Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mi a kormány...

Fideszesek! Mi a kormány javaslat a társasházak számára a megszűnő állami támogatás helyett?

Figyelt kérdés

Sokszázezer magyar család lakik társasházakban. Ezen társasházak nagy része 30-40 évvel ezelőtt épültek.

Eddig az ltp-ken keresztül igénybevehető 30% állami támogatás volt az egyetlen megoldás a közös épületrészek felújítására?

Mi lesz ezután, mert nem hallottam erre vonatkozóan sem Bánki Eriket, sem Gulyás Gergelyt nyilatkozni.


Mi a kormány, illetve a Fidesz álláspontja és megoldási javaslata ezügyben?



2018. okt. 22. 11:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 oké, hogy lakásszámtól függött, de a megtakarításra ugyanúgy 30 % álltám járt.
2018. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#9 "Nem kell mindig az államra várni, hogy majd finanszirozzon meg valamit, ami az enyém."


Túlzásokba sem kell esni. Egyrészt a te lakásod is az hazai ingatlanvagyon részét képezi.


Másrészt ezt kérlek mondd el a CSOK huszároknak is, hogy nem kell mindig az államra várni.


Harmadrészt, azért az állami támogatásért igwn sokat tett az ltp ügyfél. Mielőtt még alamizsnaként értékelnèd a támogatást...

2018. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"#10 oké, hogy lakásszámtól függött, de a megtakarításra ugyanúgy 30 % álltám járt."

Igen! Persze.

Lehet rosszul fogalmaztam, csak azt akartam mondani, hogy a társasház lehet hogy 60ezres ltp-t kötött. (ha a lakásszám ezt lehetővé tette)

De ez független a felújítás alaptól, a felújítási alap lehet bármekkora, nem az után kapta a ház az állami támogatást hanem az ltp után.

2018. okt. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
6: Az éves befizetett összeg 30%-át tette hozzá az állam, és lakásszám alapján lehetett befizetni.
2018. okt. 22. 16:46
 15/18 A kérdező kommentje:
9: Ez a 10M Ft megelőlegező Csok-ot, 0 meglévő gyerekre felmarkolóknak is mondd majd el, jó.
2018. okt. 22. 16:47
 16/18 anonim ***** válasza:
#13 oké, minden világos 🙂
2018. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ezekre úgy tudom más támogatás jár, nem a lakáskassza, fundamenta. Remélem megmarad és jogos a kérdés szerintem is.
2018. okt. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17: Rosszul tudod. Ugyanúgy az ltp-re járó 30% járt rá, csak nagyobb összegben, mert nem 20e Ft volt a befizethető max összeg, hanem lakásszám alapján volt maximalizálva.
2018. okt. 23. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!