Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a nem-Fidesz...

Mi a véleményetek a nem-Fideszes katolikusokról, egyéb keresztényekről? Mennyire elterjedt ez az irányzat az országban?

Figyelt kérdés
Tehát aki hívő katolikusnak, reformátusnak, vagy egyéb keresztény felekezet tagjának vallja magát, de nem ért egyet a Fidesz politikájával.

2018. nov. 9. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem igazi keresztények.
2018. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek is. A politikai és a vallási hovatartozás bár összefügg egymással, de nem következik egyikből a másik automatikusan.
2018. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én református vagyok és sokáig gyerekkoromban MIÉP-es voltam, semmi bajom nem volt belőle... Amúgy a vallási csoportokban azért nagyon személyes a kapcsolat... A lelkésszel minden héten beszélsz, a gyülekezetből mindenkit ismersz, nagyon valószínű, hogy a szüleiket is, nem nagy közösségek ezek. Nekem egyszer volt olyan, hogy rámírtak, hogy miért gondolom így, meg hogy nem lehet, hogy hamar ítélkezem -e, de nem volt semmi nyomás az egészben, nem olyan volt, mint amikor a cégnél a HR-es "behív beszélgetni", egyszerűen csak megkérdezték miért ez a véleményem.
2018. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval most azt kérded, mi a véleményem magamról? :D


Egyébként keresztény értelmiségi körökben nagyon sok a nem fideszes.


Az, hogy keresztény vagyok, nem jelemti azt, hogy Fideszesnek kéne lennem, és az, hogy a Fidesz magát kereszténynek tartja, még nem biztos, hogy valóban a keresztény értékeket képviseli. A vallási meggyőződés meg a politikai meggyőződés nem kapcsolódik olyan szorosan egymáshoz, egyáltalán nem szükségszerű, hogy egy keresztény fideszes legyen. Nyilván keresztényként fontos olyan pártra szavazni, ami a keresztény értékekért áll ki, de én arra jutottam, hogy a Fidesz nem egy ilyen párt.

2018. nov. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy valódi keresztény ma nehezen lehet fideszes. Aki forgatja a Szentírást, lelkébe fogadja Isten igéjét, az a jelenlegi Fidesz aktuális politikáját nem támogathatja nyogodt lelkissmerettel.


A mostani kormány minden döntésével szembeköpi Jézus Krisztus tanításait, a teljes Evangéliumot, a Hegyi beszéd krisztusi iránymutatásait és a Tízparancsolatot is.


Krisztus sokhelyütt jövendöl azokról a hamis prófétákról, akik az Ő nevében jönnek majd el és sokakat megtévesztenek. Báránybőrbe bújt farkasoknak nevezi ezeket a hamis keresztényeket, akik a kereszténység máza, álcája mögött Krisztus tanításainak ellenkezőjére tanítanak. Azt is világosan jövendöli Krisztus, hogy rengeteg embert fognak megtéveszteni.


Ez a Fidesz-KDNP és szimpatizánsaik tökéletes definíciója, rengeteg ilyen álkeresztény erő mozgatja a mai világot, a magukat kereszténynek mondó emberek pedig sok esetben utánuk mennek, ki sem nyitják a Szentírást, hogy Isten ígéjét megismerve és Szentlélek által megértve, egyáltalán észrevegyék, hogy a keresztény értékek nevében milyen sátáni erők használják ki és használják fel őket.


Egy keresztény ember sem a hazugságot, sem a lopást, korrupciót sem a más becsületében való kártevést, sem a bálványimádó személyi kultuszt, sem pedig a krisztusi értékekkel szembe menő, ítélkező, irgalom nélküli, kirekesztést és gyűlöletet fakasztó, szeretet nélküli politizálást nem fogadhatja el.


Krisztus figyelmeztet: gyümölcseikről ismerjük meg őket. A fideszes álkeresztények gyümölcse pedig a kirekesztés, a szegény emberek zaklatása, üldözése, büntetése, az irgalmasság elutasítása, a Tízparancsolat megszegése lopás (korrupció), hazugság, más becsületében való kártevés, más tulajdonának kívánása és bálványimádás által, illetve a jámborság, szeretet, kegyesség, irgalmasság, megbocsátás, bűnbánat, egyszóval minden krisztusi erény elutasítása, egyféle Krisztustól elrugaszkodott, Evangélium-ellenes "kereszténynek" mondott "értékrend" (?) vélt védelme nevében, annak legcsekélyebb gyakorlása nélkül.


A nem-fideszes keresztényekről tehát az a véleményem, hogy ők VALÓDI keresztények (nem pedig valami kiüresedett, hitevesztett álkeresztény "értékrend" gyűlölködő önjelölt védelmezői), akik észrevették, hogy a bárányoknak öltözetében közelítő ragadozó farkasok, hamis próféták és politikai bálványok helyett Jézus Krisztus és a mindenható Isten szavára kell figyelniük.


"Mert inkább Istennek kell megfelelni, hogynem az embereknek."


Ezek tehát az igaz keresztények, akik a keskeny ösvényen járnak, felekezettől függetlenül, és Orbán Viktor meg az álkeresztény hamispróféták helyett Jézus Krisztust és Isten szavát követik.


Ezeket az embereket nem lehet meggyőzni arról, hogy a kereszténység vélt érdekeinek védelmében pogányként kellene viselkedni, hogy a rég nem létező, éppen az ilyen hamispróféták által kiüresített jelentésű "keresztény Európa" védelmében Krisztus tanításával kellene szembefordulni, és Isten helyett az embereknek megfelelni...


NEM. Igaz keresztény nem haragszik, nem gyűlöli őket, de nem is alkuszik meg hamis prófétákkal, mert Isten ígéje, Krisztus tanítása, az Evangélium szeretet-teológiája világos és tiszta forrás. Ezt kiforgatni Isten és emberiségellenes vétek, halálos bűn.


A mindenható Isten ítél majd a hamis próféták fölött. Ő irgalmazzon mindazoknak a szerencsétlen, megvezetett embereknek, akiket ezek becsaptak, és Ő áldja meg a keskeny ösvényen járó válastott népét, akiket nem sikerült becsapniuk még ezeknek sem.


Ámen.

2018. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Református vagyok, s az ötös felhasználó a szívemből szólt. Már nincs is mit hozzáfűzöm, tényleg ugyanezt érzem és gondolom.
2018. nov. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!