Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít?

Magyarország jobban teljesít?

Figyelt kérdés

A román minimálbérrel már most többet lehet vásárolni, de hamarosan összességben is megelőzi a magyar minimálbér összegét: [link]


Tényleg sikertörténet Magyarország?



2018. okt. 30. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

Figyelj kérdező, voltam kint Romániában, Szatmárnémeti környékén. Hidd el, baromira nem ér sokat, hogy magasabb bért visznek haza, ha sokszor az útjaik minősége még a magyart se éri utol. Nem a Fideszt akarom védeni, de az ilyenek, hogy azzal példálóznak mennyivel növekedik Románia gazdasága, stb. lókukit nem érnek.

Van amiben Románia jobban áll, van amiben Magyarország. Viszont mindkettő kaki hely, nem csoda, hogy ott is vándorolnak el a fiatalok.

2018. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Orbán hírdeti az igét, mindent jobban tud mint a többi ország vezetője, ki agyalta ezt az illiberális demokráciát is megvéd mindent és érdekes módon mégis mi vagyunk a sereghajtók a volt szoci országok között.

Több mint nyolc éve kormányoz de még alig vagyunk előrébb a Bajnai Gordon által átadott szintnél, csak szónokol harcol minden ellen mégse tud lépést tartani a környező országokkal, akkor most mivan?

az van hogy egy nímand, azt képzeli magáról hogy amit kiagyal az működik pedig nem.

2018. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

#1 én is voltam erdélyben, 2000 km-t motoroztam tavasszal ott, és meglepődtem mekkorát fejlődtek az utak ahhoz képest, hogy gyerekkoromban amikor először ott voltam, még röhögtem az utak minőségén.


De most már jobbak mint az itthoni kátyutak.


Mellesleg szinte minden olcsóbb, főleg a kürtőskalács, ami még királyhágón (turistagyűjtőhely, ahol lehúzhatnák az embereket) is a magyar ár 3/4-be kerül, de 2x akkora mint a magyar csökkentett méretű, és finomabb is :)

2018. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerencsére az emberek többsége nem minimálbért kap, és a magyar átlagbér jóval mgasabb a románnál. Amúgy is elég manipulatív összevetni most a jövő román minimálbért az idei magyarral, miközben még nincs döntés a jövő évi magyar minimálbérről. Továbbá az ilyen cikkek rendszeresen "elfeledkeznek" a családi adókedvezményről, automatikusan abból szoktak kiindulni, hogy azt nem kap az illető, ez is félrevezető.
2018. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

De ha már EU-s összehasonlítást végzünk, nem szabad csak egy országot venni, Romániában sokkal nagyobb a kivándorlás, mint Magyarországról, ott extra béremeleséket hajtanak végre, hogy tényleg maradjon ott valaki. Magyarország így is benne van a top3-ban a béremelkedési ütemet tekintve.



"Az első negyedévben 10,3 százalékkal többet költöttek a magyar cégek fizetésekre a tavalyi év azonos időszakához képest – írja az Eurostat jelentése alapján a Világgazdaság hétfői száma.


Az unión belül ez a harmadik legmagasabb növekedés volt"


[link]

2018. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
#5 komcsi, a lakájmédiát linkelve nem érsz el semmit, még annyit se amennyit a rengeteg adó, és díjemelésekröl elhallgatsz, miközben töredék kirakat alamizsnákat emlegetsz, mint a családi adókedvezmény, meg az szja csökkentés (valójában csak áthelyezés, átnevezés).
2018. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
3: Akkor összeteheted a két kezedet, hogy ki fogtad azokat az utakat. Mink amerre jártunk volt olyan, hogy azt hittük nem fogunk tovább menni a busszal, mert annyira nem bírta azt az útszakaszt.
2018. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Az SZJA csökkentése már mitől lenne átnevezés? Emlékszem, szoci időkben voltam pályakezdő, a fizetésem felét vitték el adók és járulékok, most csak egyharmadát. Ez hatalmas különbség.


Tudom, hogy titeket zavarnak a tények, de azért ismerkedjektek meg vele, ne csak heccsajtót olvassatok.

2018. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező

"Magyarország jobban teljesít?"

Bármennyire is erőlködsz, attól még a válasz IGEN!

A szlogen ugyanis nem arról született, hogy a TÖBBI tagállamnál jobban teljesít Magyarország, hanem hogy a korábbi évekhez képest jobban teljesít. Minden évben javulnak a gazdasági adatok amióta a ballib kormány helyett Orbán kormányok vannak. Csak siránkozzatok nyugodtan, de ettől még soha senki nem állított olyat rajtatok kívül, hogy itt már minden szép és jó lenne, hogy itt minden jobb, mint akár Romániában.

Ha te jobban teljesítesz a munkahelyeden, az nem jelenti azt, hogy minden más cégben dolgozónál is jobban teljesítesz vagy te vagy a legjobb. A magyar nyelv annyira pontosan tud fogalmazni, szégyen rátok nézve, hogy nem vagytok képesek megérteni!

2018. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Magyarország igenis jobban teljesít.

Aki nem él jobban, mint 4 vagy 8 éve, az nagyon hülye lehet.

2018. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!