Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy régebben...

Tényleg igaz, hogy régebben 4-szer annyi kínai élt Budapesten mint most? Ez magyarázza a pestiek multikultúrához való affinitását?

Figyelt kérdés

Budapesten sokkal kevésbé van hatással a keletről beáramló horda ellen való félelemkeltés és ellenérzéskeltés más kultúrákkal szemben. Ez magyarázható azzal, hogy statisztikák szerint a '90-es években mintegy 4-szer annyi kínai lakos élet Bp.-n mint most? Azóta persze, amikor megnyíltak a határok akkor ők is természetesen továbbálltak innen Nyugatra, hiszen jobb egy gazdag országban kisebbséginek lenni mint egy szegény országban, ez egyértelmű. Mégis, még így is sok a kínai Pesten, hát még mennyi lehetett annak idején amikor négyszer annyian voltak. Tényleg rengetegen lehettek, és a budapestiek olyan sok kínaival is együtt tudtak élni.

Ez lehet a magyarázat arra, hogy sokkal több az elfogadó, liberális gondolkodású, multikultúrát preferáló ember Budapesten mint az ország többi részén?



2018. nov. 1. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Budapesten kizárólag büdös kapitalistakomcsi (nem, ez nem ellentmondásos) zsidók élnek. Csak ez lehet a magyarázat. Biztos nem az az oka, hogy Budapesten van egy polgáribb jellegű réteg és van egy minimális igény a háromjegyű IQ-val felforgató politikai üzenetekre...


Fsz ki van már veletek...

2018. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
A kínaiak más tészta, velük sokkal kevesebb a gond. Nem robbantgatnak, nem randalíroznak, nem akarnak iszlamizálni senkit, szorgosan dolgoznak stb.
2018. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen kijelenteni ezt, Budapest fővárosként, sok nemzetiségnek ad helyet, akik itt tanulnak, itt házasodtak, dolgoznak.

Ott több másabb kicsit az élet, boltok, látványosságok, szórakozási lehetőség.


Én pár háznyira lakok egy ázsiaitól, tele van pénzzel, nem foglalkozik a magyarokkal, a barátai is ázsiaiak.


Azt pedig erősen kétlem hogy a magyar teljes egészében befogadó lenne, esetleg a fiatalok, mert nevesebb iskolák, gimnáziumok elvétve bár, de rendelkeznek külföldi diákkal.

2018. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Továbbá Budapesten nem csak és kizárólag kormánypropaganda folyik a helyi médiából, így az agyak teljes átmosása nem valósult meg még teljes mértékben.
2018. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit akarsz kérdezni valójában?

Én nem vagyok budapesti, de 2 éve "kínai" szomszédaink vannak. Sokkal rendesebbek, mint akik előtte laktak ott és a devizahitelük törlesztése elől inkább leléptek az országból. Gyönyörű, rendes ázsiai család, bár tény, hogy igen zavaró amikor kerti partit tartanak, mert rendkívül hangosan szeretnek egymással beszélni a ura hangzású nyelvükön még éjjel 2-kor is. De mivel mi meg néha énekelni szoktunk hasonló bulis alkalommal, lehet minket jobban utálnak miatta a szomszédok.

Ahogyan van jemeni, szudáni barátunk még az egyetemről a sok más nemzetiségű barátunk, kollégánk között.

Most akkor ez hogy fér össze azzal a kitétellel, hogy a budapestiek az elfogadóbbak, mi vidékiek meg nem? Szerintem sehogy.

2018. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem robbantgatnak, nem randalíroznak"


Nem igazán voltál te 10-15 évvel ezelőtt a piacokon. Voltak ott ám szép dolgok, amiről nem tudósított a híradó.

2018. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!