Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik egyesek azt,...

Miért ellenzik egyesek azt, hogy a drogokat legalizáljuk, vagy legalábbis dekriminalizáljuk?

Figyelt kérdés
Én még épkézláb érvet nem hallottam senkitől e tekintetben.

2018. okt. 29. 21:39
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"másrészt a drog árt másoknak."


Konkrétan?


Ha elszívok egy jointot azzal konkrétan kinek ártok szerinted?


De ezzel a logikával az összes alkoholistát le lehetne sittelni.

2018. okt. 29. 21:51
 12/40 anonim ***** válasza:
74%

#8

Ez városi legenda. Nincs ilyen hatása a drogoknak.

A legtöbb amit eddig bármelyik drognak bizonyítottan tulajdonítani lehetett, az az izmok ellazítása, légzés könnyítése, a szervezet általános közérzetének javítása a nyugtató, kábító hatása miatt, AMI lehetővé teszi a könnyebb gyógyulást. Ahogyan sok gyógyszer is működik.

A marihuána mellett az szól bizonyos betegek esetében, hogy a gyógyszerekkel szemben nem terheli meg az illető gyomrát, bélrendszerét, mert a légzéssel kerül be a szervezetébe a hatóanyaga.

2018. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan miféle kábítószertől gyógyult ki valaki a rákból, erre várnék valami hiteles forrást... Természetesen ettől még nem kell legalizálni semmiféle kábítószert, hiszen gyógyszert sem lehet csak úgy szabadon venni és fogyasztani.
2018. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
89%

11 csak azokat, akik a hatása alattt követtek el valamit...itthon is mindennapos, hogy italozás közben két ismerős összevitatkozik valamin, és az egyik leszúrja a másikat...


te bódult állapotban nem tudod magad kontrollálni...

2018. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
91%
Csak ha kocsiba is ül például és nem tiszta, és balesetet okoz. Ha épp csak kicsit billeg még az állapota- talán van ilyen határ is , én nemtom- tehát akkor meg nem feltétlenül tudja megítélni, hogy el tudja-e biztonságosan vezetni azt az autót, vagy pl félrerántja a kormányt, mert mondjuk "Ott egy sárkny." Vagy valami. nemtom.
2018. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
89%
*Ja igen, az a másik, amikor nem kocsiba ül; látom érkezett másfajta komi is.
2018. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
41%
Linket , hiteles forrást nem tudok, de én el tudom képzelni, meg azt mondják, az anyuka még könyvet is írt, hogy ne ítéljék el ennyire a füvet; mert ezzel gyógyította meg a fiát, aki azóta már tök jól van. Meg amúgy állítólag a parlagfűnek is van rengeteg gyógyhatása.
2018. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
38%

#11

#7 már leírta. Az ha egyszer elszívsz egy jointot, az nem fog semmit befolyásolni HA nem okozol kábult állapotodban magadnak vagy másnak kárt. Amit persze akkor is megtehetsz ha berúgsz.

De akkor meg miért van szükséged a drogra hozzá?

Mivel egy kemény drogos sem azzal kezdte, hogy heroinnal lőtte volna magát, így nyilvánvaló, hogy a könnyű drogok egyszeri fogyasztása hova vezet.

És ahogy már írtam, az alkohollal ellentétben drogot csakis a kábulatért veszel. Hát én meg nem akarom, hogy megvehesd, mert semmi szükséged rá, nem tesz neked sem jót és legkevésbé a környezetednek. Mert a drog elvon a társas kapcsolataidtól, szembefordít a körülötted élőkkel, elveszi a pénzedet, ami gyakran az ő pénzük is egyben.

És nem, nincs jogod ahhoz, hogy azt csinálj magaddal amit akarsz, mert a következményei nem csak rád hatnak ki, hanem a teljes társadalomra. Mert nem egyedülálló lény vagy valahol egy idegen bolygón, hanem valakinek a gyereke, társa, szülője, testvére és ha kárt okozol közben azzal ártottál másoknak, ahogyan ha emiatt téged kezelni kell, az megint más kárára történik.

2018. okt. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

"#7 már leírta. Az ha egyszer elszívsz egy jointot, az nem fog semmit befolyásolni HA nem okozol kábult állapotodban magadnak vagy másnak kárt. Amit persze akkor is megtehetsz ha berúgsz."


Igen, és én pont ezt mondtam.


"Mivel egy kemény drogos sem azzal kezdte, hogy heroinnal lőtte volna magát, így nyilvánvaló, hogy a könnyű drogok egyszeri fogyasztása hova vezet."


Ez a kapudrog elmélet nagyon nem állja meg a helyét. Ennyi erővel az alkohol és a cigi meg a könnyűdrogok fogyasztásához vezet. Most akkor ezek szerint tiltsuk be ezeket is?


"És ahogy már írtam, az alkohollal ellentétben drogot csakis a kábulatért veszel."


"Mert a drog elvon a társas kapcsolataidtól, szembefordít a körülötted élőkkel, elveszi a pénzedet, ami gyakran az ő pénzük is egyben."


Aha. És szerinted a megoldás erre az hogy jön állambácsi és erőszakkal való fenyegetéssel kényszerít rá hogy rendbehozd az életemet?


"És nem, nincs jogod ahhoz, hogy azt csinálj magaddal amit akarsz, mert a következményei nem csak rád hatnak ki, hanem a teljes társadalomra. Mert nem egyedülálló lény vagy valahol egy idegen bolygón, hanem valakinek a gyereke, társa, szülője, testvére és ha kárt okozol közben azzal ártottál másoknak, ahogyan ha emiatt téged kezelni kell, az megint más kárára történik."


Akkor tiltsuk be az öngyilkosságot és az alkoholizmust ha szabad kérnem!

2018. okt. 29. 22:14
 20/40 A kérdező kommentje:
*rendbehozzam az életemet
2018. okt. 29. 22:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!