Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban tényleg...

Franciaországban tényleg akkora probléma a bevándorlás, vagy csak itthon színezik ki és túlozzák el?

Figyelt kérdés

Már olyanokat olvasok egyesektől, meg egyes hírportálokon, hogy a franciák már menekülnek Párizsból, lakhatatlan az egész, hatalmas bűnözés, senki sincs biztonságban, Marseille úgy néz ki, mintha lehányták volna, stb.


De egyik ismerősöm volt kint Franciaországban Párizsban, és ő nem tapasztalt ilyet...néger vagy algériai üzletemberek, tanárok, diplomaták, mentek a munkájukba, iskolában Algériából származó tanárnő tanította a gyerekeket, stb.


Most akkor mi az igazság? Anglia tudom, hogy katasztrófa, de Franciaországgal mi a helyzet? Hisz maga a fehér francia lakosság is növekszik, egyedülállóan Európában.

Tényleg katasztrófa a helyzet, vagy csak eltúlozzák?


Kinek milyen tapasztalata van? Én még nem jártam Franciaországban, ezért kérdezem. Pl Párizs? Vagy Marseille?


Párizs mennyire rossz?



2014. szept. 13. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Sem Anglia, sem Franciaország közel sem katasztrófa. A magyar szélsőjobbos hírportálok előszeretettel szeretnek cikkezni úgy, hogy információkat hallgatnak el, tényeket ferdítenek. Egyszerűen át akarják mosni a normális emberek agyát, hogy nehogy valaki elmenjen máshova. Történnek sajnálatos események, azonban ezek száma elenyésző. A magyar különösen mindent utáló nép, ezért sokakat be tudnak etetni minden marhasággal.
2014. szept. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Pont pár hete volt szerencsém eltölteni Párizsban pár napot. Korábban is hallottam francia vagy Franciaországban élő ismerősöktől, hogy rossz a helyzet, de korábbi látogatásaim során ezt én sem tapasztaltam. Most viszont...a Louvre-ban 3 néger kiskölyök zsebelt ki minket (állítom, egyik sem még 14 éves), az Eiffel-toronynál meg egy néger banda körbevett, megfogta a csuklómat, és elkezdett rajta fonni egy karkötőt. Először megijedtem, aztán megnyugodtam, hogy ó, csak bemutatják milyen ügyes művészek (én naiv), aztán meg alig akartak elengedni, ha nem fizetem ki. Ha nem jön oda az egyik kollégám, akivel ott voltam, hát biztos inkább fizettem volna, csak engedjenek el. Így, hogy odajött egy férfi, már nem volt olyan nagy pofájuk.


És ez még bent a turistaközpontban, nem lehet egyszerű az élet a "gettóban".

2014. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

Második!


Szép mese! Csak épp nem életszerű! Egyértelműen arra hegyezted ki a sztoridat, hogy néger banda volt. Innentől nem is kérdezek többet.

2014. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Bevandorlas != bunozes. Nincs a ketto kozott osszefugges.
2014. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Marseille tényleg egy gettó lett(tapasztalat), Párizsról úgy tudtam eddig, hogy "csak" a külvárosi részek veszélyesek, de elképzelhető hogy egyre inkább terjeszkednek a belváros felé is.
2014. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

"Sem Anglia, sem Franciaország közel sem katasztrófa."


Gondolom éltél mindkét helyen, hogy ennyire tudod, vagy éppen te ferdítesz.

2014. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

ma 21:47

Bocsi, de nem mesélt az előző hozzászóló.

Igaz én Angliában élek, de voltunk párszor a párommal Párizsban pár napokat. A karkötős eset velünk is megtörtént. Mivel mi sem tudtuk, hogy mi a csel, előbb meglepődtünk, hogy egy fekete srác mellém érve a a csuklómra kötött egy karperecet. Nem féltem tőle, mert folyamatosan vigyorgott, és beszélt valamit. Gondoltam valami szerencse karperec vagy én voltam a szerencsés 1000-ik turista aki kap ajándékba. Bár megköszöntem, és éppen menni akartunk de nem engedett el míg ki nem fizetjük. Hát nem fizettük ki. Inkább levetettem a csuklómról. Volt kis vita belőle..

De mi csalódtunk az éttermi kiszolgálással. Mivel franciául egyikünk sem beszélt, így angolul rendeltünk. Azt az utálatot amit kaptunk.. Párizs ezen kívül koszos, büdös.. Mi már nem megyünk oda, de vannak kisebb franciai városok ahol viszont kedves emberek vannak, ahol jól éreztük magunkat.

Mint írtam Angliában élünk, és itt is vannak gondok. Mi kisebb városban élünk. 2 hónappal ezelőtt a közelünkben lévő parkot teljesen lezárták a rendőrök. (bosszantó volt, mert így 3km-es kerülőt kellett tenni, hogy haza menjünk. Azért zárták le, mert egy fiatal lányt és barátját megkéseltek, és valaki megtalálta a holttestüket. A mi városunk egyébként a maga módján biztonságos.. De sokszor hallom angoloktól, hogy sose költözzek Birminghamba vagy Manchesterbe..Na ott van ám bűnözés..

2014. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Kimaradt, hogy nem mesélt az előző hozzászóló mesét, mert igaza van.
2014. szept. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kár, pedig itt szépnek tűnik Párizs :D


https://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk&index=2


Igen, azt hallottam, hogy Párizs olyan, mint egy disznóól, de a bűnözés mindenhol ilyen irdatlan magas?

Amúgy Anglia és Fro. EGSZÉRE jellemző ez a katasztrófa, vagy csak a főváros, és 2-3 nagyobb város ilyen csak?

2014. szept. 13. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Franciaország elég pocsék hely lett. A 2012 óta megválasztott új francia elnök,és pártja szó szerint futószalagon importálja befele a muszlimokat,és a kisebbségeket. Meg is van az eredmény,az idei EP választást a szélsőjobboldali francia Nemzeti Front nyerte,amely 3 év múlva olyan toronymagasan kerül hatalomra Franciaországban,hogy ott kő kövön nem marad.
2014. szept. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!