Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire rossz itthon...

Tényleg ennyire rossz itthon a helyzet? Budapestiként csak részben tapasztalom.

Figyelt kérdés

Igen, vidéken jóval rosszabb lehet. Pedig én imádom a vidéket, egyrészt fáj is érte a szívem, másrészt nagy álmom vidéken élni. Mármint vidék-vidéken - ha addig nem sorvad el teljesen.


Én itt, Budapesten azt tapasztalom, hogy egyre több az ápolatlan, rossz megjelenésű ember, a "proli", a drogos, egyre rosszabb a közbiztonság (én már ez utóbbi miatt a költözést fontolgatom).


Továbbá hiába tanultam (diploma és OKJ, jogsi), van nyelvvizsgám és valamennyire beszélem is az angolt, mégis csak irodai konkrét adatmásolgatós munkára kellettem, a szakmáimat dobhatom kukába.



Amennyi hírt hallok, látok, olvasok, abból meg átjön, hogy túlspilázzák a migránskérdést. Én amúgy konzervatív vagyok, nem tetszik nekem a migráció (féle is tőle) és nem akarom a multikultit. Ugyanakkor azért érződik a hírekből, hogy két okból nyomatják ennyire a témát: félj és ezért szavazz a Fideszre; félj és közben ne vedd észre a többi problémát.



Ettől függetlenül, vessetek meg, de lassú általános javulást érzek.

Például Budapesten végre vannak új buszok (újak is, nemcsak használt), villamosok (újak is, nemcsak használt), új villamosvonal-szakaszok (ha rövidek is), végre nőnek a bérek (valamennyire... mondjuk az enyém nem :D), sok új autót is látni és igazi tragacsot már alig-alig, az emberek el tudnak menni nyaralni. Nem keresek jól, de valamennyire félre tudok rakni.



Nem látom jónak az ország helyzetét, de annyira rossznak se.

Mi az igazság? Tényleg annyira rossz?


2018. szept. 18. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Már most konkrétan mi a fene a rossz?
2018. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Nezd minden viszonyitas kerdese, penzugyileg egesz biztos vannak jobb helyek, de ugy gondolom h itt is lehet boldog kiegyensulyozott eletet elni.
2018. szept. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Rendkívül felületesen nézted. Aki rosszul öltözött például, az nem "proli". Főleg nem az általad lenézett értelemben. Sok oka lehet ennek.

És ilyen rossz. Budapesten fokozottabban annyiban, hogy itt aktívan rossz, vidéken passzívan és tehetetlenségből.

Néz szét a munkaerőpiacon. Nézz szét a szolgáltatás minőségében. A termékek minőségében. Az utak állapotán. A közlekedők agresszivitásán és a szabályok figyelmen kívül hagyásán. Nézz körül a kórházakban és klinikákon. Nézz szét az iskolákban, az óvodától az egyetemekig. A silányság mindenütt. A növekvő mértékű silányság.

Ez nem egy nép alaptulajdonsága. Ez egy nép tapasztalata arról, hogy így is lehet, így érdemes, így túlélhető.


De persze lehet félrenézni, hibás véleményeket formálni, ezzel is elősegítve a silányság terjedését. A gondolkodásban is.

2018. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam a kérdésben, hogy a rosszarcú-ápolatlan-"kétes" kinézetű emberből van több ILLETVE (másik gondolat) proliból is egyre több van.
2018. szept. 18. 18:44
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Árnyalt a kép, aki fekete-fehéren fideszes vagy ellenzéki az le fogja pontozni a válaszomat...

Gyurcsány-korszakhoz képest sokkal jobb, amihez hozzájárulnak olyan a kormánytól teljesen független tényezők is mint az az "apróság" hogy nincs gazdasági világválság. Van amit persze jól csinál a kormány, például a költségvetési fegyelem, ami Gyurcsányra egyáltalán nem volt jellemző.


Összességében egyébként a régió országaihoz viszonyítva lassanként leszakadunk. Itt megtekintheted Európa országait nettó átlagbér szerint, és a nettó átlagbér vásárlóerő paritása szerint:

[link]

(Ahhoz képest hogy a rendszerváltás után pl. Szlovákia is milyen csóró országnak számított, eléggé elhúztak mellettünk...)


Itt Budapesten viszont valóban jobban mennek a dolgok mint mondjuk Békés-megyében, az tagadhatatlan.


Egy dologban nem értek veled egyet, azt állítod hogy Budapesten romlik a közbiztonság. Hány éves voltál te a '90-es években, meg a 2000-es évek elején? Na akkor voltak igazi kemény arcok az utcákon! Az 1-es villamoson lézengő beherbálózott véglegények semmik mondjuk egy 15 évvel ezelőtti 99-es busz társaságához képest...

2018. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

veled van a baj.

a leírásod (bevallom a felénél tovább nem nagyon akartam olvasni) nagyon egysíkúan szemlélődsz.

attól hogy neked nem jött össze a habzsidőzsis semmittevő élet, még ne általánosíts hogy mindenkinek szar.

2018. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Én is Budapesten élek - már ha otthon vagyok - a mi környékünk nagyon szép, pedig valaha hírhedt rész volt.
2018. szept. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Milyen semmittevő élet? Olyan vicces, hogy rám írják... :D :D :D

Ember, nagy megtakarítás ellenére húztam dolgozni az első adandó helyre, közben pedig tanultam és jogsit tettem le. Ha ez a semmittevő, akkor nem tudom, sokakra mit mondjak....



A 2000-évek első felében nem volt _semmi gáz_ arra, amerre én jártam.

Most rettentő sok a rossz alak, a rablás, a zombi (egyre több területet özönlenek el a drogosok, szerintem ennek már nem is effektív a Hős utcához van köze). Újhegy??? Pillangó park???

2018. szept. 18. 18:58
 9/22 A kérdező kommentje:

# 7


Havanna vagy Kispest valamelyik része? Bár Kispest nem tudom, volt-e rossz hírű..

2018. szept. 18. 18:59
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Katasztrófa.
2018. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!