Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen élet volt Magyarországo...

Milyen élet volt Magyarországon a 2004-es EU-s csatlakozás előtt? Miért lenne olyan rossz, hogyha kilépnénk az EU-ból?

Figyelt kérdés

Úgy istenigazából nem lett kánaán 2004 után, legalább is nem az átlagembernek. Nem szállt el a GDP, és az infláció sem csökkent túl sokat.


Az egész EU-s csatlakozás csak arra volt jó, hogy a politikai elit telelopja magát pénzzel. Másra nem igazán.


Mégis mi rossz történne az országgal, hogyha kilépnénk?

Nyilván lesz egy átrendeződési időszak, mint ahogy a rendszerváltás után is volt. De az élet megy tovább.


Svájc és Norvégia is tökéletesen elvan a maga levében.


2018. szept. 15. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Volt értéke a pénznek viszont a drágulás únió nélkül mégnagyobb lenne a vám miatt
2018. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Jó, ki lehetne lépni, nincs ezzel gond.

Csak előtte azért el kellene kezdeni építkezni, mondjuk egy jó 20 évig, rendbe rakni a gazdaságot stb.

Ez a marhaság viszont, hogy itt egyik napról a másikra, elég merész.

2018. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Az egyetlen fejlödés amit most Mo elér az az únios pénzekböl vannak.


Teljesen tipikus példa. Nyugat Mo-i kisváros általános iskolája. Az iskolát 1985-ben építették, es azóta nem volt nyílászáró se szigetelés megoldva. A wc-k nem lettek újítva, a csapból rozsdás víz folyik. DE van okos tábla(computer vezérelt)... Na miért? Mert az unio arra ad pénzt, a felújításokra elvileg az önkormányzatnak kellene pénzének lennie, de nincsen. Ugyan ez a helyzet ezer más dologgal. Gyönyörü játszóterek mindenhol, de az utak csapnivalóak. Unió játszótérre ad pénzt, az utakra az önkormányzatnak kellene költenie.


Szóval ha kilépne Mo az unióbol akkor még okostábla és játszótér sem lenne.

2018. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Tulajdonképpen semmi nem lenne. Annyi, hogy nehezebb lenne megpattanni külföldre, mert vízum kellene, így meg kényelmesebb egy személyivel kimenni.
2018. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

... meg hőszigetelés meg napelem se, meg kórházfelújítás se, meg még egy rakás más se.

Az utóbbi években a felújítások kb. 80%-a uniós pénzből ment. Ez nem lenne, ha kikerülnénk bármilyen módon.

És akkor ez még csak az anyagi oldal.

2018. szept. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, volt előnye, volt hátránya. A legfőbb partnerünk akkor is a Nyugat volt. Én már akkor is kamionos voltam. Szinte csak Nyugatra jártunk, a nagy cégek már itt voltak, Audi, Samsung, GE, ezeknek szállítottunk. Vagy Nyugatról keletre, Balkánra stb. Hordtuk a nyugat termékeket.


A határ szar volt, az ma nagy gáz lenne, ha visszaállítanák, mindenkinek. Bár sok helyütt már elfogadták az személyi igazolványt akkor is.


Naivak voltak az emberek, azt hitték - én tudtam, hogy nem úgy lesz - egyik pillanatról a másikra úgy fogunk élni mint Nyugaton. A propaganda is arról szólt. "Nyithatok cukrászdát Bécsben?" - állt az óriásplakátokon.


Május elsején léptünk be, én még búcsúzóul hoztam két lerakós fuvart, két vámkezeléssel Hollandiából. Ez volt tán pénteken. Szombaton nagy csinnadratta, a feleségem - nem sokkal előtte ismerkedtünk meg - valami hostess volt egy ilyen EU celebráción elsején, még én is ott segítettem töltögetni a pezsgőt. Örömóda - könnyes szemek. Én az EU ellen szavaztam annó.


Aztán valahogy nem lett nyugat életszínvonal. Bajnai az öt éves évfordulón sikertörténetnek nevezte a csatlakozást. Neki biztos az volt.

2018. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

Igen ki lehetne lépni, de nem egyik napról a másikra, legalábbis nem most.

M.o. akár 16%-s GDP visszaesést is elszenvedhet, de ha az EU bekeményít itt is, akár több is lehet.

Szóval valóban kell vagy 20 év mire eljuthatunk gazdaságilag oda hogy ne érezzük annyira meg.

Továbbá a kereskedelmi kapcsolatunkon is kell dolgoznunk mert ha az EU büntet és nem exportál annyit akkor honnan szerezzük be?

Egységként soha nem volt életképes egy közös nemzeti gazdasági rendszer se.

Római birodalom, KGST, stb.

2018. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
#6: Talán nem kellett volna a kohéziós alapból kapott támogatásokat szétlopkodni. Ausztria kevesebb pénzt kapott a második világháború után Marshall-segély címszó alatt, és egy frissen önállósodott, háború utáni területből jól működő, nyugati országot tudtak létrehozni. Vagy hogy más példát mondjak, a velünk együtt csatlakozottak közül Szlovénia és a balti államok jelentős fejlődést értek el a belépés óta. Az EU-ba lépés lehetősége egy hatalmas lehetőség volt, amit nem sikerült az azóta hatalmon lévő kormányoknak (mind az MSZP-nek, mind a Fidesznek felelőssége van ebben) kihasználni.
2018. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Jólét volt és közbiztonság. Saját gyáraink magyar termékeket állítottak elő kiváló minőségben. A boltokban külföldi szemetet alig találtál. Az életszínvonal magas volt és stabil.
2018. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
Gáz csak az az egészben, hogy egész Európa nem képes emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszert előállítani. Nem ismerik például a csípős paprikát. Nem volna akkora gond ugye, hogy a zöldpaprikájuk nem csípős, de íze sincs semmi és száraz. Kenyeret egyik se tud sütni, van esetleg a francia bagett ami reggel még ehető, de délután már csak betont tudsz törni vele. Nem ismerik a szalonnát mert gecci egésségtelen, persze az egészséges cigarettát vagy a viszkit mindenhol meg tudod venni.
2018. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!