Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Sargentini jelentés csak...

A Sargentini jelentés csak egy liberális politikus hisztije?

Figyelt kérdés

Az egész jelentés tele van csúsztatásokkal.


-Szó van róla arról,hogy félkatonai szervezet menetelt a kisebbségek által lakott településrészen.

Igen, viszont a menetelés, demonstráció teljesen jogos volt, nem hiteles csak a kisebbségek szemszögéből nézni a dolgot.


-Szóvá tették,hogy a nőket sok helyen anyaként ábrázolják.

Ezzel is mi a baj?Egész Európa területén demográfiai krízis van,nem az a megoldás,hogy 3. világbeli "népekkel" pótoljuk a nemes őslakosságot.



-A civilszervezetekre is kitértek benne.

A kormány így is puha péniszű metódusokat alkalmazott.A nép azzal a javaslattal is egyetértett volna,hogy megadóztatja a bevándorlóbarát szervezeteket,hanem nemes egyszerűséggel illegalitásba helyezi,azaz mostantól büntethető mindenki, aki bevándorlóbarát tevékenységet folytat.



-A másik dolog pedig a migráció.

A migráns minél kevesebb segélyt, meg egyebet kap, annál kevésbé vonzó neki az adott ország.Nyugat-Európába azért mennek mert ott olyan "libsi" a szabályozás,hogy egyből kapják az 1000 eurós segélyeket, meg valahol házat is építenek nekik, közpénzből.

A migráció megállítására nem a kerítés a legjobb megoldás, hanem, hogyha nem adnak a migránsoknak semmit, sem segélyt, sem wifit,semmit.Máris egyből visszafordulnának.



Az egész Sargentini jelentés csak egy liberális hisztije.

Az EU csatlakozáskor nem vállalatuk,hogy liberálisok leszünk, értelemszerűen nem is leszünk.Nem volt ilyenről szó a csatlakozási szerződésben.


2018. szept. 15. 13:23
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
82%

Kösz a megelőlegezett bizalmat! Sosem hangoskodtam sem az utcán, sem máshol. De kég bennem is nyugtalanságot jeltett, amikor ilyen szép emberekkel futottam össze.

Ennyit a sztereotípiákról...

2018. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy az úgynevezett rendfenntartás nem az ilyen katonásdit játszó civilek feladata még mindig.
2018. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
0%

Mérlegre kellene tenni azt, hogy valami egyesekben nyugtalanságot kelt, és azt hogy másokat ennek köszönhetően nem ér verbális vagy tettleges erőszak.

A rendőségnek nyilván nincs elég kapacitása gyakoribb jelenlétre ezeken az utcákon.

2018. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

Nocsak, eddig úgy tudtam, hogy egyrészt tele vagyunk rendőrrel (legalábbis ezt harsogta a kormány), másfelől tudomásom szeri t ahol masírozóék megjelentek, ott már ez a tény is további feszültséget generált.

Ez valahogy nem áll összhangban azzal, amit elmondtál.

Ami pedig visszatérő dolog: egy demomratikus jogállamban nem fogadható el, hogy félkatonai szervezetek játszanak rendcsinálót és keltsenek félelmet az emberekben.

2018. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
51%

Lehet hogy több rendőr van, de még mindig nem elég. A másik probléma, hogy a rendőrnek manapság nincs olyan tekintélye, mint régen. A tisztességtelen, gátlástalan emberek jól tudják, hogy mik a jogaik, és szeretnek ezzel visszaélni.

A polgárőrség lenne a jó megoldás, ha elég volna a létszámuk. Egyébként ők is ugyanígy tudnák csak fenntartani a biztonságot mint a gárda, maximum nem fekete ruhában és bakancsban masíroznának.

2018. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

Én azgal pontosan tisztában vagyok, hogy ennyi rendőr kevés. De erre nem az a megoldás, hogy mi denféle önjelölt szerveződés kezd katonásdit játszani, értem?

Az a megoldás, hogy több rendőrre van szükség. A rendfenntartás az ő feladatuk. Pont.

Polgárőrség jelenleg is van. (OPSZ)

Nem szoktak megfélemlítő célzattal alakzatban vonulgatni. Nem az a dolguk.

Ugyanakkor megjegyzem, kb annyi a jogkörük, mint egy átlag államplogárnak. És ez rendben is van így.

2018. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
51%

Jó lenne persze, ha minden konfliktus a szabályok és törvények szerint rendben megoldódna. A rendőrök mindenhol rendet tartanának. Csakhogy bizonyos helyeken már régóta elfajultak a dolgok. A kívülállók, vagy a fiatal egyedülállók könnyen tárgyilagosak az ilyen ügyekben. De kérdezem én: Ki tudna tárgyilagos maradni, ha ilyen problémás helyen kellene laknia pl. kisgyermekeivel, akiket nap mint nap atrocitások érhetnek. Vagy idős rokonainak folyamatos megfélemlítésben kellene élnie ilyen környéken.


Nem bosszúállásról, vagy erőszakról van itt szó, csak egy rendezett vonulásról. Az a baj, hogy a bűnöző életmódú családok már azt is provokációnak veszik, ha két idegen végigmegy az utcájukban. De ennek a túlzott érzékenységnek érvényt kell adnunk? Sajnos ők kizárólag a túlerőből értenek, ezért van szükség a menetelők magas létszámára.

2018. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
31%

Tulajdonképpen egy pont körül forgunk folyamatosan. Az alap problematika az, hogy néhány civil...hm...szervezet önmaga jelentőségét túlgondolva úgy tesz, mintha bármilyen rendfenntartó jogosítvánnyal rendelkezne. Ennél is nagyobb probléma, hogy ezek a szervezetek úgy gobdolják, okos megoldás az, ha erődemonstrációt tartva, katonai alakzatban masírozgatnak a -mobdjuk ki- többnyire cigányok lakta településeken. Bár ahol én lakom, itt is feltűntek anno, noha nem jellemzők erre a cigányok. Mint korábban mondtam, sem cigány, sem bűnöző nem vagyok. Sőt, kimondottan az a típus vagyok, aki szabályok mentén, azokat betartva éli az életét. A te elméleted szerint tehät abszolút indokolatlan, hogy tartsak ezektől a játékkatonáktól. Mégis nyomasztó és nyugtalanító volt a jelenlétük. Őszintén szóla a gárda egy ponton túl már inkább szánalmas volt, mint félelmetes, de jött helyette betyársereg, meg hasonló kaliberű, szépreményű igazságosztók...

Mindegy, elkanyarodtunk a lényegtől. Az a lényeg, hogy egy demokráciába nem fér bele az ilyenfajta, törvényesség határait feszegető magánakciózás. Főleg úgy, hogy mint utaltam rá néhányszor, a jelenlétük nem megoldást jelentett, hanem további feszültséget és konfliktust.

A törvényesség fenntartása a rendőrség feladata. Ha ez nincs meg, akkor nem anarchista eszközökre van szükség, hanem annak kikényszerítésére, hogy a hatóság lássa el a feladatát.

2018. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
51%
Félreértés ne essék, szerintem sem jó megoldás a menetelés. Viszont jobb, mint tehetetlenül sajnálkozni. A rendőrséget hogyan kényszeríthetnénk, hogy tegyenek többet? Ebben a csodás liberális világban ott tartunk, hogy gyakorlatilag a kisebbségnek több joga van, mint a többségnek. A békesség kedvéért nekünk kell hozzájuk alkalmazkodni, sőt ők ezt ki is használják.
2018. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
100%
Ezért vannak négyévente választások. Ezért nem kell ismételten olyan pártra szavazni, aki csak a szájával óvja a közbiztonságot. Ezen egyedül mi, választópolgárok tudunk változtatni. Viszont minél többet tökölünk, annál kisebb esély lesz erre. És többek közt erről is szól a Sargentini jelentés.
2018. szept. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!