Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbil-LMP-Momentum vs Fidesz,...

Jobbil-LMP-Momentum vs Fidesz, ki nyer szerintetek 2022-ben?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 13:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"balra tolódása miatt a jobbos szavazóik közül egyre többen ábrándulnak ki és keresnek új jobbos pártot (Mi Hazánk Mozgalom)"


1) Ezt a balra tolódást alá is tudnád támasztani? A Fidesz lejárató propaganda gépezete ezt mondja, oké, de az nem érv.


Én nem balratolódást látok, hanem középre tolódást. Egyáltalán nem vallja a Jobbik az MSZP/DK-hoz köthető elveket, semmi köze nincs a Jobbik politikájának a baloldalhoz.


Csak simán rosszul csinálják, amit csinálnak, de balratolódásról szó nincsen. Kb. olyanok lettek mint amilyen a Fidesz, csak az "infrastruktúrájuk" 0, és kissé hitelességüket vesztették.


2) Mi Hazánk Mozgalom nagy vízhangot kevert, és a Jobbikos "elit" nagy része már ott van, de azért mégiscsak egy alig 1%-os pártról beszélünk. Ha a számokat nézzük, akkor az ex Jobbikos szavazókból vagy Fideszesek lettek, vagy bizonytalanok.



Amúgy a többi dologban egyetértek veled.

2018. nov. 9. 13:17
 12/12 anonim ***** válasza:

Akkor félreérthetően fogalmaztam, ne haragudj. A balratolódást nem úgy értettem hogy a politikai paletta bal felére kerültek, hanem hogy egyrészt a kezdeti pozíciójuknál "balrább" húztak, másrészt a baloldalinak mondható pártok felé nyitnak összefogás terén.

A másodikban meg részben igazad van, mennek ex-jobbikosok a Fideszhez is, meg bizonytalanná is válnak, és ezen is erősíthet ha összeállnak az LMP-féle népséggel. Viszont attól hogy a Mi Hazánk most 1% körül áll, nem jelenti hogy ott is marad. Több karizmatikus jobbikos vezető ment át oda, ha súlyos politikai tényező nem is lesznek, el tudom képzelni hogy 2-3, esetleg 4 százalékra húzzák fel magukat, amivel nagyságrendileg annyira lesznek támogatottak mint a Momentum. Bár persze ugyanúgy lehetséges az is, hogy addigra eltűnnek mint sok más ilyen harcos egyszázalékos kezdeményeződés, ezt majd a következő négy év dönti el.

2018. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!