Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Örömkormányunk" szerint...

"Örömkormányunk" szerint miért kell úgy örülniük a nyugdíjasok 10000 Ft "nyugdíj-prémiumnak" mint majom a farkának?

Figyelt kérdés

2018. okt. 1. 18:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

A Fidesz rengeteg sok pénzt ellopott a nyugdíjasoktól (is), és most ennek töredékét visszaadja nekik, prémiumként.


Nem kell itt sokat gondolkodni.

Én szép lassan 11 hónap alatt minden hónapban elveszek tőled 30 ft-ot, majd a 12. hónapban veszek neked egy 100 ft-os csokit, és azt mondom neked, hogy te most egy csokival gazdagabb vagy, mint az elmúlt évben ugyanilyenkor.


A fideszesek nem a gondolkodásukról, vagy az intelligenciájukról híresek, ne várj logikus választ.

2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%

#11

Leírnád mikor és hogyan lopott el pénzt a fidesz a nyugdíjasoktól?

2018. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
#12 részben ahogy a többiektől is, takács elvtárs: európa legmagasabb áfája, minden termék árába beépülő útdíjak-üzemanyag adók, árfolyamköltségek, stb.
2018. okt. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%

#13

Aha, értem. Szóval semmikor.

2018. okt. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja bocsi én félreolvastam, azt hittem, hogy az erzsébetutalványról van szó. :D azt kaptam egyetemistaként, nyugdíjprémium nincs :( :D
2018. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

TakácsZs5 röviden:


Kér egy indokot.

Kap egy megfelelő indokot.

..

..

Mivel abszolút elvakult fideszes, így vagy szimplán ignorálja, vagy csak képtelen beismerni, így leírja, hogy ez nem indok.

2018. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

hogyan lopott el pénzt a fidesz a nyugdíjasoktól?


Hová sorolod, amikor megszüntette a magánnyugdíj pénztárakat?

Kiváncsian várom válaszod..

2018. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17

1. NEM szüntették meg a magán nyugdíjpénztárakat. Ezen az oldalon szépen össze is szedték őket neked, megnézheted mit kínálnak ma is:

[link]

2. ha a KÖTELEZŐ magánpénztári tagságra gondoltál volna, csak félrebeszéltél, akkor szólok, hogy azt kapod meg a befizetésedért cserébe, amire befizetted: a nyugdíjadat. Pontosan ugyanúgy megkapod a teljes nyugdíjadat, mintha mindig is az államhoz fizetted volna a járulékot a nyugdíjkasszába.

3. a magánpénztár a későbbi nyugdíjadnak csak 30%-t váltotta volna ki, a járulékok és ledolgozott idő alapján kiszámolt nyugdíj 70%-os részét az állam fizette volna mindenkinek. Vagyis ha a magánpénztári befizetések hiánya miatt romlik a gazdaság, a költségvetés helyzete és kevesebb pénzt tud nyugdíjként miatta kifizetni az állam, akkor te hiába szerzel a 30%-nyi rész helyett 40%-t akár egy jó befektetéssel a magánpénztárad által, akkor is többet veszítettél a nyugdíjadból és rosszabbul jártál.

4. mindenki , akinek hasznot tudott termelni a magánpénztára, az meg is kapta ezt a hasznot a kezébe. Az államhoz csak az eredetileg levont nyugdíjjárulékot, pontosabban annak imflációval növelt részét fizették be a biztosítók, nem többet. Mintha a pénz az állami nyugdíjkasszában lett volna és te számodra értékkövetően felszorozzák a nyugdíjszámításkor az inflációval. Aki nem kapott pénzt vagy csak nagyon keveset, annak a biztosítója nem termelt hasznot vagy azt elvitte a válság. Azok az emberek a nyugdíjba menetelükkor ugyanezzel szembesültek volna és a 30%-nyi rész helyett még annyit sem kaphattak volna meg, hiszen akkor még levonják belőle a biztosító költségeit és csak adott időre felosztva jár, nem ameddig él az illető.

5. nagyon sok olyan ember volt - az alacsony fizetések és így nagyon kicsi nyugdíjjárulékok miatt - akinek még annyi pénz sem volt a magánpénztári számláján, hogy az inflációt fedezze a befizetésénél. Nekik az állam egészítette ki a pénzét és ők is megkapják cserébe majd a teljes nyugdíjukat. A minimálbéresek mind úgy jártak volna amikor nyugdíjba mennek, hogy az állami nyugdíjasokhoz képest kevesebb nyugdíjuk lett volna emiatt. Erre bizonyíték, hogy még Bajnainak kellett rendeletben megengednie akkor a nyugdíj előtt állók visszalépését az állami nyugdíjrendszerbe, mert az akkor nyugdíjba menőknek konkrétan kevesebb lett a magánpénztárral számolt nyugdíja annál, amit az ugyanolyan befizetésekkel állami nyugdíjként más kaphatott.

6. az állítás a már nyugdíjasok meglopásáról szólt és nem azokról akik valamikor majd nyugdíjba fognak menni.

2018. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy nincsenek most, hanem amiről ez szól, 2011-ből.

[link]

Igen durván belenyúltak tulajdonképpen a magán pénzügyeidbe.

Ezt Te elfogadhatónak neveznéd, ha magánnyugdíjpénztári tag voltál??

2018. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Igen, ez történt. Mi vele a gondod? Leírtam miért tették meg és mi lett az eredménye: mindenki megkapta azt a nyereséget kézbe, amit a pénztára ki tudott neki termelni - nem vették el tőle és mindenkim meg fogja kapni a teljes nyugdíját ami a járulékai alapján jár majd neki.

Mi kell még?

Amikor a devizahitelesekről van szó vagy éppen a brókerbotrányról, ott meg azt kéritek számon, hogy az állam nem védte meg az embereket a rossz döntésüktől, hogy nem volt jobban szabályozva, tiltva stb. A nyugdíjak kötelező magánpénztári tagságáról bebizonyosodott hogy sem az ország gazdasága nem viseli el, sem a befizetők nem járnak vele mind jól. Bajnainak olyan emberek visszalépését kellett engednie az állami nyugdíjkasszához a nyugdíjazásukat megelőzően, akik még szabadon választhattak, hogy magánpénztári tagok lesznek-e vagy maradnak az államiban (az első 1-2 évben erre volt lehetőség a bevezetéskor, még én is választhattam, az utánam munkába állók már nem). Nyilván azért léptek át a magánpénztárhoz, mert elég jó volt a fizetésük, hogy arra a pár évre is elegendő nyereséget remélhessenek a befizetéseik alapján. De a válság mindent elvitt, mindegy volt, hogy mennyit fizettek be. Családtagom igen jó fizetésének is lenullázta a válság a hasznát, pedig jól megválasztott pénztárnál, odafigyelve a számlájára, nem kockázatos befektetésként kezelte. 2009-re azonban az egyenlege annyi lett, mintha akkor kezdte volna el a befizetéseit és még nem volt haszon. A válságkor munkába álló fiatal ismerősünknek a harmad akkora fizetése szinte ugyanannyi hasznot termelt az államosításig, mint rokonom befizetései összesen a 13 év alatt (1998-tól lépett életbe a manyup rendszere és 2011-ben államosították vissza). Ahogyan a világon sok helyen, így nálunk sem lenne másképpen, időnként az aktuálisan bekövetkező válságok vagy viszik a nyereséget a nyugdíjpénztári számlákról vagy csődbe viszik az egész intézményt és minden megtakarítás elveszik.

Akkor pedig ott marad az állam, akinek kötelessége a befizetőt így is kártalanítani. Akkor minek az egész?

Akinek van pénze, mint az említett rokonom, az azóta is fizet ÖNKÉNTES nyugdíjpénztárba. Mivel eltörölték a nyugdíjplafont, a teljes fizetése után vonnak le nyugdíjjárulékot, az államtól is szép nyugdíjat fog majd kapni és azt még kiegészíti majd a külön nyugdíjmegtakarításából.

Ellenben nekem, akinek sokkal kisebb a fizetése, a kötelező pénztári befizetéskor nem lett volna annyi járuléka, hogy még a legtökéletesebb gazdasági helyzetben is kitermelhessen annyi hasznot, hogy legalább ugyanannyit kapjak nyugdíjként, mint aki csak az államtól kapja. De ha úgy gondolom én is nyugodtan fizethetek önkéntes pénztárba. Akinek viszont minimálbére van, az eleve nem kapna a végén annyi nyugdíjat sem, amit az államtól kaphatna és még csak külön megtakarításra sincs esélye, őt igenis kötelessége az államnak megóvni egy ilyen hibás döntéstől. Kifejezetten rossz pedig az lett volna, ha ráadásul az állam kötelezi is erre a hibára.

2018. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!