Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "baloldali" érdekeltségű...

Miért "baloldali" érdekeltségű az egészségügyben taunló ismerőseim zöme?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt megfigyeltem, hogy az ismerőseim és barátaim nagy része, aki gyógyszerésznek és orvosnak tanul általban baloldali politikai irányzatokkal szimpatizál. Lehetséges, hogy csak így hozta a sors!?

Preferálnám az olyan válaszokat, ahol a felhozott "tényt" dátummal és esetleg más adatokkal is ellátná.

Nem szeretnék utálatot kelteni a válasz szekcióban, válaszára kérem figyeljen oda.



2018. okt. 28. 14:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%

Mivel a te ismerőseid, neked kell tudnod, hogy miért ők az ismerőseid. Mit szeretnél? Cáfoljuk meg hogy te baloldali érdekeltségűnek látod őket vagy igazoljuk, hpgy így van? Hogyan tehetnénk?

Sem téged, sem az ismerőseidet nem ismerjük.

Amúgy érdekelne, mit jelent, hogy ""baloldali" érdekeltségű "? vannak baloldali szüleik akik fizetik a tanulmányaikat vagy onnan kapnak netán ösztöndíjat?

2018. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%

Én DK szimpatizáns vagyok, és nem az egészségügyben dolgozok.

Szerintem csak neked tűnik úgy, mert mindig a politikán kattogsz.

2018. okt. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
26%

"Lehetséges, hogy csak így hozta a sors!?"


akarod mondani, így hozta a SOROS? hahahaha :D

2018. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Baloldali vagy, baloldaliakkal barátkozol, szimpatizálsz.

Én jobboldaliként írhatnám ugyanezt - akár az egészségügyről is - mert a baráti körömet inkább jobboldaliak alkotják.

Akik mégsem azok, azokkal meg nem beszélgetünk politikáról.

2018. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%
Mindig is voltak hagyományosan bal- és jobboldalhoz kötődő szakmák... de ha erre az aktuális kormányzat még egy jó nagy lapáttal rátesz, akkor ne csodálkozzon, hogy fokozódik az ellenérzés. Amikor valamelyik egyházi táltosiskola fütyül egyet, akkor jövő hónapra felkapnak nekik 20 tantermet jobbra, balra, tornyokkal, padlófűtéssel, mázas cserepekkel... A közellátásban meg a dolgozók otthonról hozott túlórában felügyeskedett szigetelőszalagja és paradicsomkarója tartja a vécéajtót a kerethez, a csempét a falhoz, a mozdony kiszakadt motorját a motortérhez... és akkor még hogy merészelnek ezek csúnyát gondolni. Hát úgy. Ebben a közegben a jobboldali háttérből származók is előbb-utóbb kitérnek hitükből.
2018. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#1 ""baloldali" érdekeltségű"-n azt értem, amikor egyik orvostanhallgató ismerősöm olyat mond, hogy az "öszödi beszéd volt a világ legszebb politikai beszéde" és erre egy másik ismerősöm is azt mondja, hogy "igen, az volt". Akármit csinál a jelenlegi kormány, mindegy hogy mit rögtön ellenzi a fentebb említett két személy el sem gondolkodnak, a miérten. Most hoztam konkrét példát, de ez egy a sok közül.


#2 Nem kattogunk folyamatosan a politikán, mert jobban érdekel minket az ember működése, csak mint sok intellektuális személy (barátaimat tartom annak), követjük valamilyen szinten a politikát és néha beszélgetünk róla, ha van időnk összeülni.


#4 Abszolút nem szimpatizállok a baloldallal és kicsit rosszul is érzem magam, amikor ilyen témákról, a fentebb említett hangnemben van szó.

2018. okt. 28. 15:27
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

Jó nagy kamu :D

Az egészségügyben dolgozók 99%-a utálja a cigányokat, hajléktalanokat, drogosokat, mint a szart, szal nehéz elhinnem, hogy balosak lennének.

2018. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
#7 Érdekelne, hogy melyik tanulmányból hozta ezt az adatot? Választ nem kötelező írni, főképp nem blődséget.
2018. okt. 28. 15:35
 9/26 anonim ***** válasza:
24%
Abból a tanulmányból, amit mondanak az Eü-s ismerőseim.
2018. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Miért csodálkozol ? A szociális és egészségügyi nyomorultságot leginkább az egészségügyben lehet látni. Sokszor egyértelmű, hogy baloldali pártoknál van olyan látható szociális érzékenység, ami az életkörülmények és gyógyítási körülmények javítását szorgalmazná.
2018. okt. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!