Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak az...

Milyen nyelvet tanuljak az angol és francia mellé, amiből biztosan megélek majd?

Figyelt kérdés
Már most sem keresek rosszul ezt a két nyelvet használva, de be szeretném biztosítani magam egy harmadik, ritkább nyelvvel. Egy skandináv nyelvre gondoltam, mi a véleményetek erről?

2016. jún. 19. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ritka nyelvből kevesebb a munka és arra is megvan már az az egy-kèt fix ember. Nekem ez a tapasztalatom. Hiába van sok ember pl. Angollal, mindig van munka. Nem a ritkával biztosítod be magad, hanem a gyakorival.
2016. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Tanulhatnál mellé akár japánt vagy kínait is. Arra biztosan lesz kereslet. Sőt, az orosz is kezd egyre felkapottabb és fontosabb lenni újból.
2016. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Törököt. Már ha találsz hozzá nyelvtanárt. :-)
2016. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem érdemes lenne oroszt tanulnod,de én is hajlok afelé,hogy svédet vagy dánt tanuljak. Több közeli ismerősöm is mondta,hogy van kereslet erre a nyelvre pl: cégeknél vagy sokan szeretnének tanárnál svédet tanulni,mert később Svédországba szeretnének költözni.
2016. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
a skandináv nyelvekkel jól jársz, mert nemcsak könnyűek, de létezik interskandináv kommunikáció, tehát, ha egyet megtanulsz, megérted a másik kettőt is, nem teljesen, de szinte probléma nélkül. a svéd egyébként a legkönnyebb, mert a dánnak van egy sajátos kiejtése, de a norvégot tanulók meg a norvégot nagyon szeretik. Ezek a nyelvek tökre elérhetőek, duolongón, appokon, meg még önálló tananyagokkal is (pl. Kreatív nyelvtanulás). Az orosz is hasznos, de nem gondolom, hogy jobban jársz az orosszal, mint a skandináv nyelvekkel. Azért valószínűleg, a német lenne a legszerencsésebb, hiszen itthon arra van leginkább kereslet, én is angol-francia mellé most a németet gyűröm, annyira nem rossz, mint amennyire érthetetlen xDD
2016. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem miért jönnek mindig az orosszal. Több rokonom is jól beszéli, de semmi haszna belőle. A munkától, hobbitól függ milyen nyelvet érdemes. Illetve attól, hogy milyen nyelvű emberekkel kerülsz kapcsolatba. Pl. orosz feleség.

Én a németet mondanám Európában fontosnak. Az élhető országok nyelve. De sok szakmában is hasznos. Pl. logisztika. Angol + francia + német párosítással nem lennél munkanélküli.

A dán is jó, mert az is élhető ország.

2016. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!