Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki "proli", azaz...

Ha valaki "proli", azaz rabszolga létben van, neki sehogy nincs kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Hogyha a munkanapok a túlélésért mennek, nem beszélve a kis fizetésről, ebből semmilyen kilábalás nem létezik? Semelyik másik munkahelyre nem vesznek fel, a helyzet teljesen kilátástalan, ha meg ebből a melóból kilépek, kockáztatom a hajléktalanságot. Ha valaki ilyen helyzetbe ragad bele, már soha nem fog kijönni belőle?

2018. szept. 18. 21:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem Magyarországon az úgynevezett "prolik" sokkal boldogabb emberek, mint az úgynevezett "Nyugaton".


Én sok ilyen családot ismerek, és részben én magam is "proli" vagyok, hiszen csak középiskolai végzettségem van, van úgy, hogy szellemi, van úgy, hogy fizikai munkát végzek, ha valaki felvesz, azt elvállalom. Szabadidőmben biológiát, anatómiát, és genetikát tanulok, de persze hivatalos diploma nélkül sajnos nem fogadják el a tudásomat.


Budapest egy külső kerületében élek, az úgynevezett "proli" családok akiket ismerek boldogan megvannak, az általános iskolás gyereknek van számítógépe, a 3 éves kisöccsének van saját tabletje, évente egyszer elmennek Görögországba vagy a Kanári-szigetekre nyaralni. Nem azt mondom, hogy minden fenékig tejfel, és sosincsen semmi problémájuk, de szerintem sokszorosan leköröztük már a Kádár-rendszerbeli átlag életszínvonalat. Én magam is huszonéves vagyok, havonta kb. egyszer tudok Mekiben enni, és van, hogy tojásételekkel, tofuval pótolom ki az étrendemet, amikor hó végén nincs pénzem húst enni, de ezen kívül jól megvagyok. Még mindig jobb, mint Nyugat-Európában élni, ahol bármikor megkéselhet egy muszlim migráns, és a balliberális polkorrekt diktatúra miatt korlátozzák a szólásszabadságomat.


Szóval mindent összevetve én nagyon szeretem Magyarországot, Fidesz-szavazó vagyok és elvagyok itt.

2018. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Na ez az a pillanat amikor vissza kellene emlékezni hányszor is mondták el neked a tanáraid, hogy tanulj, mert így fogsz járni!

De ehhez sosincs késő, tanulj most, szerezz más végzettséget vagy magasabb szintűt és akkor találsz másféle állást.

2018. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%
Itthon "proletár reneszánsz van". Nem olvastad Hankis Elemér könyvét? :O
2018. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell aggódni! Nézd meg takács is, hogy elburjánzik itt nonstop és még gyereket is neveltet az adófizetőkkel...
2018. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk részletesebben kellene ismerni ezt a kilátástalan helyzetet. Tényleg vannak problémás esetek amikor életkor vagy egészségi állapot miatt nincs kitörési lehetőség.

De egy egészséges fiatal embernek nyitott a pálya.

Lehet, hogy fel kell ülni egy vonatra és leköltözni 200 kilométert ahol egészen más feltételekkel lehet új életet kezdeni, új egzisztenciát felépíteni.

Sok esetben azt olvasom, hogy még a szomszéd faluba sem hajlandó elmenni dolgozni anyuka kicsi fia.

2018. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

#4

valóban nem kell aggódni. Ez a takács ugyanis most dolgozik éppen a második diplomáján, a párjának már szintén kettő van, miközben nem csak házat építettek hitel és szocpol nélkül, de 3 gyereket is felneveltek. Tudom biztos meglepő lesz számodra, de a gyerek csak pár éves koráig viszi el az ember idejét, amikor már egyetemre jár meg középiskolába, akkor nem kell sem pelenkázni sem homokozóba vinni. Az én gyerekeim nevelve voltak, tanulnak és önállóak.

Veled ellentétben.

2018. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

#1


Nem tudom eldönteni, hogy ez a válaszod gúnynak lett-e szánva vagy komoly, de komolyan csak havonta egyszer tudsz megengedni magadnak egy átlag 1500 forintos menüt egy gyorsétteremben és szerinted jobb életszínvonalon élsz, mint egy nyugati proli?

2018. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

"szerinted jobb életszínvonalon élsz, mint egy nyugati proli?"


Igen, ugyanis sosem vagyok életveszélyben, nagyrészt nyugalomban élek, ha stresszelek is valamin, az egyszerű anyagi dolog, amin már az ősember is stresszelt ha pl. nem tudott eleget vadászni, gyűjtögetni.


Biztonságban tudok sétálni az utcán, sosem kell attól tartanom, hogy odarohan hozzám egy migráns és belém döfi a kést "Allahu Akbar!"-t kiáltva, sosem kell attól tartanom, hogy az épület, amiben éppen tartózkodom, bármelyik pillanatban felrobbanhat.


Nem kell vallási diktatúrában élnem, körülettem a legtöbb ember ateista, aki meg keresztény, az el van a saját hülyeségeiben, nincsenek körülöttem fundamentalista muszlimok.


Szabadon mondhatok bármit, amit akarok, ugyanis nincsen körülöttem liberális diktatúra sem. Pl. Svédországban nemrég ellehetetlenítettek egy egyetemi tanárt, mert azt mondta, hogy genetikai és biológiai különbségek vannak a férfiak és a nők között, tehát ellentmondott a tudományellenes balliberális dogmának, holott ez teljes mértékben igaz dolog, hiszen ha nem lenne a Homo Sapiensnél szexuális dimorfizmus, akkor pl. a sportban miért vannak külön férfi és női focicsapatok, az olimpián miért mérettetik meg külön a férfiakat és a nőket, miért ír fel az orvostudományos férfiak és nők számára különféle vitaminokat, nyomelemeket, és hormonokat. Már Richard Dawkins, a híres evolúcióbiológus is rámutatott erre a tudománytalan liberális hülyeségre.

2018. szept. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem mindegy hogy "proli" vagy "proletár".

A proletariátus az ókori rómaiaknál a legalsó szabad osztály volt.

A kapitalista rendszerben a saját termelőeszközökkel és tőkével nem rendelkező szintén legalsó társadalmi osztály.

A kommunizmusban a rendszer alapvető osztálya volt azaz a munkásosztály akik ahogy a többi esetben szintén nem rendelkeztek vagyonnal és termelőeszközökkel.

A proli viszont egy szitokszó. Egy dehonesztáló kifejezés. Bizonyos életvitelű és alacsony műveltségi szintű embereket is értenek alatta.

Te most úgy érted hogy a proletár osztályból hogy léphetnél feljebb. Saját vállalkozással. Ami tőke nélkül nehezen indítható be. De lehet tanulni és jobban fizető állásba menni. A jobb fizetésből gyűjthetsz tőkét és vállalkozhatsz. Másik lehetőség hogy elmész külföldre dolgozni és ott gyűjtesz tőkét. Nyerhetsz a lottón is és abból a pénzből kezdhetsz valami okosat.

2018. szept. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Én magam is ilyen "proli" vagyok, és igen, a munkanapok a túlélésért mennek.
2018. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!