Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a 2022-es és 2026-os választások kimenetele? (úgy saccra)

Figyelt kérdés

Én személy szerint úgy tippelem, hogy a Fidesznek megint kétharmada lesz, a Jobbik, LMP, MSZP, DK gyengülnek, valamelyik lehet hogy a Parlamentből is kiesik majd. A Momentum és a Kétfarkúak bejutnak a Parlamentbe, előbbi nem tudom hány %-kal, utóbbi meg szerez szerintem 2-3 mandátumot. (az MKKP azért fog bejutni véleményem szerint, mivel az MSZP-Jobbik-LMP-DK eléggé meggyengült az idei év során, de Orbán egy fokkal nem lesz népszerűbb a fiatalok és középkorúak között mint most)

2026-ban szerintem a Fidesz megint nyerni fog de a kétharmadot elbukja, és az ellenzék a maitól jelentősen különbözni fog. Ennek az oka a Fideszes szavazótábor kiöregedése, Orbán "elfáradása" és a külpolitikai események esetleges fordulópontja fogja majd okozni. (pl. egy kibontakozó válság)

Bár én személy szerint reménykedem, hogy '26-ig komolyabban is szertefoszlanak az esélyeik...


Ti mit gondoltok és/vagy mit találnátok ideálisnak?



2018. okt. 27. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Esetleg időjóslással is próbálkozhatnál.
2018. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Én még azt se tudom, hogy holnap reggelire mit fogok választani:

tükörtojás? Omlett?

Lecsó, vagy kolbász?

Zsíros kenyér, vagy májkérmes kenyér?


Azt se tudom, hogy 2022 ben kire fogok szavazni, nem hogy mi lesz az eredménye...

2018. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
2022.-ben visszaállítják a Monarchiát
2018. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez nagyon bizonytalan. Sok mindentől függhet a választás eredménye. Marad-e a Fidesz egység vagy esetleg előjön valami belső konfliktus és szakadozni kezd, mint korábban az MSZP, LMP, Jobbik. Nem tudjuk milyen lesz a gazdasági helyzet, marad-e a fejlődés, alacsony munkanélküliség vagy esetleg beüt egy újabb válság, gazdasági visszaesés, ami megnöveli az elégedetlenséget.

Az ellenzéken is sok múlik, milyen alternatívákat lesz képes felmutatni a kormánnyal szemben. Feltűnik-e egy vonzóbb baloldali vagy jobboldali alternatíva, illetve mekkora lesz a megosztottság?

2018 és 2014 között nem nagyon változott semmi, így a választási eredményben sem volt jelentős változás. Ha ebből indulunk ki, akkor valószínűleg 2022-ben is nyer a Fidesz-KDNP, de ahogy fentebb is írtam sok a bizonytalanság.

2018. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Orbánék nyernek, Orbánék nyernek.
2018. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Jógyerek, még azt sem tudjuk, hogy a jövő hónapban mi lesz - mert itt csak az a biztos, hogy semmi sem biztos - nem hogy 2022-ben ki hazudik nagyobbat!?

Én nem vagyok biztos abban, hogy az ország kibírja-e 2022-ig a Fideszt.

Ahol csak olvasol a sikerekről, közben meg a leépülést látod, ott nincs kiszámítható jövő!

2018. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
A gyakorin a választások előtti hetekben napi tíz " Szerintetek ki nyeri " kérdés lesz, és ez biztosabb mint az adó és a halál.
2018. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Rossz, de nem jó. Jó, de nem rossz. Meglesz...
2018. okt. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Ha jön egy válság a fidesz 2022-ig se húzza ki.

Ráadásul külpolitikánk nagy gáz,az EU-ban is mindenki ki van akadva a fideszre.


Akkor ott a CEU ügy,ami miatt Amerika sem fog szívlelni minket.

2018. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Celtix ***** válasza:
43%

Amint megvonjak az EU-penzeket, osszeomlik az egesz. Csunya lesz, talan meg egy polgarhaboru is kilatasban van, de gazdasagi osszeomlas 90%.


Ugyhogy ezutan mi lesz 2022-ig ? Es akkor mi lesz ? Ki tudja...

2018. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!