Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szabadságharc idején is...

A szabadságharc idején is ennyire megosztott volt a magyar társadalom, mint ma?

Figyelt kérdés

A pákozdi csata évfordulóján jutott eszembe, Kossuth és Széchenyi ellentéte, de az is, hogy különféle személyi ellentétek voltak, Klikkek, sokan utálták Görgeyt, azért is nevezte ki kétszer is Kossuth Dembinszkyt főparancsnoknak, mert őt legalább elfogadta mindenki.

Azonban elég keveset tudok az akkori eseményekről politikai téren.

Hasonló lehetett, mint ma, hogy a megosztottság ilyen indulatokat szült?

Voltak akik gyalázták mondjuk Kossuthot?

Milyen tömörülések, pártállások voltak akkoriban? Tudja valaki, mert csak körvonalaiban, vázlatosan olvastam ezekről, így megtenné, hogy tájékoztat, ha megkérem?

Volt egy stratégiai játék, amit valamelyik iskola fejlesztett ki diákokkal és tanárokkal 1848 témájú, lényegében ott olvastam a személyek jellemzésében politikai idézeteket és meglepett, milyen ellenségeskedés volt a kortársak között.



2018. szept. 21. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:
A Magyarságot világ életben a megosztottság jellemezte.Ezt volt hivatott eltörölni a vérszerződés,mintegy szimbolizálva az egységet.Sajnos mindig is volt elnyomó és elnyomott.És mivel hazánk nagyon bővelkedik még mindig az erőforrásokban,így az elnyomók egyre csak jönnek.Talán nem a kérdésedre válaszoltam bocsi :)
2018. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!