Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt honnan veszi pontosan...

Azt honnan veszi pontosan Puzsér, hogy a belvárosban átlagosan 3 évvel hamarabb halnak az emberek a levegő minősége miatt? Hol ez a tanulmány, statisztika, amire hivatkozik?

Figyelt kérdés

2018. nov. 12. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Inkább mutass be egy tanulmányt arról hogy a szennyezett levegő nem rövidíti az élettartamot.
2018. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Például KSH statisztikákból. Meg még sok másból. Ő tud keresni ezekben, te nem. Ez (is) a különbség közöttetek.
2018. nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét statisztikára én is kíváncsi lennék (nem kötözködésből írom, hanem mert érdekel a dolog!). Olyan statisztikát láttam hogy régiókra volt lebontva a várható élettartam, és ott Budapest és környéke teljesített a legjobban (nyilván a kevesebb rossz szociális helyzetű és a jobb egészségügyi ellátás miatt). De olyan engem is érdekelne ahol mondjuk Lipótváros van összehasonlítva Solymárral.
2018. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én utánanéztem nagyokosok és nem találtam ilyen tanulmányt. Arra van statisztika hogy hol mennyi az átlag életkor, csakhogy Puzsér nem csupán ezt állítja, hanem azt, hogy a levegő miatt. Márpedig az agglomerációban gazdagabbak élnek és ez is számít. Lehet hogy a három év amiről beszél, abból 2 és fél év a rossz levegő és fél év a drágább és jobb orvosi ellátás vagy valami más dolog, de lehet hogy fordítva van, és csak fél év írható a rossz levegő mintájára, és két és fél évvel pedig azért élnek tovább, mert jobb orvosi ellátásban részesülnek vagy egyéb gazdagsághoz köthető dolog, jobb étrend, stb. Nem kéne trollkodni, lehet hogy te vagy az aki nem gondolkodsz és nem én. Szóval felteszem még egyszer a kérdést, és kérem csak az válaszoljon rá, aki érdemben tud is válaszolni!
2018. nov. 12. 16:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na én találtam valamit:

"Magyarországon évente 160 ezer ember veszti életét szállópor okozta károsodás következtében, a nagyvárosok lakosainak élete pedig átlagosan 3 évvel rövidül meg emiatt."

Forrás:

Lehet-e biciklizni a szennyezett városi levegőben?

[link]


Két további érdekesség, az agyra is káros a szennyezett levegő:


Rombolja az intelligenciát a szennyezett levegő

[link]


Rossz hatással van az agyunkra a szennyezett levegő

[link]

2018. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5


Ez is jobb mint a semmi, de valami szakirodalom lenne a legjobb erről. Pl. ez a weboldal se mondja meg hogy ő milyen kutatásra hivatkozik, csak tényként közli a 3 évvel rövidebb életet.

2018. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, de szerintem nem a levegő a legnagyobb probléma Budapesten, legalábbis egy átlag budapestinek szerintem nagyobb bajai is vannak mint a levegő minősége.
2018. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó oldalon kerületekre vannak lebontva Budapest:

[link]


Lehetséges, hogy erre hivatkozik. Vagy újabbra.

2018. nov. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó köszönöm hálásan! Végre valaki pontot tett az i-re!


Hát ebből nekem az jön le hogy a szociális helyzettel van összefüggésben a hosszú élet, nem a levegő minőségével... Lásd V. és VIII. kerületet egymás mellett.

2018. nov. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
# 7 Mi az hogy nem a levegő minősége a legfontosabb dolog? Pont hogy a levegő a legfontosabb tényező az ember számára... Hogy tudd ilyet ember állítani, hogy az embereknek vannak nagyobb gondjuk a levegő minőségnénél...
2018. nov. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!