Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Örömkormányunk" szerint...

"Örömkormányunk" szerint miért kell úgy örülniük a nyugdíjasok 10000 Ft "nyugdíj-prémiumnak" mint majom a farkának?

Figyelt kérdés

2018. okt. 1. 18:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Magyarország jólteljesít = Éhezők viadala
2018. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%

Prémiumot az szokott kapni, aki egy meghatározott feladatot teljesít, vagy éppen túlteljesít.

Mit tesz egy nyugdíjas a prémiumért? Elfelejti, hogy 2010 óta nem 5-6 % fölötti az éves emelés összege, hanem csak 1-2.

Egyébként is egy igaz magyar mindennek örül, amit a kormnyunk tesz.

2018. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"egy igaz magyar mindennek örül, amit a kormnyunk tesz."


Vajon régen akkor is őszintén örültek a kormány minden tevékenységének amikor azt kiabálták, hogy "Éljen Rákosi!".

2018. okt. 1. 19:09
 4/26 anonim ***** válasza:
#2 fél életét ledolgozta azt csinálta egy nyugdíjjas.a 10000 forint nem sok de a semminél mégiscsak jobb
2018. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem jár nekik (semmilyen jogszabály nem ír elő ilyet), mégis kapnak.
2018. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Hááát van aki szétkulizta az agyát és kap koszos 60 ezret 48 év meló után a bányában, vagy szövőnőként. Annak azért fel kéne emelni 200-ra ami már érinti a megélhetési küszöböt éppen. Tudom a sok köcsög itt nyuggerezik majd, de egyik sem dolgozott közel 50 évet koszos 60 ezerért, amiből vidáman éhen lehet halni...
2018. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem semmi kavar van ma a fejekben a nyugdíjügyben.


Nézzük az elejéről van egy szinte mindenki által "nyugdíjtörvény" néven emlegetett hatályos magyar jogszabály, aminek jelenlegi formáját (már ami szempontunkból fontos) még 2009-ben fogadták el, igen a nuygdíjprémium bár ezt nem reklámozza a Fidesz a mocskosszocik találmánya, a 13. havi nyugdíj elvétele miatti kompenzáció, de a nyugdíjprémium nem a 10 ezres bözsi utalvány!

A nyugdíjprémium mindenkinek más és más az alapnyugdíja alapján osztják, akkor ha a GDP növekedés meghaladja a 3.5%-ot (van, hogy elfelejtik osztani, de hát csak törvényt sért a kormány, ez ma már senkinek sem emeli fel a vérnyomását) szóval ez a nyugdíjprémium.

Van a nyugdíj korrekció, amit akkor kapnak, ha magasabb az infláció mint azt év elején számítják, ugyanis szintén a nyugdíjtörvény szerint az infláció alapján kell a nyugdíjt emelni. ezt is kapják idén, mert magasabb volt az infláció mint számították.

és ezen kívül van a 10 ezres Bözsi utalvány, ez már tényleg csak azért osztják, hogy a nyugdíjasok között is vezessen a Fidesz.

Tehát a három "adományból" kettő a törvény szerint jár, egyedül a Bözsi az, ami "királyi ajándék"

2018. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt senki nem mondta, hogy a nyugdíjasnak örülnie KELL ennek a pénznek. Nyugodtan el lehet fogadni morogva vagy köpködve is.

Másrészt meg nem kell elfogadni ha nem tetszik. Van egy rakás ember akinek jól jön, oda lehet nekik adni, vagy vissza lehet utasítani.

2018. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
14%
Szerintetek ezt a kibxszott takácsot maga orbán táplálja spermával, hogy ilyen aktív? Én mindig lövök rá egy negatívot mikor orbánt szopja, de nem akar 40% alá csökkenni...hmmm
2018. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

És az miért baj, ha örülnek? :D

Én is kaptam, többször is, mindig örültem. Kicsit szánalmasnak is éreztem, hogy mennyire átlátszó, de a pénznek örültem. (egyetemista vagyok, minden forint jól jön)


ennek ellenére sosem szavaztam a fideszre, és nem is fogok. így jó?

2018. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!