Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz keresztény, miért...

Ha a fidesz keresztény, miért kelt gyűlöletet és uszít?

Figyelt kérdés
A bibliában is benne van: "Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel." Ehhez képest a fidesz csak ellenséget lát mindenhol, az embereket egymásnak uszítja és gyűlölködik.
2018. nov. 1. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező,


ha kőkemény keresztény értékrend lenne itt, akkor a sok kersztényellenes , iszlámbarát liberális a belső szerveinél felakasztva lógna a városok főterein.

2018. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
26%

Nem kelt gyűlöletet és úszít, hanem megvédi Magyarország érdekeit az idegen hatalmaktól és az iszlámtól, valamint fenntartja a családközpontú társadalmi rendet és a hagyományos kultúrát.

Csakúgy, mint a középkor nagy keresztény királyai pl. Szent László vagy a lengyeleknél Hedvig. Ezáltal egy vérbeli katolikus párt.


Én inkább azt csodálom, hogy Orbán református, mégis eszméiben, törvénykezéseiben nagyobb katolikus, mint egyes katolikusok.

2018. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Sokszor forgatták már ki Jézus szép tanításait magukat keresztényként beállító kegyetlen bűnösök. Az inkvizitoroktól a KKK tagokig a legocsmányabb tettek elkövetői keresztényként tetszelegtek sőt ocsmány tetteiket a biblia tanításaival támasztották alá. Ismerős?
2018. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, bennem semmiféle gyűlöletet nem keltett. Te kit gyűlölsz a Fidesz hatására?
2018. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Ez az illiberális kereszténység lényege!
2018. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

Megint a nem keresztények akarják megmondani milyen egy keresztény? Nem is érzed kérdező mennyire nevetséges dolog ez?

1. A fidesz nem keresztény. A fidesz egy párt, amelynek vannak keresztény és nem keresztény tagjai, akik alapvetően a keresztény kultúra értékrendjét vallják magukénak és szeretnék megtartani azt a fajta kultúrát, azt a fajta Magyarországot, amit az elmúlt 1000 éves történelmünk alakított ki. Ez a történelem pedig a keresztény-zsidó kultúra történelme is egyben, lévén itt az 1000 év során igen kevés más vallású közösség élt. Ebből kivétel a 150 éves török hódoltság ideje - ami viszont éppen azt erősíti meg az itt élőkben a történelmi emlékezet alapján, hogy nem kérünk újra a tömeges muszlim jelenlétből.

2. a fidesz nem kelt gyűlöletet és nem uszít. Ahogy más már kérdezte, benned milyen gyűlöletet keltett a fidesz? Mert bennem semmilyet. Nem gyűlölök senkit, sem a fidesz miatt sem nélküle.

3. Azt mutasd meg kérlek, hol van benne a Bibliában, hogy a keresztény az legyen hülye! Mutasd meg, hol van olyan benne, hogy a keresztény adja fel a hitét, vallását, országát! Mutasd meg hol van benne olyan, hogy engedjen be a saját életébe olyanokat, akikről nem tudni kicsodák, honnan jöttek és miért jönnek ide! Vagy keress benne olyat, hogy a keresztény tegye előrébb az idegeneket, mint a saját családját, népét! Ne is erőlködj, ilyenek nincsenek benne.

4. A fidesz nem lát mindenhol ellenségeket. Ez a kijelentésed főképpen azért nevetséges, mert éppen azért szoktátok ostorozni a fideszt, Orbánt, amiért meghírdette a keleti nyitást, erősíti a kapcsolatait a törökökkel (megsúgom, iszlám ország), a közel-keleti országokkal éppen úgy, mint szerte a világon mindenfelé. Mégis hogyan lehet egyszerre ellenséget látni mindenkiben és erősíteni a kapcsolatot világszerte ugyanazokkal?

Vagy logikát ne keressek benne, mert nem létezik?

2018. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tgt ***** válasza:
88%

1-es: "ha kőkemény keresztény értékrend lenne itt, akkor a sok kersztényellenes , iszlámbarát liberális a belső szerveinél felakasztva lógna a városok főterein."

Érdekes elképzeléseid vannak a kereszténységről.

2018. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Ejj takács. Reméllem komoly fizetést kapsz ezért, hogy ennyire hülye legyél?!
2018. nov. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tgt ***** válasza:
85%

Mt 25,31-46

Egy alkalommal Jézus az utolsó ítéletről beszélt tanítványainak: Amikor az Emberfia eljön az ő dicsőségében összes angyalának kíséretében, és helyet foglal dicsőséges trónusán, akkor minden nemzet összesereglik előtte, ő pedig elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kosoktól; a juhokat a jobbjára állítja, a kosokat pedig a baljára. Azután a király így szól a jobbján állókhoz: „Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, és ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!”

Erre megkérdezik tőle az igazak: „Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?” Akkor a király így felel: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!” Ezután a balján állókhoz szól: „Távozzatok tőlem, ti, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, és nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem: és ti nem látogattatok meg engem!”

Erre ők is megkérdezik: „Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?” Ő pedig ezt feleli majd nekik: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!” Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.

2018. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Tudtátok h, a református is katolikus vallású?
2018. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!