Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tamogatnátok a lőfegyverekre...

Tamogatnátok a lőfegyverekre vonatkozó törvények liberalizálását?

Figyelt kérdés

2018. szept. 29. 23:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem, sok kockázattal járna a szabad fegyvertartás.
2018. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Igen. De nyilván csak olyannak lehessen fegyvere akinek nincs priusza.
2018. szept. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%

Voltak olyan helyzetek az életemben, aminél éreztem a pisztoly hiányát, így ennek tudatában tehetetlen voltam, és itt nem arra kell gondolni hogy elmegyek egy szórakozóhelyre ott leöntik a felsőmet én meg kihúzom a derekamhoz bedugott fegyvert.


Nyilván aki eljutna odáig hogy szükségét érezze, rátermettsége meg van hogy akár ráfogja valakire, abban már vélhetően annyi alázat.


Drágák a fegyverek, egy vadász mondta nekem hogy a fegyver szekrénye a felszereléssel ahogy ott áll közel 5 millió ft-ot ér.



Nekem nem lenne kifogásom ellene, vizsgát ugyanúgy kell tenni bizonyára, szóval.

Közhelyes de friss jogsisként is lehet embert ölni, és ugyanúgy megkapta az engedélyeit hogy vezethessen, akkor mivel másabb a fegyverkezés, ez is lehet hobbi, és önvédelem is, ki mire fordítja.

2018. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
nem, a magyar társadalom nem érett még meg erre, és szerintem soha nem is fog.
2018. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
Nem csökken már így is eléggé a népesség?
2018. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen támogatnám.
2018. szept. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem mert:


- gyakorlat nélkül nem sokat ér. Tudniillik lőni nem olyan könnyű. Elsütni a fegyvert =|= lőni.

- a magyar joggyakorlat szerint alig - alig tudnád jogszerűen lőfegyverrel megvédeni magad.

2018. szept. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Igen, támogatnám. Ha már a "rendőrség" nem hajlandó megvédeni minket, legalább magunkat legyen mivel megvédenünk.
2018. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
15%

@HakapesziM:


"a magyar joggyakorlat szerint alig - alig tudnád jogszerűen lőfegyverrel megvédeni magad."


Miért is ne? Mi az a magyar joggyakorlatban ami ebben megakadályoz?

2018. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

9.


Szerintem te is tudod, hogy a jogos védelem Magyarországon, elég kényes dolog. Még egy rendőrt is eléggé meghurcolnak, ha lelővi a támadóját. Számtalan példa volt erre.


Ott volt Szántai Attila panziótulajdonos esete. 13 évet leült, mert lelőtte a támadóját. Azt is tudom, hogy időközben változtattak valamint a törvényen, de azzal együtt ez nem Amerika. Ha te itt valakit agyonlősz, ott komoly herce - hurca lesz. És könnyen rosszul járhatsz, az ügyvédek hamar bebizonyítják, hogy nem használtál arányos védekezést.


Az átlagember nem fog tudni pár másodperc alatt dönteni, felfokozott idegállapotban mérlegelni jogi vonatkozásokat, szakszerűen eljárni, célozni és lőni. Ha sokat vacakol, a támadó fogja lelőni, ugyanis a támadó nem fog mérlegelni. Főleg, ha van rá esély, hogy a sértettnek fegyvere van.

2018. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!