Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Idősebbektől kérdezem hogy...

Idősebbektől kérdezem hogy szerintetek milyen politikus volt Kádár János? Mit javitott és rontott az ország helyzetén?

Figyelt kérdés
kádár,szocializmus,politika

2018. okt. 12. 20:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
63%

39.


Prolikám, ezt te nem érted. Egy kamionos szinte mindegy hova van bejelentve, mert ugyanúgy Európa útjain jár, ha német, ha cseh, ha holland a kontraktja. Nem csak a pénz számít, hanem többtényezős a dolog, amit te nem tudsz megérteni.


Aki gyakorlott és nyelveket beszél (én hármat), az válogathat a jó ajánlatok közül. Engem pl. nemrég hívtak Svájcba belföldezni. Vagy 3000 euróért mehetnék a németekhez akármikor, de kint kéne lakni hozzá.


De látod, kötődöm a szülőföldhöz. Én magyar cégnél is nettó 300 - körül kerestem már 15 évvel ezelőtt.


Ja, és a feleségem magyar munkavállaló, 400+ nettót keres, nem olyan rossz az. Munkaerőhiány hiány van, engem pl. rendszeresen hívnak a reptérre melózni.


Igen, elég jó a helyzet, csak tenni kell érte. A jó Jani bácsi most nem intéz tessék - lássék, tingli - tangli melót, még nincs ingyen sör virsli.


Na de elég mára, 652 km, Utrechtig jöttem, jöhet a sör.

2018. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
45%

Kádár baromi pocsékul beszélt oroszul, ezért tolmácsra szorult.


Más nyelvekben meg annyira műveletlen volt, hogy a CIA-t "sziá"-nak ejtette.


Lehet, hogy sokat olvasott, mert sokat is ült börtönben, ott meg sok mindent nem lehet csinálni, de ez nem igazán látszott meg rajta. Ma már egy kisváros polgármesteri címéért sem rúghatna labdába.

2018. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
71%

42-es! olvass egy kicsit utána pl. Majtényi György könyveit, attól, hogy leírod ezt te meg HakapesziM attól még nem lesz igaz. Ez a Kádár semmilyen idegen nyelvet nem beszélt dolog azért is érdekes mert többször beszélgetett szovjet vezetőkkel négyszemközt, de akkor biztos mutogattak. :-D

a hivatalos megbeszélésekre meg ma is visz mindenki tolmácsot. Mint mondtam Kádár műveltségét nem nekem kell bizonygatni tessék olvasni, ha már Kádár megtette te sem halsz bele.

2018. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
27%
Még egyszer, lassan ismétlem, hogy te is megértsd: Kádár baromi pocsékul beszélt oroszul.
2018. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
0%
44 lehet, de azt tegyük hozzá, hogy ez volt a legpirinyóbb hibája! :D:D:D
2018. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
73%

Magyarul is rosszul beszélt, a "szocializmus út - ján", "elvtaarsak, a krumplileves legyen krumplileves".


Ez volt pályafutása legemlékezetesebb mondása.

2018. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
35%

Kádár a legvidámabb barakkot csinálta meg; az volt a mosoly országa.

Orbán alatt meg a nyomor országa!

Az sem volt jó, de ennyire nem volt sz@r!

2018. okt. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
83%

'az volt a mosoly országa.'


Kérdés, mennyire volt valódi ez a mosoly az öngyilkosságok és alkoholizmus arányából kifolyólag...

2018. okt. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
27%

"Az sem volt jó, de ennyire nem volt sz.!47"

-- azt a faktort ne felejtsd ki az értékelésből, hogy akkor voltál fiatal, fürge és bohó, szerelmes.

Most meg itt fáj ott fáj - és nem, ennek nem a politika az oka.

2018. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
90%

"Most meg itt fáj ott fáj - és nem, ennek nem a politika az oka."

Nekem aztán semmim nem fáj, ne terelj!

Tisztán látom a jelenlegi magyar helyzetet: ez az elmúlt harminc év a magyar történelem szégyene!

'89-ben megkönnyeztük, hogy végre szabadok leszünk, és megszabadultunk a komcsiktól!

Hát nem: ott ülnek mindenütt az ország nyakán!

Nekünk kellett eljönnünk az országból ahhoz hogy komcsi-mentes övezetben éljünk!

Megismétlem: az is sz@r volt, de ez is egy trágya!

2018. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!