Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik az LMP-ben és a...

Mi folyik az LMP-ben és a Jobbikban?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik mindkettő párt a szétesés szélén áll.

2018. okt. 2. 07:40
1 2
 11/18 MolotovPunk ***** válasza:
90%
A Jobbiknál konkrétan nem tudom mi zajlik,de mint látható ott is pártszakadás következett be.Én már évekkel ezelőtt mondogattam,hogy a Jobbiknál lesznek még bajok e téren.Mint később kiderült nem mindenki értett egyet Vona Gábor új irányával,főleg azok nem,akik nagyon jobbra húztak.Az LMP-nél is áll a bál nem gyengén.A számomra szimpatikus és hiteles emberek kilépegettek sorban.Valószínűleg nem véletlenül.Ezek után az LMP számomra megszűnt létezni.Megjegyzem:Valamilyen oknál fogva én már a választások előtt éreztem,hogy az LMP lassan tolódik a kormány oldalhoz.Szerintem az LMP az új vezetésével 2022-ben be sem fog jutni már a parlamentbe,mivel több,mint szavazóinak fele baloldali érzelmű ember.Valószínűleg azok ott fogják őket hagyni,vagy már ezt meg is tették.Én is ezt tettem,csak én ezt még időben választások előtt észrevettem.Ezért is szavaztam inkább más ellenzéki pártra és jelöltre.Mellesleg:Amit az LMP itt Budapesten művelt az is nagyon gyenge volt.(Szerintem ők nem igazán akartak kormányváltást.)Az újabb 2/3 is nagyrészt nekik köszönhető...
2018. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Vona nélkül nincs Jobbik, mert senki mögé nem állt volna be a párt egéssze.


Toroczkai mögé Sneiderék nem álltak volna be, meg fordítva is elmondható ez.


Persze Toroczkainak jár a szája, de mikor Vona hatalmon volt, akkor nem mert nyíltan nekimenni, ő is tudta, hogy a közelébe se érhetne, és úgy kivágnák onnan mint a xart.


Sneidert viszont senki nem tiszteli, nem vezetőnek való.



Az LMP-ben is hasonló problémák vannak. Hatalomra akar jutni mindenki, és a nem egyértelmű helyzet miatt mindenki aláássa azokat, akik nem az ő előrejutásukat képviselik.

2018. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Az LMP a Fidesz ál-ellenzéki pártja, bábpárt. Ha arról van szó, mindig a Fidesz érdekében cselekszenek.
2018. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha a Jobbikban lezajlik a kilépés, simán megeshet, hogy az LMP-vel állnak össze valamilyen szinten, akár közös párt is lehet, hiszen az LMP a küszöb alá sodródik, és a Jobbik bejutása is bizonytalan lesz.
2018. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igazából 2018-as választásig bírták a szerepeket. Az újabb 2/3 szétrobbantotta a lufikat, nem bírták idegileg, bűnvakokat kerestek, mutogattak a másikra. Közben a fidesz meg jót röhög. Az ellenzék kicsinálja saját magát. Ráadásul ott tartunk, hogy már nem is egyik párt a másikat, hanem tényleg saját magukat. Ilyen szempontból a DK, ami hasonlóan szektás, mint a fidesz jön ki a legjobban. Minden pártra igaz az, hogy ha van egy jellegzetes, erős, karakán vezető, aki mögé be lehet állni, aki nem hazuttolja meg magát, mindig következetes, akkor az a párt erős tud lenni. Persze kellenek olyanok is, akik osztják a nézeteit. De ez feltétel. Vona kiment, a Jobbik széthullott. Az LMP-ben talán Hadházy volt ilyen, őt kiutálták, Szél meg ment a levesbe. Ez az LMP működésének a következménye is volt. Itt megfordul az ember fejében, hogy nem a fidesz keze van-e a dologban... Az MSZP meg már rég széttrollkodta saját magát.

Ezek a pártok igazából sosem politizálhattak, 2010 óta vannak a Parlamentben, azóta a fidesz teljhatalommal irányít (uralkodik). Szerintem bele is fáradtak már, még 4 év harc azzal az "ellenséggel", aki csak még erősebb lett, a saját játékszabályai szerinti küzdelemben.

Igazából jó is, hogy széthullottak, már bebizonyosodott, hogy ŐK így nem tudják legyőzni a fideszt.

A Momentum-on van a sors keze, még nem tudni mi a tervük, mert egyelőre nagyon "el vannak tűnve"... Viszont könnyű egy rossz lépést tenniük, és a fidesz kicsinálja őket lejáratókampányokjal, meg jogszabályokkal.

Majd 2022-ben az utolsó pillanatban megint lesz vmi szervezkedés, de lefogadom, hasonlóan elbénázzák majd. Még nem tudni kik, de egyelőre semmi esélye, hogy 2022-ben eltakarodik a fidesz. Főleg nem úgy, hogy nem lesznek ott a másik oldalon - elképzelhetetlen.

Itt 2030-ig semmilyen kormányváltás nem lesz.

2018. okt. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*bűnbakokat
2018. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alex Fly ***** válasza:
74%
A történelem ismétli önmagát. Ugyanaz történik a mai pártokkal, mint ami a 40-es évek második felében az akkoriakkal, amikor kiépült az egypártrendszerű diktatúra. Orbán sem csinál semmi mást, mint akkor Rákosi.
2018. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
LMP-ben talán Schiffer András volt az erős ember.
2018. okt. 13. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!