Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a Sargentini jelentés megszavazásáról?

Figyelt kérdés

A magyar képviselők azon rugóznak hogy a tartózkodó szavazókat nem számolták bele. De közbe meg olyat hallok hogy mindig is az volt a protokoll hogy csak a szavazatok számítanak, a tartózkodók száma nem.

Most akkor mi az igazság, aki esetleg tudja és válaszol, egy hiteles forrást is csatolna mellé?


2018. szept. 17. 08:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

14 éve tagjai a maygar képviselők az EP-nek...

Eddig nem zavarta őket a protokoll?

De érdekes...

2018. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy igen/nem kérdés volt, a tartózkodás meg akárhogy is nézzük annak a kifejezése, hogy "nem kívánok ebben a kérdésben részt vállalni" ergó nem tudja tehát ha beleszámolják a tartózkodókat az igenekhez is számolhatták volna! Szánalmas ez a kapálózás.
2018. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Nincs "igazság", kétféle jogértelmezés feszül egymásnak. Jogi eljárás során fog kiderülni, melyik az érvényes.
2018. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
Javaslom, ezentúl a magyar országgyűlésben se lehessen tartózkodni. Vegyük át ezt az európai értéket!
2018. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Valaki itt nem igazán érti, hogy mi a tartózkodás. Azt nem számolják se az igenhez, se a nemhez és nem is ez a Fidesz gondja vele.

De a tartózkodást az össz-szavazatokba bele szokás számolni. Pl. 2 igen, 2 nem, 2 tartózkodás, összesen 6. Így nyilván más az igenek és nemek aránya. Tartózkodás számolása nélkül mondhatjuk, hogy fele-fele az arány. De a tartózkodás figyelembe vételével már árnyaltabb az eredmény. És amikor pl. az a kérdés, hogy az összes szavazó 2/3-a megszavazta-e, akkor ugye nem mindegy, hogy ki számít összes szavazónak.

Azt viszont én is úgy tudom, hogy azon a fórumon, ahol megszavazták a S. jelentést, eddig is ez volt a gyakorlat, hogy nem foglalkoztak a tartózkodással. Sőt, ezt előre ki is emelték. Erre konkrétan emlékszem, hogy én is hallottam a hírekben, hogy ugyanúgy, mint korábban, a tartózkodással nem foglalkoznak.

2018. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

#5

Igazad van, csakhogy ez úgymond kisebb ügyekben volt gyakorlat (pl. az uborka lehet e görbe vagy sem)

Ahol egy állam kizárása lehet a következmény, az súlyos ügynek számít és a képviselői szavazatok tényleges 2/3-ára van szükség.

2018. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

6-os vagyok és javítanék:

"Ahol egy állam SZAVAZÁSBÓL kizárása ..."

2018. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

6: Én is így gondolom. Nem is ez az eset kapcsán, hanem úgy általánosságban is. Ha az összes képviselő 2/3-ának szavazata kell, akkor igenis beleszámítanak az összesbe a tartózkodók is.

Viszont azt nem értem, hogy miért lepődtek meg ennyire, miért háborodtak fel, hiszen tudták, hogy így lesz, tudták, hogy így fogják számítani, hiszen előre elmondták, hogy így lesz, mert ez a gyakorlat. Közben meg úgy csinálnak, mintha ez valami újdonság lenne, játsszák a meglepődöttet.

Persze értem én, hogy az egész egy színház (mindenki oldaláról). De azért ennyire ne nézzék már hülyének az embereket. Valami értelmesebb érv kéne.

2018. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

#5 és #8 rendesen leírták.

A kapálózás meg azért van, bármennyire látják szánalmasnak a hazaárulók, mert nem mindegy, hogy a kétféle jogértelmezés közül melyik érvényesül. Ha beszámítják a szavazatot leadókat az össz-szavazatok számába, akkor nincs meg a 2/3, és akkor a jelentés nem-elfogadottnak minősül, nem indul eljárás, ami jelentős energiákat kötne le részünkről. Persz ez a hazaárulóknak nem jó, mert szeretnék a kormányt gyengítve látni, hogy sikeresebben puccsolhassanak.

2018. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Ez csak politikai színház. Az egésznek az a lényege, hogy a hazai választók előtt tudjanak csaló Brüsszelezni. Az egyszeri választópolgár pedig nem fog utánajárni a dolgoknak. Egyébként itt egy nagyon jó cikk megfelelő hivatkozásokkal erről az egész szavazósdiről és a körülötte lévő problémáról.


[link]

2018. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!