Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon sokan miért...

Magyarországon sokan miért ellenzik a béremelést egy adott cégnél?

Figyelt kérdés

Most nem írok cégnevet, ez nem a reklám helye.


A Facebookon egy hírportál cikkezett,hogy egy cégnél jelenleg bértárgyalások vannak és közölte a cég ajánlatát és a szakszervezet követeléseit.


Nyilván, a cég ajánlata sem volt rossz, de érthetően a szakszervezet többet szeretne, érthető,hisz ez a dolga, harcolni a munkavállalók érdekeiért.



Amikor megnyitottam a komment szekciót, rácsodálkoztam.Én csak biztató, pozitív véleményekre számítottam, viszont ennek az ellentétét láttam.


Egyik kommentelő azt mondta,hogy "véresszájú szakszervezet addig követelőzik, míg kivonul a cég Magyarországról", továbbá jellemezte,hogy fujj magyar mentalitás, a magyarok állandóan követelőznek.

Egy másik meg helyeselte és kijelentette,hogy jó lenne, ha kivonulna mivel azon a környéken az albérletárak annak a cégnek a munkavállalók béréhez igazodtak és miattuk magasak.


Jellemzően a gyalázkodó kommentek főleg a 40-es évek végén, 50-es éveikben járóktól jöttek, sokuk állami cégnél (MÁV) dolgozik vagy hasonló helyen.



A valóság meg az,hogy ölik egymást az emberek azért a cégért.

Egy frissen végzett vagy még kezdő műszaki/gazdasági diplomás fizetése br 460 ezer, ez junior szinten.Senior szinten meg br 610 ezer körül.A vezetőknek meg ennél is több.

A sori betanított munkások bére is átlagosan br 300-400 körött van.

Óriási a verseny,főleg a diplomás pozíciókért, mindenki náluk akar dolgozni.


2018. nov. 1. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát speciel meg is indokolták.
2018. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Napi kamu.

Nem unjátok?

2018. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Azt szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon, sőt más is szegény legyen. Nézz csak meg a rezsicsökkentésekről szóló cikkek utáni kommenteket, ugyanezt fogod tapasztalni. Vagyis a rosszul fizetett dolgozó még fel van háborodva amiért az előnyére rezsit csökkentettek. Pedig csupán néhány kattintás lenne neki a különbözet visszautalása.

De a legemlékezetesebb élményem ezzel kapcsolatban a rendszerváltás volt. A szocializmusban a legtrehányabb munkás is akár tetőteres házat építkezett a faluban az akkori fizetéséből. Ráadásul úgy hogy a munkahelyén jó ha napi 3 órát aktív munkával töltött. Közben szidta a rendszert mint a bokrot, majd a 90-es években büszkén ment leszavazni a gyűlölt jóléti rendszerét. Vágya mára teljesült mert közmunkából tengődik és a házát is csak az ártérben gyűjtött fából tudja befűteni. És persze ezt a rendszert már nem szidja, bizonyára nagyon meg lehet elégedve a közmunkás sorsával.

A kérdésben szereplő cégnél is meg kell felezni a dolgozók bérét, vagy adót kell emelni. Máris csupa elégedett komentet látnál.

2018. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

"Egy frissen végzett vagy még kezdő műszaki/gazdasági diplomás fizetése br 460 ezer, ez junior szinten.Senior szinten meg br 610 ezer körül.A vezetőknek meg ennél is több.


A sori betanított munkások bére is átlagosan br 300-400 körött van."


Akkor ez nem a mi cégünk. Ennyire szarul kb tíz éve fizettek. Akkor kaptam 320 ezret 8 általánossal.


"Azt szoktam mondani hogy a szegény ember mindent elkövet annak érdekében hogy szegény maradjon, sőt más is szegény legyen. "


Ezzel teljesen egyet kell értsek. Nálunk azért fizetnek egyszeri kétszáz ezret, ha egy embert behozol a céghez. Bármikor, bárhol, bárkinek felajánlod ezt a munkalehetőséget kézzel lábbal tiltakozik, hogy márpedig ő nem!

De széthisztizi a fórumokat hogy csak 300 ezret keres vagy csak minimálbért, 130 ezret. És ő ebben jól is érzi magát, neki az már sértés lenne ha valaki ennek többszörösét akarná fizetni.

2018. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel az éremnek itt is két oldala van. A béremelés az nem olyan pénz ami mágikusan előteremtődik a semmiből, az valahonnan hiányozni fog. Ezt pedig a cég nyilván szeretné valahogy kompenzálni.

Mondjuk eddig voltak plusz juttatások, de ezek megszűnnek. Vagy eddig 300-ért dolgoztattunk 80 embert, mostantól 400-ért kell, úgyhogy 15 ember repül. Vagy akár azt is mondhatja hogy akkor inkább bezárok, és mindenki mehet az utcára új munka után nézni.

Nem mindig éri meg követelőzni. Van hogy nyerhet vele az ember, de jellemzően nagyobb pofára esés a vége...

2018. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es! Most még százaléktalan válaszoló, régebben még azt mesélted, másik regről, hogy kamionos céghez keresel E-kategóriás jogsival, tapasztalattal embereket, és oda nem találsz ennyi pénzért, azt még meg is értettük, azóta ez a "kis elhanyagolható részlet", valahogy kikerül a sztoriból.


ui. a kertet felásta végre valaki? Mert évek óta nem találsz senkit, aki óránkért háromezerért felásná.

2018. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon várom fehérlovon a herceget, aki ad egy jó állást, de nem jön. Kénytelen vagyok kirajzani a fészkemből havi pár alkalommal átvezetékelni néhány házat, hogy az a 800 ezer HUF meglegyen. Mivel nem vagyok maximalista, csak ennyit akarok keresni, de ennyit szoktam is. Egyszer voltam közmunkán, mikor egy 20 éves takony kifliért akart elküldeni, eljöttem, de azóta is várja kiflit szerintem, ennek 5 éve...
2018. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kevesebb lenne a bevétel. Hát azért. :D


sori betanítottnak szerintem nincs annyi...max. ha 200%on teljesít, meg nonstop éjszakás, 12-ben. Akkor még talán...

2018. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Számos dolog van Magyarországon, ami érdekük az embereknek, mégis elhajítják. Számos dolog van Magyarországon, ami nem érdekük az embereknek, mégis erősen hajtanak rá.

Az általad említett csak egy ezek közül.

2018. nov. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Betanított munkások holkapnak 3-400ezer bruttót? 😆😆😆 nettóba 150ezer azt kész.

Hogy míért félnek a dolgozók a béremeléstõl?? Egyszerû.. mert kevesebb fizetést fognak kapni. A cég ahol dolgozom már most bejelentette hogy kb nettó 3ezer forinttal fog emelkedni a nettó bér jövöre. De ezt a pénzt nemtudják elõteremteni ezért az 5ezer forintos havi kaja utalványt elveszik. Tehát pénzbe átszámolva jövõre nettó 2ezer forinttal lesz kevesebb a fizum. És ezt rengeteg vállatnál multinál el fogják játszani. Mindíg is ezt csinálták. Azért fél a dolgozó ember a béremeléstõl mert nem hülye és tudja ha a takarója egyik végébõl levág egy darabot és hozzávarja a másik végéhez nem lesz hoszabb takarója.

2018. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!