Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az ősszel...

Mi a véleményetek az ősszel életbe lépett hajléktalanokat érintő kormányhatározatról?

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 18:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek. Még annyival egészíteném ki, hogy létrehoznék egy országos adatbázist azokról, akik szívesen befogadnák őket télre, így lenne hová menniük, a libsik meg nem jártathatnák tovább a pofájukat, hanem ha nem tetszik nekik valami, be lehet fogadni párat nyugodtan!
2018. nov. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, van pár milliárd betervezve a sorsuk javítására, majd kiderül sikerül e, vagy nem.

Hátha...

2018. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

"a belerúgnak még egyet azzal hogy szállást biztosítanak nekik, ahelyett hogy hagynák őket télire megfagyni... tényleg"


Nem tudom ezen a "remek" szálláson hány percig bírnád ki élve?!

2018. nov. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk volt amelyik már majdnem olyan csesznye volt mint orbán szardobáló lánya....
2018. nov. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a rendeletnek akkor lenne helye és érteme ha valóban lenne egy alternatíva a hajléktalanoknak, illetve lenne egs országos program amely a társadalmi reintegrációt segítené. De ilyen nincs, a hajléktalan szállókban állandó lakó az ágyipoloska, gyakoriak a lopások, tetvet, rühet, betegséget kapnak el egymástól az egyébként is gyenge immunrendszerrel rendelkező emberek. Nincs elég szakember és nincs elég forrás.

Ezzel annyit értek el, hogy a hajléktalanok felköltöznek az erdőkbe, Normafára, János hegxre stb ahol télen megfagynak illetve az őket segítő szervezetek önkéntesei nem fogják őket megtalálni.

Rendkívül keresztény megoldás.

Engem is egyébként felcsesz az, hogy hugyszag van az aluljáróban, undorító látvány de ezzel ez nem fog megoldódni.

2018. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozási szándékkal:


"a hajléktalan szállókban állandó lakó az ágyipoloska"


Irtani kell.

Sajnos magánlakásokban is előfordul bizonyos kerületekben (még pontosabban bizonyos részeken).

Bárhol is van, még egyszer: irtani kell.


"gyakoriak a lopások"


Az ott dolgozóknak kellene ezt megakadályozniuk. Sok holmijuk nincs a hajléktalanoknak, a rajtuk lévő ruhán és cipőn felül max. egy szatyor szokott lenni - úgyhogy tételes lista befelé, ellenőrzés kifelé, ha több van nála, mint amit bevitt, akkor egyértelmű a helyzet. Tudom, ez pluszmunka, de valahogy rendet kell tartani.


"tetvet, rühet, betegséget kapnak el egymástól"


Orvosi vagy védőnői vizsgálat, és szükség esetén kezelés.

Egyébként nálunk a szállón már nem csak tüdőszűrőpapírt kérnek, hanem bőrgyógyászati igazolást is.


"Ezzel annyit értek el, hogy a hajléktalanok felköltöznek az erdőkbe, Normafára, János hegxre stb ahol télen megfagynak illetve az őket segítő szervezetek önkéntesei nem fogják őket megtalálni."


Biztos lesznek ilyenek is. De olyanok is, akik inkább szállóra mennek. Vagy a legjobb esetben mégiscsak megoldják valahogy a lakhatásukat.


Nem vagyok fideszes, nem tartom tökéletesnek a törvényt, sem a jelenlegi helyzetet, de valamerre el kell indulni, aztán majd alakul a dolog. Vagy 30 éve probléma ez az egész, és soha senki nem tett érdemi lépéseket. 30 év rettenetesen sok idő pedig...

Egyébként ami biztosan pozitív hozadéka már most a törvénynek, bár nem közvetlenül: még jobban megmozdult a civil szféra, mint eddig. Ez jó néhány hajléktalan embernek megoldást jelenthet (lakókocsipark, konténerépületek).

2018. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

18-as!


Pont ezt írtam :D, hogy nincsenek ezek megoldva, azt én is tudom, hogy hogysn kellene megoldani de nem oldják meg.

2018. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%

"Nem tudom ezen a "remek" szálláson hány percig bírnád ki élve?!"


Ilyen szálláson dolgozom, és jelzem már 15 éve bírom :D Ennyit erről okoskám

2018. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy árulja már el nekem az sok tiltakozó álszent balfa$z aki itt szidja a kormányt, hogy ő maga tett e valaha egyetlen ujjmozdítást a hajléktalanokért? Vagy csak jólesik itt képmutatásból meg fidesgyűlöletből hirtelen a védelmükbe venni őket. Mert én pl fideszesként hajléktalanszállon dolgozom szociálismunkásként... na ezt adjátok össze!
2018. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

21-es!

Szociális munkás vagy, ami nagyon szép de nem mindenki az. Neked ez a munkád. Igenis a kormany hibája, hogy nem elég minőségiek a szállók.

2018. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!