Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is vaj, hogy nem nő,...

Miért is vaj, hogy nem nő, söt csökken a friss diplomások száma?

Figyelt kérdés

A mennyiség nem minőség.


A paraszt se lesz úr ha felöltözteted, az idióta se lesz okosabb ha lediplomáztatod.


Így is sokkalta nagyobb a lemorzsolodás, mint amennyivel csökkenteni akarják a létszámokat hosszútávon.


2018. okt. 16. 21:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vaj helyett baj*
2018. okt. 16. 21:06
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem baj. Festő, hegesztő, prostituált. Ezekre van igény.
2018. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nemzeti_Harcos ***** válasza:
36%
Az állam van az emberekért, és nem az állam van az emberekért. Kevesebb egyetemi hellyel kevesebb embernek lesz lehetősége kitörni a helyzetéből, csökken a társadalmi mobilitás.
2018. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nemzeti_Harcos ***** válasza:
16%
*nem az emberek az államért
2018. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem az a baj, hogy csökken, hanem hogy egyre kevesebben jutnak el a diplomáig. Az állam súlyos pénzeket fizet ki felsőfokú tanulmányokra és egyre többen buknak ki a képzésekből. Ugyan ilyenkor visszajár az ösztöndíj az államnak, de csak a fele. Közben jó eséllyel romlott is a pénz, így valójában több, mint a kifizetések fele kidobott pénz volt, azt már senki nem fogja visszaadni. A hallgató emellett rossz esetben eladósodik, ami megintcsak nem jó az államnak.
2018. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
#5: Akkor fel se kellene őket venni. Menjenek tanulni másnak.
2018. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Az általad felvetett dolgokra válaszolva: Bizonyított tény, hogy amelyik országban több diplomás van, az az ország fejlődik. Szóval valójában a helyzet az, hogy a mennyiség az igenis minőséget jelent az ország szemszögéből nézve, ezért is kell támogatni a felsőfokú tanulmányokat!


"A paraszt se lesz úr ha felöltözteted, az idióta se lesz okosabb ha lediplomáztatod."

Ja, mert a ruha az nem ad semmit, az egyetem pedig gondolkodásmódot ad, ami megint csak bizonyított tény, hogy van értelme: A diplomások között kevesebb a bűnözés.


"Így is sokkalta nagyobb a lemorzsolodás, mint amennyivel csökkenteni akarják a létszámokat hosszútávon."

Ezzel nem tudom mit akarsz mondani, mert nem akarják csökkenteni a létszámot. Pontosan ugyanannyi hallgatót fognak felvenni az egyetemek 2020 után, mint amennyit most is felvettek, csak nehezebb lesz bejutni, többet kell érte tennie annak, aki komolyan gondolja.

2018. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6: Nyilván. Csak hogyan mondanád meg előre valakiről, hogy nem fogja eljutni a diplomáig? Mindenkinek joga van hozzá, hogy megpróbálja, ezzel nem lehet mit kezdeni. Most jön a 2020-as szigorítás, amivel lényegében a támogatottak körét akarják jobban megválogatni, de őszintén szólva szerintem annak sem lesz drasztikus hatása, mert eleve hibás a feltételezés, hogy aki jobb tanuló, az biztosan el fog jutni a diplomáig. A bukások nagy része nem ebből származik, hanem abból, hogy a hallgató csalódik a képzésben (jobbnak képzelte), szóval nem tudom mit vár a kormány a szigorítástól.
2018. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azokban a családokban, illetve szülők szemében baj, akik elképzelni nem tudják az egy szem gyereket, éjszakai műszakban, kétkezi munkával, kosszal járó munkával(hegesztés, gipszkartonozás, kamionozás) elképzelni.

A diploma, magas végzettség, sajnos a legtöbb embernek mindig is egy státuszt jelentett, amivel megmutatta a külvilág felé hogy többet ér, mint más. Mintha más ember nem dolgozna, aki le diplomázik 90%-a ugyanolyan beosztott/alkalmazott senki lesz, aki majd elpanaszkodja otthon hogy a főnök meg csak egy szakmával vezeti a céget...


Az ilyenek szerint baj, nem azok szerint akik hasonló gondolkodásmóddal rendelkeznek mint én is.

2018. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Pedig én is a CEU ra akartam járni... kakálni...
2018. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!