Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezért volt értelmetlen a...

Ezért volt értelmetlen a lakástakarék támogatás?

Figyelt kérdés

Aki fiatal, és nem örökölt lakást, de saját lakást akar, az úgyis kimegy külföldre megkeresni rá a pénzt. Egyszerűen kizárt, hogy az itteni magyar bérekből össze tudjon spórolni ennyit, alapból a külföldről hazalapátolt pénzekből nőttek ilyen magasra az ingatlanárak. Aki meg nagycsaládos annak meg azért kell a nagyobb lakás is, mert igaz hogy sokan örököltek vagy vettek nekik a szüleik egy kislakást, de ha tényleg nagy családot akar, akkor azért ott már kell több gyerekszoba, oda már nagyobb lakás kell.

Akik meg nem akarnak családot alapítani, azoknak meg jó a mamahotel, jó az albérlet, jó a koli mert sokan még 25-30 éves korukig ki tudják bliccelni koliban. Vagy ha saját lakást akarnak akkor ki lehet menni külföldre.

Tulajdonképpen ez volt a lényege a lakástakarék állami támogatásának megvonásának? Ez volt az ötlet, az idea mögötte?


2018. okt. 17. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

1,3 millió szerződés volt.

Nekem is van kettő.

4 év múlva forgatjuk bele a tőkébe, így fut ki évekkel hamarabb hitel.

Rakás ismerősöm szintén így csinálta.

Van még kérdésed?

2018. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

10 év alatt kb 700 ezer forint támogatást tett volna hozzá az állam az LTP-hez.

ha valaki ebből akart volna házat venni/felújítani...nyilván az is pénz.

a ballib propaganda gépezet kicsit megint túltolta a dolgot, hangulatkeltésnek meg uszításnak pont kapóra jött nekik.

2018. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem volt értelmetlen a lakástakarék pénztár, pl. nekünk is volt és új ház építéséhez használtuk fel.

A kormányzat gondolja úgy, hogy a bele fektetett pénznek másik, jobb helyet tud majd ezután találni. Nem azt mondták róla, hogy értelmetlen, hanem hogy az Ő elvárásukhoz képest kevés új lakás építését segítette elő.

MÁSKÉPPEN gondolják az állami pnzek, támogatások rendszerét. Ettől még nem válik értelmetlenné vagy rosszá az, ahogyan előtte volt!

Pontosan ez történt a segélyeknél, adókedvezményeknél, állami tulajdonnál és még sok másnál is, a korábban megszokott rendszerhez képest valami mást csinálnak. Van amikor nem jól döntenek, de többségében sikeres volt a változtatás. Majd kiderül, hogy a lakástakarék pénztárak helyett kialakuló újabb rendszer az milyen lesz.

A szocpol helyett is a CSOK lett bevezetve és egyáltalán nem jártak rosszul vele azok, akik a szocpol-t kaphatták volna. Az adókedvezménynél viszont már volt egy jelentős réteg, akiknek éveken keresztül veszteséget okozott a változtatás. Más cél, más szempontok és így más eszközök azok amiket a kormány alkalmaz.

2018. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"kizárt, hogy az itteni magyar bérekből össze tudjon spórolni ennyit"


Én az itteni magyar bérekből spóroltam össze úgy 10 év alatt, ebben volt lakáskassza is meg más is, a lakáskassza meg nagyon jól jött. Külföldre nem volt lehetőségem menni, nekem itt kellett megtalálnom az utat.

2018. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3: Kedves Zoltán, ez a kormány hosszabbította meg 2011-ben az eddig 8 évig járó támogatási maximumot, 10 évre.

Ez a kormány enyhítette a jogszabályt, hogy családon belül a családtagon nevén lévő szerződések összevonhatóak egy ingatlanra.

Ez a kormány rövidítette le tavaly a 3 hónapos kiutalási időszakot 2 hónapra.


Eddig akkor mit gondoltak, vagy mi történt pont MOST?

2018. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Nem tudom, nem vagyok "ez a kormány".

Annyit tudok amit leírtam.

Mi lenne ha azt hallgatnád meg amit "ez a kormány" mond és megvárnád, hogy a LTP helyett mit akar "ez a kormány" csinálni?

2018. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bármit akarna helyette, akkor azt együtt adta volna be az ltp áll.tám megszüntető törvénnyel együtt.
2018. okt. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!