Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mondja azt hogy lehetetlen...

Ki mondja azt hogy lehetetlen ma a fiataloknak ingatlamt szerezni?

Figyelt kérdés
Csak keresni kell egy párt akivel bevállalnak 3 gyereket, és hozzájuk is vágnak egy házat.
2018. nov. 1. 18:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
15%

A "működésképtelen" rendszeredben sokkal könnyebb volt ingatlant vennem mint az előtte lévő szenvedésben! Szülők nélkül (sajna nincsenek) egyedül.

De nem gyere cipó hamm bekaplak, volt 9 év spórolás (fizetős főiskola, albérlet és munka mellett).

Szóval még lehet csinálni, nem rinyálni kell hanem dolgozni. (tudom jobb lenne a non-stop romkocsma).

Persze a 110 milliós 4 szoba, 75m2, Bp. Belváros az nem ment volna (nem is akartam). De ment a 65 m2 2 szoba kis ház nagy kert, megyeszékkhely. 9 millió.

Ami már 3 szoba 95m2 és 18 millió.

És csak 15 év hitel havi 70 törlesztő.

Nem az elérhetetlen kellene elsőre ostromolni.

2018. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
51%

"Természetesen privát üzenetekre szívesen válaszolok"

Levelező társat keresel?

2018. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%

#11: Ha jól látom, te sem Budapesten vetted meg a lakásodat. Márpedig azért 9 év spórolás után egy megyeszékhelyi lakás, 65 négyzetméterrel, 2 szobával, mindezt 15 éves hitellel, az nem ugyanaz a kategória.


Szerintem nem szükségszerű, hogy elérhetetlen legyen valakinek a saját városában ingatlant vennie.

2018. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
58%
Én nem tudom, hogy a bugrisok miért hiszik azt, hogy az egy kulcsos szja miattuk jött létre, hogy azzal a 700ft-al kevesebbet fizessenek? Elárulom, mintegy hiánypótlásként, hogy azért jött létre mert így pl Mészáros Lórincnek nem 260 milliót kell befizetni havonta, hanem csak 6 milliót. Kapish?
2018. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
39%

Hát nekem nem esett jól a 36%. Alacsony volt a sáv.

Leszarom lölöt, nekem is több marad. Többet dolgozom, többet tanultam így is többet fizetek.

2018. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Olyan rendszer kellene mint az osztrák.

Minden fullon van államilag támogatott lakásokkal, az elmúlt 5 évben évente kb 15000 ilyen épül. A feltétele annyi hogy éves szinten ne keressen többet az igénylő mint 25-45 ezer eu (konstrukciótól függően).

Pl az egyik opció hogy befizetsz egy önerőt, onnantól 10 évig nagyon alacsony áron bérled a lakást, a bérleti díj egy része pedig megy a vételárba, azaz nem ablakon kidobott pénz. 10 év után felajánlják megvételre, már a bérleti díjakkal csökkentett áron. De tovább is lehet bérelni, akár addig is amíg a bérleti díjakból kifizeted a vételárat és tied a lakás.

2018. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy én se értem mi ez a nagy lelkedezés a 18%-ról 15%-ra történő csökkentés miat.


Ha keresek bruttó 400 ezret, akkor abból 60 ezret kell jelenleg szja formájában állambácsinak adnom (a munkáltatóm adja).

Ha ez 18% lenne, akkor nem 60 ezret vonnának le minden hónapban, hanem 72 ezer.

Nem tudom hogy a többsévos adózás idején mekkora öszeg felett került az ember ebbe a kategóriába, de azt a 12 ezer különbséget, ekkora összeg esetén, a foriont akkori vásárlóereje mellett nem érzem égetverő különbségnek.

Plusz a Fidesz alatt lett a 25%-os ÁFA-ból 27%...

Meg lett még itt ott egy-egy százalékkal több némely járadék, ami a bruttóból van leszámolva.

2018. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges bármilyen választ adni, mert a fájó igazságot lepontozzák :) De jó azért hogy az életben semmi hatása nincs a dolgokra annak hogy ki milyen százalékkal rendelkezik az oldalon 😂
2018. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
39%

"Amúgy én se értem mi ez a nagy lelkedezés a 18%-ról 15%-ra történő csökkentés miat.

Ha keresek bruttó 400 ezret, akkor abból 60 ezret kell jelenleg szja formájában állambácsinak adnom (a munkáltatóm adja).

Ha ez 18% lenne, akkor nem 60 ezret vonnának le minden hónapban, hanem 72 ezer."


Szelektív a memóriátok!

A 36%-os adósáv az elfelejtődött?

A minimálbér 69ezer és 82 ezer volt, ha éves szinten többet kerestél (bruttóban) mint a minimálbér kétszerese akkor egyből 36% volt az szja az e feletti keresetre!

A mostani számoknál ez kb azt jelenti hogy a bruttó 280ezer feletti keresetednek ugrana a 40 %-a!

2018. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
52%

#19!


A minimálbér adómentessége.


Az adójóváírás


A 20%os felső áfa kulcs is elfejetődött?


Ennyire szelektív a memóriád?


az is felejtődött, hogy 36%ba csak a béred egy része esett egy határ felett?


az is felejtődik, hogy 2010 óta egy raakat új adót csináltak, amik kihozzák, hogy a végén nem hó elején veszik el a pénzed hanem hó végére ÁFA meg illetékek formájában


a buta trógernek aki csak addig lát hogy mennyi kápé megy a számlára azt meg lehet vezetni így


ha kicsit tájékozódsz már nem eszed meg, hogy most kevesebbet adózol

2018. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!