Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Örömkormányunk" szerint...

"Örömkormányunk" szerint miért kell úgy örülniük a nyugdíjasok 10000 Ft "nyugdíj-prémiumnak" mint majom a farkának?

Figyelt kérdés

2018. okt. 1. 18:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#14 nem, nem érted. Szóval mindenkor.

A komcsiknak ez az alap, mindig lopnak. Erre kellett a temérdek adóemelés, díj bevezetése is, a rekord EU támogatások lenyelése mellett.

2018. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"mindenki megkapta azt a nyereséget kézbe, amit a pénztára ki tudott neki termelni"

Ha ez így volt, akkor semmi haszna nem volt a kormánynak, akkor miért is kellett csinálni, nagy ellenkezés ellenére?

Tudsz erre válaszolni?

2018. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22

Az elmélet az volt, hogy a felosztó-kirovó nyugdíjrendszerünkről áttérünk egy kevert változatra, amely látszólag az egyéni számlákon alapul, azon, hogy az emberek a saját nyugdíjjárulékaikat maguk kezelhetik a magán pénztárak által és így ők is beleszólhatnak annak alakulásába. A munkaadó fizetéséből levont kb.10%-os járulék nagyobb része kötelezően megy egy általa választott magány nyugdíjpénztárhoz, a kisebb része és amit a munkaadó fizet az államnak a dolgozója után, az meg marad az állami nyugdíjalapban. Úgy vélték, hogy ezzel növelik a nyugdíjak későbbi értékét és csökkentik az állami kifizetések részesedését.

Azonban már az elején figyelmeztették az ország illetékeseit, hogy működésképtelen lesz a rendszer. A valóságban ugyanis ezzel nem valósul meg az öngondoskodás. Mivel a munkaadó és munkavállaló által a nyugdíjra levont pénz 70%-a így is az államhoz folyik be, a későbbi nyugdíjnak is ezen részét az államnak kell kitermelnie majd. Közben 30-40 éves átmenet lesz az első ilyen befizető és aközött, hogy mindenki így fizet nyugdíjjárulékot, mert már mindenki a kötelező magánynugdíj pénztártól is kaja a nyugdíját. Az átmenet ideje alatt pedig az államnak ugyan nem jön be a pénz a nyugdíjalapba, de kifizetnie viszont ki kell a nyugdíjakat, mert azok járandóságok és nem segélyek. A nyugdíjas a korábbi befizetéseivel már teljesített, neki a nyugdíját meg kell kapnia. Nagyon sok egyéb bevételt tehát át kell rakni a nyugdíjalapba, hogy fedezzék az átmenetet. Minél több idő telt el, annál több munkavállaló fizette már egyre nagyobb részét a nyugdíjjárulékának magánpénztárba (a kezdeti 7%-os rész után 8,5%-t), így egyre több pénzt kellett a fejlesztések, beruházások vagy fizetésemelések helyett a nyugdíjalapba áttenni.

EZT zárta le a fidesz azzal, hogy megszüntette az államnak kötelezően fizetett nyugdíjjárulékok magánpénztárhoz fizetését. Mert cirka 3000 milliárdos hiányért felelős ez a magánpénztári ügylet IS. Hiszen az adót másra kellett volna fordítani, hogy nőhessen a gazdaság, legyenek munkahelyek stb. Mikor a pénz hiányzott a gazdaságból és még az akkori mszp-szdsz kormányzat rosszul is csinálta, akkor egyre kevesebb lett a befolyó pénz és egyre többet kellett benne a nyugdíjakhoz áttenni. Így még kevesebb maradt arra, amire az adó kellene, az ország és a gazdaság működtetésére. Ez vitt a csőd felé, ez okozta gyurcsány bukását és hogy Bajnainak fel kellett vennie az imf gigahitelt.

Egyszerű példával. Ha neked egy csapon folyik be a víz a kertedbe, de abból egyre többet engedsz át a szomszédodnak locsolásra, akkor a saját kertedbe kevesebb víz jut. Ha tovább nő a szomszédodhoz átengedett víz mennyisége, akkor eleinte még megoldhatod azzal, hogy kevesebbet fürdesz, nem töltöd fel a medencét, de egy idő után már nem tudsz eleget locsolni sem. A növényeidnek viszont víz kell, ezért kénytelen vagy a szomszédodtól vizet VÁSÁROLNI.

Azonban ha megállítod és nem adsz át többet vizet a szomszédodnak, akkor onnantól lesz elég vize a növényeidnek, egy idő után már többet tudsz fürdeni és amikor már helyre jött a dolog, akkor feltöltheted a medencédet is.

Amióta nem megy a magánpénztárakba a nyugdíjjárulék, azóta nem kell máshonnan oda elvenni a pénzt. Ezért lehet annyi fejlesztés, beruházás az országban, mert most a befolyó adókból ezek történnek meg. És bizony, egy idő után már elkezdett jutni pénz a "medencére" is, vagyis a fizetések emelésére.

Hát ez az értelme az egésznek. Hogy neked a pénzed arra menjen amire fizeted és a végén a nyugdíjadat is megkapd rendesen, ahogyan befizetted.

2018. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Hm...

Szép az írásod, de tudod, (miután 14 éve nyugdíjban vagyok) az én magánnyugdíj pénztári pénzemet is "állami gondoskodás" alá vonták és nem kívánom kifejteni, hogy a szerinted "mindenki megkapta ami jár neki" mennyit jelentett, az azt követő "ki vagyok teljesen szolgáltatva az állami gondoskodás" állapotának.

Örülök, hogy Te ennyire pozitívan ítéled meg a történéseket, de engedd meg, hogy az én örömöm ne legyen felhőtlen és ne zengjek dicshimnuszokat a történtekről sok más sorstársammal együtt...

2018. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

"de tudod, (miután 14 éve nyugdíjban vagyok) az én magánnyugdíj pénztári pénzemet is "állami gondoskodás" alá vonták "

Megmagyaráznád nekem, hogy ha 14 éve vagy nyugdíjban, vagyis 2018-14= 2004-ben mentél nyugdíjba, akkor hogyan is érinthetett téged az az államosítása a magánnyugdíj pénztáraknak, amiket 2011-ben szüntettek meg?

Próbáltam megkeresni, hogy mi történt azokkal a nyugdíjasokkal, akik már egy magánpénztártól kaptak nyugdíjat is az államosításkor, de semmit nem találtam. 1998-2004 között csak 6 év volt. Miért gondoltad, hogy megéri erre a pár évre a kötelező manyup tagság?

2018. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Az óvodai dajkák,pedagógiai segítők, ápolók, mentősök miért nem kapnak Erzsébet utalványt + emelést?!
2018. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!