Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vezet az antiszemitizmus...

Mi vezet az antiszemitizmus kialakulásához?

Figyelt kérdés

Azért tettem a "magyar politika" kategóriába, mert Magyarországon elég erős antiszemitizmus terjedt el.

Persze nem lehet általánosítani, sőt véleményem szerint ők csak egy nagyon hangos kisebbség, emiatt tűnik soknak, de ez ellenére minden közegben megtalálható legalább néhány ember aki egyetért ezzel.

De mi vezet az antiszemitizmus kialakulásához?


2018. okt. 28. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10.

Jó, átgörgettem a listán. Szerintem nyugodtan sorban ellenőrizhetjük, mert elég sokat máshonnan ismerni lehet. Csak túl sok az amerikai közte, amiket mi nem olvashattunk.

De ha azokat nézem, amiket már olvastam -igaz, nem eredetiben-, azok stimmelnek. Ezen az alapon elég nagy a valószínűsége, hogy a többi is úgy van. A források is elég nagy mintából vétettek, nem?


Szerinted melyik nem úgy van, vagy nincs is?


A faj definícióját szerintem terelésnek hozod föl, mint mások is mindig. Ha a faj egy is, az emberfajták alapvetően különbözők.

2018. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11.:


Nem, nincs úgy a többi. Úgyhogy kezdd csak az elejétől, Ciceró az első, ha jól emlékszem. És csak a hiteles források számítanak. (Én az első párra kerestem rá, sehol semmi.)


A "faj" egy biológiai fogalom, az a szennyoldal meg önkényesen másképp használja. Ennek már gyanúsnak kellene lennie.

A mostani "magyarázatod" sem áll meg, mert egy-egy nép még csak nem is fajta. Nincs "magyar fajta", "francia fajta", "kínai fajta", "zsidó fajta" stb.

2018. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12.

Akkor csak a könyvtár marad hiteles forrásnak, a net nem.

Amikre én emlékszem, azok is könyvek voltak. Marx, Lenin fordításban, az összes műveikből, Twain, Shaw angolul is, és több magyar is megvolt a könyvtárban. Voltak, amik csak a padláson porosodó bőröndben, itt-ott. Nem is kerestem a zsidókra vonatkozó mondatokat, csak volt, ami elég érdekes volt, mert aki írta részben zsidó származású volt.

Nekem itthon nincsenek meg azok a könyvek, amikben az idézetek benne lehetnének, időm sincs keresgélni. Reméljük, hogy jönnek majd mások is, akiknek vagy van idejük rá, vagy jobb a memóriájuk, mint nekem.


Azért a neten található emberfajtákra vonatkozó cikkek nem olyan rosszak, érdemes ránézni 1-2-re, ha érdekel.

2018. okt. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
két vh közt leginkább az, hogy a zsidók nem vettek részt a harcokban, a kereskedés volt a legfőbb dolguk ezért többségük meggazdagodott, amíg a frontról visszatérők meg éheztek és nyomorban éltek. Nem igazán vettek részt fizikai munkában sem, inkább az értelmiségi pozíciókat töltötték be ergo az a kép élt hogy a zsidók azok akik semmit nem csinálnak mégis gazdagok és ők irányítják az "elnyomott népet" és ülnek a vezető pozíciókban. ma nem tudom de szerintem ezek hozományai, a holokauszt turizmus, ennek hangoztatása, sérelmek, sebek feltépése= szerintem ez az ami miatt ma újra éled az antiszemitizmus.
2018. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Keves iskola + proli eletmod + irigyseg + palinka = az antiszemitizmus alapjai kezdenek alakulni
2018. nov. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!