem kajára, tandíjra. És végül elvégeztem az egyetemet 25 éves koromra. Most azóta van jó állásom, és úgy érzem feljebb jutottam. Szóval nem mondanám, hogy pénz nélkül nem lehet... Ha nagyon akar valaki valamit, meg tudja csinálni. Lehet valaki kétszer olyan hosszú utat kell bejárjon, de végül odaér, ha tesz érte. Vagy nekem is panaszkodnom kellett volna, hogy jajj nincs pénzem, mert gonosz Gyurcsány, gonosz Orbán ellopták és nem adnak támogatást, stb stb... tudod hol lennék akkor? Ugyanott mint 10 éve.
2018. szept. 15. 11:23
 15/15 A kérdező kommentje:
Tizedik! Örülök, hogy ilyen normálisan gondolkozó, szorgalmas ember vagy. Végre egy pozitív példa!:)
2018. szept. 15. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!