Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki jó magyarból és "ért" a...

Aki jó magyarból és "ért" a politikához, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Már régóta foglalkoztat a politika,és most írtam egy elemzést a hazai helyzetről(Wordben,Calibri 16-os betűmérettel 9 oldal).Igazából a helyesírást és a nyelvhelyesség kéne ellenőrízni.

Priviben elmondom,hogy miért.

Elöre is köszönöm a segítséget!



2018. nov. 6. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Magyarországon jelenleg politikában nincs miről beszélni. Egy párt van, a fidesz aki szétlopja az országot és leválthatatlan mert a nép agya ki van mosva. Ennyi a történet. Ja meg még annyi hogy orbán az EU-nak emberkedik mert kisebbségi komplexusa van amiatt hogy az apja szétverte kiskorában.
2018. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"16-os betűmérettel"


Talán vakok és gyengén látók számára készítetted? 11-es a default. 12-est talán még megúsznál, de ha bármi hivatalos dolgot ennél nagyobb betűmérettel adnál be, akkor az egyes a minimum, de még háromszor oda-vissza körbe is röhögnek.

2018. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Segítsek bekapcsolni a helyesírás ellenőrzőt?
2018. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Anélkül, hogy a munkádat megnézném: vessző után szóköz kell, ahogy a mondatvégi írásjel után és a zárójel elé is. Ha ilyen tagolatlan az elemzésed is, három mondatnál többet senki sem fog elolvasni belőle.
2018. nov. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod küldd el. De először használj helyesírás ellenőrzőt, ha nem gyengénlátóknak írtad akkor betűméret 11-12. A Calibri nem rossz, de inkább Times New Romant szoktak használni.
2018. nov. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi, a nyitózárójel elé, és a záró zárójel esetében viszont után kell tenni a szóközt.

Ezt azonban te is tudod, csak ma bal lábbal keltem fel, és kötözködni akarok. :D

2018. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mi az elemzés célja, ki a célközönség? Csak azért, mert a fogalmazásnak és az érvelésnek, a tények arányossága, eltérő mértékben lehet fontos, tehát ebből a szempontból is át kell gondolnod az egészet. Addig csak az van, hogy csak leírod a szubjektív véleményed, más meg javítsa ki a helyesírási hibáidat.


Azért megírhatod nekem is, hogy miért, kíváncsi vagyok rá.

2018. nov. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:
100%

"csak leírod a szubjektív véleményed, más meg javítsa ki a helyesírási hibáidat"


Így van – ez volt a kérése, vö.:


"Igazából a helyesírást és a nyelvhelyesség kéne ellenőrízni."


(Feltételezem, hogy pénzt is szán rá, nyilván nem ingyen kéri a melót...)

2018. nov. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"a záró zárójel esetében viszont után kell tenni a szóközt"


Feltéve, hogy nem írásjel követi (mint itt), mert akkor ahhoz tapad.


Off. Te is sz@rul aludtál? Engem tejesen kikészít ez az idő.

2018. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Szépen süt a nap. Kicsit párás, de máskor sokkal inkább szokott az lenni.
2018. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!