Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a kormány-k...

Miért van az, hogy a kormány-közeli médiát "tipikus hazugsággal" vádolják, miközben a baloldali média is ugyan úgy tipikusan hazudik?

Figyelt kérdés

Erre gondolok: [link]


Császy Zsolt írta:

"Egy tipikus Fideszes hazugság: a Völgyhíd nem 356 mrd FT-ba került, hanem 41,5 mrd Ft-ba - aminek fajlagos költsége miatt számos támadás érte, de ezt a fajlagos költségét azóta az M43-asnál már sikerült Simicskával túllépni - a 356 mrd Ft az országosan átadott 413 km autópályának volt az ára. A völgyhíd kb.2 km. hosszú, de kivált egy 15 km-es kitérőt.


Mellesleg mindha egy kicsivel többen használnák mint a stadionokat.


(Az alábbi Index cikket csak a fenti alapadatok miatt csatolom, a benne hivatkozott ÁSZ/Fidesz jelentést cáfolták)


[link]


Nem akarom a kormány-közeli médiát védeni, de ez eléggé idegesítő és eléggé egyoldalú írás volt Császy Zsolttól. A baloldali médiában is rendszersek az efféle tipikus hazugságok.


Például: [link]


Itt azt írja Spirk József a 24.hu-n, hogy a 6212-es számú közutat az Agárd–Zichyújfalu útszakaszon 800 millió forintba került felújítani. Miközben a magyar nyelvű Wikipédia is világosan, forrással ellátva leírja, hogy 551 519 781 forintba került a beruházás. [link]

(Ráadásul még írtam is Spirk Józsefnek e-mailt anno, hogy javítsa ki a hülyeségét, hátha elírás, de nem tette. Ennyit erről.)


Kérdem én: Mi szükség van erre az egymásra mutogatásra, miközben mindkét oldal médiája ugyan úgy "tipikusan hazudik"?



#FIDESZ #MSZP #média #Agárd #Zichyújfalu #völgyhíd #kormány média #6212-es közút #Császy Zsolt #baloldali média
2018. szept. 18. 08:59
 1/3 tgt ***** válasza:
35%

Elég zavaros a kérdésed leírása. Az Index linked nem működik. A 24-hu cikk arról szól, hogy L. Simon László elvesztette a testvérével folytatott pert. Ez nem igaz? Van valahol cáfolata?

A Spirk Józseffel készült 24.hu interjút nem linkelted be. Nem lehet tudni mit mondott, mért mondta.

2018. szept. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 6212-es közút nagyjából 20 km-es (nem tudom miért, de a Wikipedia 13,7 km-t ír, a Google maps 20-at), és Gárdonytól (a 7-es főúttól) indul, tovább megy Zichyújfalunál, és a 6209-es közútig tart. A 7 km-es szakasz ennek a hosszabb szakasznak egy része, ennek a felújítása 551 519 781 Ft-ból valósult meg, eredetileg ez ugye 795 588 006 Ft lett volna, de a projekt túlfútott a határidőn (dec. 31), így végül nem az EU által 795 millióból, hanem a Magyar Állam állta 550 millióból újították fel. A 24.hu újságírója vagy tévedett, vagy szándékosan hazudott ez ügyben. Kommentet kéne írni a cikk alá, nem e-mailt, hátha azt olvassák.

Érdekes, hogy a 444.hu már helyesen hozta az adatokat: [link]

2018. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

tegnap 09:12: A kérdés leírás kb fele idézet, szóval nem csodálom, hogy zavaros. Az Index-link azért nem működik,mert belekerült az idézőjel. (Mivel idéztem valaki; of course.) ;-)


Császy Zsolt egy pénzügyi adatot kifogásolt a kormánymédiában, erre én is egy pénzügyi adatot kifogásolok az 24.hu-n. A kérdésem igazi leírása alján elolvashatod mit. Az nem zavaros, azt nem Császy Zsolt írta.


(Azért idéztem Császy Zsoltot, nehogy eltűnjön a írása.)


tegnap 11:07: Facebook-kommentelni nem szokásom, sőt! Csoda, ha 1 évben írok 10 Facebook-kommentet valahova. +Ritkán is használom a Facebook-ot. Szerintem a Facebook-kommentelést ráhagyom másvalakire, én amit tudtam az e-mallel azt megtettem.


Amit leírtál azt én is tudom és helyes. :-)

2018. szept. 19. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!