Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Horthy és a Kádár-rendszerbe...

A Horthy és a Kádár-rendszerben is így szórták korrupciógyanúsan a haveroknak a pénzt mint a mostaniban? Horthy és Kádár is strómanok mögé bújva lett 8 év alatt az ország leggazdagabb embere?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 10:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

88ig ő volt a pártfőtitkár

tény... tudnia kellett a privatizációról

2018. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem olvastam. ezért nem is tudok róla véleményt alkotni.
2018. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

A privatizáció nem szabadrablásnak indult hanem egy törvényileg szabályozott magánosításnak.

Szabadrablás csak a Kádár halála után lett belőle.

2018. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
a kommunizmus sem 100 milliós gyilkolásnak indult...
2018. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%

#12

Akkor ideje pótolni eme hiányosságot :)

2018. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Rokonokat Móricztól. Tanulságos.
2018. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

Kádár idejében a pártkáderek az átlagemberhez képest jólétben éltek, de hatalmas magánvagyonok gyűjtésére nem volt lehetőség. A szocik a rendszerváltás után saját nevükön futtaták a megszerzett javakat.

A nép szegény gyermeke vagyok, de strómanokon keresztül enyém a fél ország fideszes találmány

2018. nov. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csak azt vizsgálnám, hogy ki mennyit lopott, hanem azt is, hogy ki mekkora kárt okozott az országnak önhibájából. Továbbá melyik korszakban mekkora társadalmi egyenlőtlenségek voltak.


Pl. a Horthy elég szorgalmasan előre dolgozott, nem csak olyasmit amit Németország megkövetelt, hanem "magánszorgalomból" is, és nagyot szívtunk miatta.

Az ő korában a nyugdíj intézményének még híre sem volt, egyszer szó esett valamiféle munkanélküli segélyről, de aztán lesöpörte az asztalról azzal, hogy ezzel a naplopókat támogatnák.


Kádár-korszakban Szovjetunió gyakorolt nagy nyomást ránk, ill. Kádárra is, bár hozzáteszem, hogy egyáltalán nem volt ő sem szent szerintem se, de hozzátartozik, hogyha mindenkinek a tyúkszemére lépkedett volna, akivel kapcsolatosan valami visszaélésről lett volna tudomása, akkor bizony egy-kettőre őt is jelentették volna valami ürüggyel, és hamar Szibériába vagy akárhova került volna.

Mondom, nem akarom őt védeni, de úgy gondolom, hogy ő még egy viszonylag kevésbé gáz ember volt, szerintem addig nyomta igazán az elnyomást, terrort, ameddig Szovjetunió kényszerítette. Ha őt leváltották volna szerintem olyan került volna a helyére, aki kifejezetten élvezte is volna a dolgot.


Szerintem a társadalomjóléti olló a szocializmus idejében volt a legszűkebb, és most egyre jobban nyílik, a 2010 óta ez kifejezetten. Nem véletlen, hogy egészen másképpen határozzák meg a ksh-ban a szegénység a létminimum, a halmozottan hátrányos helyzet stb. meghatározását.


Lehet villogni a középjövedelem hatalmas emelkedésével, bár mondjuk érdekes lenne, ha emellett a mediánjövedelmet is ismerhetnénk, és nyilván minél nagyobb az eltérés, annál nagyobb a felső réteg jövedelme, és szakad le az alsó, amiben egyre többen vannak.

2018. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Direkt név nélkül írtam ki a kérdés nehogy töröljék.

De így is jól működött: több jobboldali elkezdett a baloldalra gyalázkodni.

Ezek szerint érintve érzik magukat ami rendben is van, hiszen ezt a lenyúlást ami most van nehéz mivel magyarázni.

2018. nov. 7. 08:02
 20/24 A kérdező kommentje:

18-as nagyon széleslátókörű választ adott.

Én is így vizsgálódom.

Mindig az adott geopolitikai helyzetben lehet és kell egy vezető munkásságát vizsgálni.


Pl. Kádár-korszak szovjet elnyomás ennek ellenére legvidámabb barakk de ezzel együtt óriási eladósodás, mellett Romániában visszavizettek minden adosságot de csont szegénységben múlt ki a rendszerük.


Horthy-korszak hárommillió koldús országa a dzsendri-korszak amikor a fajvédő törvények Európa első országában bevezetésre kerültek a zsidók és a cigányok ellen. És Trianon sorsa itt pecsételődött meg végleg a teljesen elhibázott háborús politikával és kiugrási kísérlettel. Egy aggastyán örökös kormányzótól aki dinasztikus álmait kergette az ország sorsa helyett!


És végig lehet menni az összes vezetőn.


De az is ide tartozik, hogy a mostani korszakban egy felívelő világgazdasági konjuktúra idején, ahol ömlik az Uniós pénz Magyarországra abban egy leszakadást mutató gazdasági állapotot létrehozni szinte művészet. Átkerülni a román - bolgár csomagba a visegrádi országok gazdasági összehasonlítás helyett.

Valahova nyilván kerülnie kellett ennek a sok pénznek ha nem landol a középréteg pénztárcájában.


Az átlagkereset pedig így számolva ahogy most van egy humbuk erre a KSH is célzott korábban, ezért akarják a medián keresetet bevezetni, ami súlyozott átlagkereset lenne a jövedelemszinthez tartozó csoport létszámának figyelembe vételével.

2018. nov. 7. 08:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!