Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják az ismerőseim,...

Miért mondják az ismerőseim, hogy vevő vagyok az uszításra?

Figyelt kérdés
Nem voltam DK szavazó de az ukrán kampány és a határontúli szavazatok elvétele meggyőzött és azóta rájuk szavazok mert ezek valós problémák. Erre az ismerőseimnek az jön le, hogy fogékony vagyok az uszításra. Szerinted jogos?
2018. nov. 7. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Jogos. Úgy néz ki, hogy fogékony vagy az önhibáján határokon kívül rekedt magyarság elleni uszításra.
2018. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem jogos. Csak tudsz józanul gondolkodni, és nem imádod a határon kívüli, magukat magyarnak mondókat.
2018. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországról csak itt élő ember szavazhasson, én se akarnék más ország dolgaiba beleszólni! Aki nem él itt, és soha nem élt itt, milyen alapon szól bele, hogy én hogyan éljek itt? Igazad van!
2018. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

A szavazás egyre inkább mindenhol állampolgársághoz kötődik, függetlenül attól, ki hol van éppen. Pl már Németországban is szavazhatnak a határon túli német állampolgárok. Ez reakció az EU-ra, a népességmozgásokra, meg az erőszakos határmódosításokra. Amúgy a magyar kormány tevékenysége egyáltalán nem csak épp az országhatárokon belülre tartózkodókra hát ki, arról nem is beszélve, hogy egy magyar állampolgár bármikor beutazhat és letelepedhet Magyarországon.


A Dk amúgy olyan dologgal uszít, minek megválzotts amúgy sinc smemis eéyel, hizen ezek 2/3os ügyek.

2018. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha vevő lennél az uszításra, akkor nem a DK-ra, hanem a FICSESZ-re akarnál szavazni. Ők ezt nagyban tolják, a DK kismiska.
2018. nov. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogos. És az "ismerőseid" még finoman fogalmaztak.
2018. nov. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak idején az MSZP ezt nagyon jól végiggondolta, pontosan tudta, hogy a határon túli magyarság számukra meggyőzhetetlen, hogy őket csak jobbról lehet megnyerni, épp ezért támogatta azt teljes mellszélességgel, hogy még véletlenül se kapjanak magyar állampolgárságot.

Ha pártatlan akarok maradni, akkor ki kell mondjam, hogy valóban unfair felállás ez így, hisz a határon túli magyarság a büdös életben soha nem fog szavazni bármelyik magyar baloldali pártra! LMP-t leszámítva viszont próbálkozás sincs, tehát az ésszerű, emberséges hozzáállás is elutasításra kerül a cél érdekében, az LMP-t leszámítva! Mindenesetre az elvándorolt magyarság egy jelentős része meg meggyőzhető lenne balról, amiért meg küzd a baloldal, hogy Ők sokkal könnyebben, könnyebb úton szavazhassanak! Tehát én úgy gondolom, hogy a DK így Gy.F. ezt nem gondolja komolyan, csak az ebből fakadó frusztrációja így csapódik le. Ahogy nem gondolta komolyan a románokkal való fenyegetést sem, csak nyilván nem mondhatta azt, hogy szavazz nemmel, mert ha a Fidesznek adsz igazat, akkor nekünk egyszer s mindenkorra végünk! Ha az elvándorolt, külföldön tartózkodó magyarság is épp olyan könnyedén adhatná le a voksát, ahogy a határon túli magyarság, akkor ennek a rendszernek az élvezőjévé válna többek között a DK és Gy.F. is és egy szava nem lenne ez ellen a törvény ellen. Csak azért zsörtölődik, mert ebből nem tud profitálni, ha tudna, csöndben lenne. Miközben hívei és gyűlölői meg ezt tényleg komolyan veszik és egymásnak feszülnek emiatt, addig Ő ezt ilyen formában, ahogy "mi" kezeljük, Ő olyan formában pont lesz.rja! Ezért uszítás ez tulajdonképpen! Nem az van, hogy ne lenne igazság abban amit te gondolsz erről vagy ne lenne igazság abban, amit én gondolok. Minket ugrasztanak ezzel egymásnak, holott mindkét félnél a szavazat számít csak, elvek nincsenek mögötte, mi meg elvi alapra helyezzük ezt, s így vitatkozunk ezen egymással.

2018. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, persze hogy a szavazótábor miatt zsörtölődik, ezt én se tagadom, ha úgy tetszik lehet uszításnak hívni! Nem ez a lényeg, hanem az, hogy Magyarországon autokrácia, és kleptokrácia van, ami egy sokkal súlyosabb probléma, ezért nagyon is sokat számít, hogy ezek a nem Magyarországon élő emberek kire adják a voksukat, és kiket választanak meg nekünk! Ez mellett nem lehet csak úgy elmenni, nem kicsi a tét, autokrácia és diktatúra között rövid az út, aki ezt nem érti, azzal nem tudok mit csinálni. Átlag magyar szavazó nem tudja, hogy mi folyik itt, vagy a parlamentben, majd egy ukrán tudni fogja? Nem beszélve arról, hogy az adóforintjainkból mennyi pénz ment ezeknek a zsebükbe, hogy tudják kire kell adni a voksot! Az ukránok két nyugdíjat kapnak, te hány nyugdíjat fogsz kapni? Nem az uszításon van itt a hangsúly, hanem a szavazatvásárláson, és a szabad demokratikus Magyarország jövőjéről.


[link]


[link]


[link]


tessék elolvasni, többszázan veszik fel a magyar nyugdíjat, de nem is élnek itt, mi ez, ha nem szavazat vásárlás? Magyar cigány kap egy zsák krumplit, meg egy doboz tojást, ezek vagyonokat kapnak. "Hajrá Fidesz!"

2018. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!