Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy évről évre növekszik azoknak a magyar fiataloknak a száma, akik már a felsőfokú tanulmányaikat is külföldön folytatják?

Figyelt kérdés

[link]


A kormány egyre inkább korlátozza a hozzáférését.De, ugyebár mindig vannak kiskapuk, egyik ilyen a külföldi felsőoktatási intézmények.


Nyugat-Európában sokkal jobb a felvételi rendszer, aminek a lényege, hogy 1-2 szakot kivéve (orvosi) a felvételi abból áll, hogy motivációs felvételi elbeszélgetésre mész, meg leadod az érettségidet, melynek az eredménye nem számít, egyedül a motivációs elbeszélgetés a döntő.

Egyes szakokon van felvételi teszt is, de gyakoribb, hogy csak felvételi elbeszélgetés van.


Ausztriában, Németországban, Hollandiában így működik, másutt nem tudom.


Amikor ezt elmesélem Magyarországon és mondom, szerintem ide is ilyen kellene sokaknak vérben a szeme és mondják a szokásos marhaságot "dehátakkormindensuttyódiplomáslenne".Erre én azt mondom, na és?

Egy modern gazdaságban a GDP jelentős részét a szellemi munkások adják, főleg diplomások, a 19. században, 20. század elején adták csak fizikai munkások, utána fordult a világ.A sok szociban nevelkedett ember nem igazán érti.


Sem Hollandia sem Ausztria nem omlott még össze, sőt a felsőoktatásuk magasabb színvonalú,gyakorlatiasabb,mint a magyar.



Nyilván, szükség van szakmunkásokra,viszont olyanokra, akik azért mentek annak, mert szakik akartak lenni és nem azért, mert nem voltak elég okosak magasabb tanulmányokhoz.



Én például Magyarországon diplomáztam közgazdászként, a mesterképzést meg Ausztriában csináltam, nem pepecseltek annyit az átmenettel, szinte olyan volt, könnyebb volt, mint magyar egyetemre jelentkezni.



Aztán ott vannak az árak, Magyarországon ezért a nem túl magas színvonalú oktatásért sok pénzt kell fizetni, egy jobb egyetemen a gazdász szak van 300 ezer forint/félév is.Ez nem más, mint egy pofátlan rablás,lehúzás.Tessék visszaállítani.


Ausztriában egy féléves tandíja, 120 ezer forintnyi eurónak felel meg és még magasabb minőségű oktatást is kapsz.


Ezek az okok amiért, aki teheti külföldön tanul inkább.Magyarországon nem éri meg.


2018. máj. 11. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
A gondolkodó, értelmes réteg kimenne külföldre, ezen nincs semmi meglepetés. Az országban sajnos egyre kevesebb az ilyen ember, épp ezért van másodjára is fölényes győzelme a fidesznek. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen Kásler-féle moslékok döntenek a jövő generációjának oktatásáról, ami elég szomorú.
2018. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Én csak azt kérdezném meg,hogy mindenki azt mondja ,hogy mekkora itt a szegénység,miközben a tanulás nem két forint,több százezerbe kerül egy családnak havonta.Miből is?
2018. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jol teszik, a külföldi tanulas az egyik befektetes, en is ezert mentem külföldre tanulni.

"Sem Hollandia sem Ausztria nem omlott még össze, sőt a felsőoktatásuk magasabb színvonalú,gyakorlatiasabb,mint a magyar" Hat a holland felsöokatatst nem ismerem, de en magam is Becsben tanultam, az osztrak felsöoktatasnak vannak elönyei es hatranyai is, de azert azt nem mondanam, latias. A közgazdasz, jogi, nyelvi es technikai szakokon semmi gyakorlat nincs. "Én például Magyarországon diplomáztam közgazdászként, a mesterképzést meg Ausztriában csináltam, nem pepecseltek annyit az átmenettel, szinte olyan volt, könnyebb volt, mint magyar egyetemre jelentkezni. " Ebben iagzad van az osztrak egyetemekre egy-ket szak kivetelvel borzasztoan egyszerü bejutni, de ha valoban Ausztriaan tanultal, akkor azt is tudod, hogy az elsö vizsgakaon nagyon nagy a szortirozas, es csak a beiratkozottak harmada fejezei be az egyetemet. Magyarorszagon magasabbak a felveteli követelmenyek, igy nezebb bejutni,d e nincs is 70%os kiesesi arany, mint Ausztriaban. "Ausztriában egy féléves tandíja, 120 ezer forintnyi eurónak felel meg és még magasabb minőségű oktatást is kapsz. " A magyar felsöoktatst nemismerem, ahogy irtam vannak az osztrak felsöoktasnak elönyei es hatranyai is, de azert ne csinalunk belöel csucsminöseget, pl en nem tudom, hogy te holtanultal de pl Becsben a WUn meg az Uni Wien egyebek melett közgazdaszszakokon olyan sokan ajrnak, hogy sokan azert csusznak 1-2 szemeszeter, mert a sok jelentkezö miatt nehez ekerülni a szemnariumokra es az egyeb orakra. Amugy összesseben en most is külföldön tanulnek, amiylen külföldi tapasztalatokat az ember külföldön szerez, azt sajat hazajaban nem tudja, de azert nem kell ugy csinalni, mintha mashol minden csucsszuper lenne a felsöoktasban, mert mashol is vannak gondok.

2018. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy nem számítanak a tanulmányi eredmények a felvételin, konkrétan hazugság, több országban tanulnak rokonok, barátok gyerekei. Ahogy az is, hogy sz@r a magyar felsőoktatás.:-) Nem igazán látom azt a marha nagy korlátozást a kormány részéről, ha valaki nem bír összeszedni 280 pontot, az menjen szakmunkásnak. Nem sok helyen van ingyenes felsőoktatás (Skóciáról, Dániáról tudok) rajtunk kívül...Már persze annak, aki megüti a teljesítményszintet, de a saját butaságodért nem mást kell okolni. Egyébként abszolút támogatom, hogy menjenek külföldre tanulni a fiatalok, akár teljes képzésre, akár néhány félévet pl. Erasmusszal, az csak a javukra válik. Annak pedig különösen örülök, hogy egyre több család engedheti meg ezt magának anyagilag is. Jellemző, hogy még ebből is negatív hírt próbálnak gyártani. Esküszöm, ha itthon minden ház tetején napelem lenne, azon menne a hiszti, hogy az állam még az áramot is sajnálja az emberektől, maguknak kell termelni.:D
2018. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

#2 diákhitel:)


Amúgy sokmindenben megválaszoltad a kérdésedet.

Szerintem a diákok jól teszik, ha kinn tanulnak. Elsajátítanak más nyelvet is és akár ott is tudnak elhelyezkedni.

A legtőbb diák nem tudja a kellő nyelvismeretet elsajátítani ahhoz, hogy kinn tanulhasson. Így marad az itteni egyetem háromszoros/kétszeres áron. Akinek erre nincs pénze, diákhitelt vesz fel. Még így is rengeteg egyetemista kűzd a nyelvekkel, de valahogy letesz egy középszintű nyelvvizsgát. (Kinn nem tud elhelyezkedni).

Fizeti évekig a diákhitelt. Persze sokan elmennek egyetemre, akár fizetősre, aztán ràjönnek, hogy nem bírják, de kit izgat, addigra van egy félmilliós tartozás, amit évek alatt tud majd kifizetni. Elmennek szakmunkásnak, ami csak ebben az országban szégyen, mert itt még normális szakmunkást se tudnak képezni, és... ennyi. Saját háza sose lesz (bár ez is csak itt divat).

Amúgy pedig nem lenne minden suttyóbak diplomája, mert a suttyók általában nem szorgalmasak és eszük sincs. Akinek az egyik legalább van, annak van esélye lediplomázni -> nem az a fajta suttyó.


“Nyilván, szükség van szakmunkásokra,viszont olyanokra, akik azért mentek annak, mert szakik akartak lenni és nem azért, mert nem voltak elég okosak magasabb tanulmányokhoz.”

Ebben viszont tévedsz. A szakmunka itt nem hivatás. Mennének sokan egyetemre, de valaki inkább nem veszi fel a diákhitelt, mivel elég szenvedős annak a visszafizetése.

2018. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi tanulásra gondoltam,pl.Angliában havonta biztosan kell 400-500 ezer a megélhetéshez.Nekem ne mondja senki azt,hogy ezt átlagkeresetből egy család állni tudja,nem beszélve az átlag alatt keresőkről.A felső középosztály gyermekei esetleg akik ezt megengedhetik maguknak.
2018. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom kérdező az van hogy lehet bármilyen diplomád attól még nem lesz valakiből sikeres ember sőt a többségből senki sem lesz.


Én amikor belefogtam a saját vállalkozásom indításába több évig úgy voltam vele hogy szarok az egészre hiába keresek annyit amennyit. Sőt mai napig gyakran ezen jár az eszem hogy feladom pedig mára már elég jól megy a sorom.


Azért mert a legnehezebb meló nem a fizikai 20 éves koromig gyártósoron dolgoztam tudom milyen az (Porckorong sérv lett a vége) hanem az az igazán nehéz munka ha emberekkel kell dolgoznod. Az a felelősség akkora terhet ró az emberre hogy szó szerint megtörik. Aztán az már a másik kérdés hogy képes felálni belőle.


Ha tudnád mennyi mindent kell feláldoznod mert az ilyen munkáknál a munkád nem ér véget naponta hogy hazamész és nyugodtan vagy hanem otthon is ezen fog kattogni az agyad még akkor is ha semmi különösebb probléma nincs.


Bár nekem nincs diplomám de a könyvelőm is ugyan így van ezzel, sőt megkérdezhetsz egy orvost, ¸ugyvédet bárkit aki magas végzettségű munkát végez ugyan ezt fogja mondani.


Mert lehetsz bármilyen okos a stressz és a probléma megoldó kézséget nem lehet megtanítani és hiszed vagy sem az emberek jelentős többsége alkalmatlan az ilyen feladatokra. Tipikusan a megszoksz vagy megszöksz kategória ez

2018. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Estádio de Felchút ***** válasza:

"egy jobb egyetemen a gazdász szak van 300 ezer forint/félév is"


BCE-n, BME-n jó lesz az 400.000 Ft / félévnek is mesteren.

felvi.hu a barátod.

2018. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Piros Kalapács jóp beszél.

Hiába vagy jó képességű, ha nem vagy olyan beállítottságú, hogy pl menetelh a ranglétrán, a lótifutitól a vezérigazgató pozícióig hosszú évek alatt. Főiskooát végeztem, de taxis vagyok, pont ezért, mert ez nem bonyolult, egyik nap független a másiktól, emberekkel dolgozom, igaz, ez sokszor macerás, de negyed annyi sresszel nem jár, mint egy irodai katyvasz, amivel volt szerencsém szopni 4 évig. Itt ember beszáll, elvidzem, közben mondjava marhaságait, de akár hasznos ismerettségeket is ki lehet építeni, út végén fizet, kiszáll, és csá. Lesarkítva, nyilván néha kicsit cifrább. De ha vége a napnak, haza megyek, nem szól a trlefon, egy b*zivirág felettessel, főnökkel a vonal túloldalán, hogy holnapra még ezt meg azt, stb. Kvázi akkor megyek dolgozni, amikor jól esik, nem pedig 6:59-kor látod toporogni a b*zeránst az iroda előtt, hogy "rajtakapjon a késésen". Nem egy "magasröptű" meló a taxis, tudom, hogy egy kutya, meg seggen ülő tolvaj, sokszor látom a vegvető nézéseket, amikből ordít hogy "na, hülyegyerek, te is csak ennyire vitted", de pont leszarom. Nekem jó, nem kell több, többek között azért, mert utálok gondolkodni, szinte már fizikai fájdalmat okoz.

De ugyanakkor ez a diploma hajhászás, katasztrófa. Egy jó képességű ember miért ne tanulhatna autószerelőnek, ha már a vérének is oktánszáma van, annyira benzinvérű? Miért kell feltétlen az "okos egyetemre, a hülyébb meg szakmunkásnak" sztereotípia? Undorító.

2018. máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem te el vagy tájolva kicsit. :)
2018. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!