Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem pótoljuk a munkaerőh...

Miért nem pótoljuk a munkaerőhiányt német, angol, osztrák, skandináv, francia munkásokkal és szakemberekkel?

Figyelt kérdés
Szabad a munkaerőpiac, egy gazdasági unióba tartozunk ezekkel. Ha a Fidesz szerint nincs baj a bérekkel és az adórendszerrel, miért ne tudnánk mi is idecsalogatni munkaerőt külföldről? Érdekes, ha külföldön egy cég nem tudja feltölteni a munkahelyeket helyi munkaerővel, simán feltölti a maradék helyeket lengyel, magyar, román, bolgár, azaz kelet-európai munkaerővel. Mi miért nem csináljuk ugyanezt? Teszem azt egy magyar vállalkozó a munkaerőhiány miatt rinyál, miért nem hirdeti meg az álláslehetőséget német, angol, francia hirdető felületeken és portálokon?

2018. okt. 23. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a nyugat- európaiak nem fognak havi nettó 400 Eurós melóért lehajolni. Annyiért már a magyarok közül is egyre kevesebben vállalnak munkát.
2018. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
lol szerinted hány német, angol, osztrák, skandináv, francia fog ide jönni dolgozni 500 euróért :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
2018. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy te nem tudsz róla, de jönnek. Persze a költözést más motiválja:


[link]

2018. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem, mert nevetségesen alacsonyak a fizetések az ottaniakhoz képest.
2018. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

3.

Ez a cikk annyira komolytalan. Biztos tömegesen települnek majd át a nyugatiak ide.

2018. okt. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Hármaska felült a fake news vonatra :D

Origo: "tömegesen menekülnek", hivatkozva a Breitbar-ra, Breitbar: "pár francia", hivatkozva egy videóra, videó: 1db francia idejött, mert otthon nem volt pénze kiköltözni a gettóból :D

2018. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Már a francia közszolgálati tévé is fake news? Nektek minden az, ha nem tetszik az, ami épp van benne?


Amúgy én elég sok embert ismerek, aki Magyarországon dolgzik már egy ideje, és nem ebben az országban szletett, (de más EU tagállamban, francia és német is van köztük) szóval én enélkül is tudom, hogy létezik ez a jelenség, csak a tájékozatlanabbak kedveért tettem be.


A Fidesz alatt csökkent leginkább a vásárlóerőparitásos bérszinvonalak közti különbség, szóval nem értem, valaki miért pont a Fideszt támadja ezzel. Az ilyen valószinűleg persze a rossz időért is a Fideszt támadja.

2018. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a tömeges francia bevándorlóktól rettegek! Tudnak azok magyarul, ismerik a magyar kultúrát? Ugye hogy nem! Ráadásul a franciáknál magától értetődő a laicizmus, kell az nekünk itthon? Mivé lesz így ezredéves kereszténységünk? Gondolkozzunk már egy cseppet, mielőtt elkezdünk itt lelkendezni a francia bevándorlókon!!!
2018. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
8. Az, hogy vannak, akik dolgoznak itt és az, hogy tömegesen jönnek 2 különböző dolog. De még német nővért, francia gyári munkást, skandináv pincért nem igazán láttam hazánkban.
2018. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert senkinek nincs kedve idejönni ilyen nevetségesen alacsony fizetésért
2018. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!