Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok ennek a szakszer...

Mit gondoltok ennek a szakszervezetnek a minimálbér javaslatáról?

Figyelt kérdés

[link]


Vagyis, a minimálbér bruttó 190 ezer lenne, a szakképzettek bérminimuma bruttó 247 ezer.

A diplomás bérminimum pedig br. 321 ezer forint.



A javaslat nem elszállt,hanem kvázi közel áll a realitásokhoz.

A dolog másik oldala, a normális cégek eddig is bőven ezen felül fizettek.


Én kezdő diplomásként 5 éve kerestem bruttó 330 ezret.

Szóval, a brutó 321 ezer forintos diplomás garantált bérminimum 2019-ben egyáltalán nem lesz sok.


Én azért támogatom a minimálbér emelést, mivel az mindenki bérét megfogja tolni.



Aki meg ezeket az alacsony béreket nem tudja kitermelni, az így járt, valamit nagyon rosszul csinál.


2018. okt. 12. 20:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nevetséges. Pesten egy egyedülálló ember nettó 200-ból épphogy meg tud élni. Ha családos emberről van szó, akkor nettó 300 is simán elmegy.
2018. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Persze jók lennének ezek a minimál bérek, csak attól félek hogy sok cég nem tudná kigazdálkodni ezeket az összegeket.
2018. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 12,


ez az ő problémájuk.Vezessenek be új eljárásokat és működjenek hatékonyabban.Oldják meg.

2018. nov. 18. 16:43
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nagy tétben mernék fogadni, hogy ennyi még 2030-ban sem lesz a minimálbér Magyarországon.

Üdv. egy leendő minimálbért kereső.

2018. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező akkor most tényleg azt szeretnéd, hogy csomó cég menjen tönkre, és rúgják ki az összes alkalmazottjukat? Biztosan ezek a dolgozók is élveznék, ha így történne.
2018. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15,


a rossz hatékonysággal működő cég előbb utóbb tönkremegy, ha más miatt nem, akkor az egyre súlyosabb munkaerőhiány miatt.

Gyors fejlövés vagy lassú halál daganattal?


Az a csomó cég, meg nem olyan sok.Ami meg olyan, az annyit is ér, megérdemli.



A minimálbér, a normális országokban azt jelenti,hogy annyiból szűkösen,nem dőzsölve,de megélsz.Magyarországon meg nem tudsz belőle megélni.


Bruttó 190 ezernek a nettója 126 ezer forint.Ne mondd már,hogy ez sok.

Bőven elbírja ezt a magyar gazdaság, még többet is bírna.

2018. nov. 18. 19:51
 17/17 anonim ***** válasza:

Én továbbra is azt nem értem, hogy miért akarsz egy "nemzetközi műszaki andragógia" diplomás takarítónak előírni 321 ezres bérminimumot. Az összes ilyen ki lesz rúgva és segédmunkások betanítva a helyükre.


Pont nemrég olvastam egy olyat, hogy diplomások irigykednek arra, aki nyelvvizsga hiány miatt nem kapott diplomát, mert így kap állást (igaz kisebb bérért), míg a diplomás meg semmilyet.


Nem értem miért kell a diplomáért törvényileg előírni magas bért. A diploma akkor értékes, ha a munkáltatónak megéri fizetni érte. (Mondom mindezt olyan diplomásként, aki bruttó 321e-ért el nem menne dolgozni senki kedvéért.)

2018. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!