Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ukrán-magyar diplomáciai...

Árokpart kérdése:

Az ukrán-magyar diplomáciai konfliktusban nem lehetnénk egy kicsit kompromisszumra képesebbek?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szép sőt enyhe kifejezés amit Ukrajna tesz a kárpátaljai magyarokkal. Természetes, hogy mindent megpróbál a kormány megtenni, hogy rendezze a helyzetet. Viszont fel kell tennünk a kérdést, hogy reális e olyan mértékben támadnunk amire nincsen lehetőségünk és kapacitásunk és emiatt az ott élő magyarok isszák meg a levét a dolognak. Bárhogyan szeretnénk nincsen lehetőségünk sem visszaszerezni Kárpátalját, sem legyőznünk Ukrajnát. Ez éppen olyan dolog mintha pl. valakinek a rokona büntetését tölti egy börtönben. Kiszabadítani ugye nem lehet, a börtönt sem tudja az ember úgymond erőve bevenni és kiszabadítani az ember hozzátartozóját. Ugyanakkor az ottani vezető, parancsnok ellen menne a folyamatos uszítás. Ki issza meg a levét aki ott raboskodik vagy a hozzátartozó. Kicsit fura példát hoztam fel, de szerintem hasonló helyzet ez.
2018. okt. 13. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem! Az idegen lenne jelenlegi külpolitikánktol.
2018. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

"Bárhogyan szeretnénk nincsen lehetőségünk sem visszaszerezni Kárpátalját, sem legyőznünk Ukrajnát. "


ez hogy jön ide?


egyébként nem mi támadunk hanem az ukránok

2018. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2018. okt. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajnának kell engednie.

Ők akarnak EU tagok lenni, Magyarországnak pedig jogában és képességében áll ezt akadályozni, sőt kvázi megakadályozni is.

2018. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet nyugodtan ellenőrizni. Egy véleményt írtam, illetve egy kérdést tettem fel. Nem volt benne sem trágárság, sem sértés, csak egy hasonlatot alkalmaztam. Komoly bajok vannak ebben az országban ha már egy kérdést sem lehet feltenni.
2018. okt. 13. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Sem visszafoglalni nem akarjuk kárpátalját, sem Ukrajnát támadni nem akarjuk, amit csinálunk, az nyomásgyakorlás minden olyan fórumon(nato,eu, stb) ahol, erre lehetőségünk van. Kompromisszum képesebbek meg azért nem lehet lenni, mert meglévő jogokat akarnak elvenni, ha ezt engedjük, akkor semmi nem zárja ki, hogy további jogokat vegyenek el.
2018. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen lehetne, talán jobb lett volna konzultálni az ukrán kormánnyal mielőtt magyar útlevelet kezdenek el osztogatni az ukrán állampolgároknak Beregszászon. A magyar kormányfő által létrehozott Kárpátalja fejlesztéséért felelős miniszteri biztos tisztség is sértheti Ukrajna szuverenitását.


Ugyanakkor az oktatási törvény, nyelvtörvény kapcsán Ukrajnának kellene engedni. Az EU-ban nem szokás már megszerzett kisebbségi jogokat elvenni, ez nem elfogadott. A magyar kormány ebben nagy kompromisszumkészséget mutatott, beletörődött az új nacionalista ukrán oktatási törvénybe, csak azt kérte, hogy módosítsák úgy, hogy a magán középiskolákra, főiskolákra ne vonatkozzon, csak az ukrán állami intézményekre, de a kijevi kormány még ebben sem volt hajlandó engedni.

2018. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az oroszokkal közös támadásra készülünk és visszaszerezzük ősi jussunkat, Kárpátalját! Ukrajna többi része lehet az oroszoké.


Talán Orbán és Putyin már meg is egyezett a háttérben...

2018. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kompromisszumkész voltam, most már inkább hajrá Putyin.
2018. okt. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Ukrán kormánynak semmi kifogása nem volt a magyar kettős állampolgársággal. Ez az egész a választások után történt és gyanítom hogy Gyurcsányék keze van benne. Szemetek.
2018. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!