Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Ceu amerikai részlege...

A Ceu amerikai részlege valóban egy kulipintyóban működik?

Figyelt kérdés
[link]

#kulipinytó
2018. okt. 31. 20:48
1 2
 11/19 tgt ***** válasza:
50%
New York Állam Oktatási Hivatala megerősítette, hogy a CEU a képzéssel teljesíti azt a feltételt, amely előírja, hogy az egyetem végezzen oktatási tevékenységet New York államban. Mire van még szüksége a magyar kormánynak?
2018. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

"Az is csak ködösít, hogy a Bard eleve Soroshoz kötődik, nem?"


Nem, hiszen a CEU is Soroshoz kötődik, mi ezzel akkor a problémád? Vagy az a cél, hogy ami Soroshoz kötődik annak takarodnia kell ebből az országból? Mert ha így van akkor felesleges ilyen nyakatekert törvényeket hozni, helyette mondjuk ki nyíltan!

2018. nov. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

12

Nem az a probléma. Hanem az, hogy ha eleve ott volt ez az eleve Sorostól függő intézet, akkor mit kekeckedtek. Ha csak egy gagyi réztábla kiszögelése kellett, ugye.

Meg aztán nézzük csak meg az ottani képzést, meg a kiadott papírokat. A részleteket.

Nem értem azt se, hogy miért ragaszkodnak annyira a Mo-on kiadandó amerikai pecséthez. Persze, tudom, pénzért, de azért mégse használjanak bennünket ilyesmire.

2018. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Das ist kulipintyó xD
2018. nov. 12. 21:05
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

14

Az nem kulipintyó. Az egy egyszerű családi ház, ottani mércével normálisan fából készült, egy 3-4 tagú családnak, másfél emelet, fölül mandzárd hálószobákkal, alul konyha, fürdő, nappali,ebédlő. Egy college-nak ilyen a személyzeti elosztó helye. A takarítóknak, kertészeknek, stb.

Az a fura, ha iroda is van benne. Vagy a supply roomot átalakították irodának, mit tudom én.


Meg lehet nézni, hogy mit beszél az Enyedi össze-vissza az egészről, meg az ott folyó valami egy féléves emberi egyenlőtlenségi akármiről, amit már el is "végzett" egy, azaz 1 db ember. Aki eleve hallgató kellett, hogy legyen, mert külön az a félév kutyagumit se ér, nem is ad(hat)na semmit.

2018. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amikor a jelenlegi magyar kormány tagjai tanultak a CEUn és kaptak amerikai diplomát, akkor miért nem érdekelte őket, hogy milyen képzés és mekkora helyen folyik az USAban?


A CEU megfelel minden feltételnek, a kormány se tudott belekötni semmibe, mégsem írták alá a papírt ami az itt-maradásukhoz kellett volna. Ha bármiben nem felelt volna meg, akkor biztosan telekürtölte volna a kormány a médiát, hogy ezért nem maradhatnak. Ilyen nem történt, mindennek megfelel, mégsem írják alá a maradásukhoz szükséges papírt.

Jobb híján ilyen hülyeségekkel jönnek egyesek, hogy mekkora helyen működik. Már meg sem próbálkoznak értelmes érveket felhozni.

2018. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

16

Nem felel meg a feltételeknek; nincs külön, független amerikai képzése. Van egy 3 hónapos kurzusa a pesti egyetem -vagy inkább továbbképző intézet- nek, amit kint (is) el lehet végezni, ha valaki a pesti egyetemre be van iratkozva.


Akik kormányközeliek tanultak ott, azokat nem zavarta, hogy mik a jogi hátterek, mert olyan háttér-reklám-kommunikáció áll az intézmény híre mögött. Aki beiratkozik valahová tanulni, az se azt firtatja, hogy milyen jogi alapokon áll a hely, ahol valami olyan témát tanítanak, amit tanulni szeretne. Amikor felmerül, hogy mi a jogi háttér, az akkor van először, amikor a kezében lévő bizonyítvánnyal el akar helyezkedni, hogy igazából mit is bizonyít a kezében lévő papír vagy diploma.

De az föl se merül akkor, ha azoknak a kezében-zsebében lévő helyhez megy dolgozni, akik előállították az enyhén szólva kifogásolható, nem tiszta helyzetet. De attól még a helyzet zavaros, rendetlen volt, és egyszer azért mégiscsak rendet kell tenni.

2018. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez a campus csak azért kellett, hogy a törvényi kötelezettségeinek eleget tegyen. A Budapesti campus mennyivel néz ki különbül a legtöbb magyar egyetemtől, főiskolától?
2018. dec. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
10%

"Nem értem azt se, hogy miért ragaszkodnak annyira a Mo-on kiadandó amerikai pecséthez."

Talán azért, mert jelentősen növeli az egyetem értékét, ha amerikai diplomát ad, amit a világon mindenhol elismernek? Soros azért hozta ide a CEU-t, hogy magyar diákok Budapesten szerezhessenek amerikai diplomát. A lényegét vesztené el az egész, ha csak magyar diplomát adnának. De hát egy agymosott fideszes majomnak, aki az origoról tájékozódik, ezt baromi nehéz felfognia.

2018. dec. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!