Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a ballilb ellenzékiek,...

Azok a ballilb ellenzékiek, akik azt mondják diktatúra, elnyomás, szegénység és korrupció van nálunk, miért nem hagyták még el ezt az élhetetlen országot?

Figyelt kérdés

Kicsit kezd már unalmas lenni az egész napos pesszimista hangulatkeltő károgás a választások óta.

Komolyan kérdezem, ha ennyire rossz itt minden miért vannak még itt ezek az emberek?

Állítólag azért (is) szavazták meg az uniós csatlakozást, hogy bárki szabadon elhagyhassa az országot.

Akkor?


2018. nov. 14. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted ez ennyiből áll? Néhány tetves tolvaj miatt hagyjam el a hazám, ahol születésem óta élek, ahová minden emlék, élmény köt, ahol mindent ismerek, ahol az összes barátom, családtagom lakik? Nem gondolod hogy kicsit fordítva ültök a lovon? Jó hogy nem már az a normális, hogy az ember hagyja el automatikusan a hazáját, mert a Fidesz nem tűri ha beszólnak neki a diktatúra meg a szabadrablás miatt. Nem gondolod, hogy ha egy fél ország elégedetlen a kormánnyal, akkor nem a fél országnak kellene elköltöznie, hanem a kormányt kellene eltakarítani? Normális helyeken így megy. A románok sem ide költöztek anno milliós nagyságrendben, hanem inkább lerángatták a trónról azt aki nem volt oda való. És arról is felvilágosítanálak, hogy attól mert élhetetlennek tartom ezt az országot a Fidesz miatt, még nem leszek ballib, speciel a Jobbikra szavaztam áprilisban. Tudod nem csak fekete és fehér létezik.
2018. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj, elég sokan elhagyják.
2018. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%
Oda kéne már csapni a ballibáknak rendesen.
2018. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
10%

#1: “a Jobbikra szavaztam áprilisban”

Az egy ballib párt, tehát te is az vagy.

2018. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
En elhagytam mar fel eve, de attol meg a csaladom ott van es igenis szeretnem ha jobb eletuk lenne. Mert ugye 40, 60 folott nem fognak uj eletet kezdeni egy idegen orszagban. Es kitudja lehet egyszer a tavoli jovoben en is szeretnek hazamenni egy elheto orszagba.
2018. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%

#3

Már ez történik. Azért sivalkodnak olyan hangosan.

:)

2018. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

"Boldog karácsonyt!" (Orbán Viktor parlamenti válasza) https://www.youtube.com/watch?v=s-8PQDDes0Q

Az általad használt jelzőket az átkosban szoktak használni azokra, akik kicsit is kritikusan álltak az akkori rendszerhez.


Kérdésem:

Szerinted most demokrácia van? (Szerinted mi a demokrácia, definiálnád?)

Szerinted nincs elnyomás?

Szerinted nem növekedett a szegények száma, nem nyilt jobban szét a társadalmi olló, a középosztály nagy része nem szakadt le az alsó osztály felé? Nem nőtt a gyermekszegénység, nem élnek többen a létminimum alatt?

Szerinted nincs korrupció?


Aki ezt így látja, feltétlenül ballibnek kell lennie? És ha az is tuti, hogy ők az ország ellenségei, és nem az, aki korrupt, aki megfosztja az embereket a jogaitól, aki szegénységbe taszítja az emberek széles rétegét?

Szerintem bizony neki kéne elmennie, de még csak nem is Szibériába, hanem egyenesen az Antarktiszra mondjuk egy szál alsógatyába egy darab löncshúskonzervvel.


Az EU-hoz csatlakozást egyáltalán nem csak ezért szavazták meg, de ahogy elnézlek, te ezt úgysem értheted. Ha meg is lenne az intelligenciád hozzá, akkor se tudnád megérteni, mert annyira elvakult vagy, hogy nem látod a fától az erdőt.

2018. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Én már elhagytam és segítek másoknak is.

Boldog vagy?

2018. nov. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, mert a hazájuknak tekintik, és a 8 millió "ballib" nem akarja elhagyni az országát 2 millió vegyes komcsi/kádárista/hülye miatt, és mert nem egy laza csettintés új életet kezdeni máshol.
2018. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%

Hol van az a sok szegény nélkülöző ember? De most komolyan kérdezem. Én itt Szombathelyen egy darabot nem látok,a városban állandóan épül valami...az elmúlt 2-3 évben hatalmas felújítások vannak egy komplett utcát sétálóutcává alakitottak, 2 teret felújítottak,számtalan épület bevakolták, most új modern tömbházak épülnek, egyre többen jönnek ide egyetemre, az egyetem is milliárdos támogatádokaz szerez,megújúl piacképsebb szakokat indít,a városban rengetg új pub,étterem stb indul... hol az a nagy szegénység?de tényleg hol?

Vagy ismerőseim pl a szomados megyében élnek Sopronban ott is ugyanez a helyzet... hol a szegénység?

Na és hol a diktatúra? Hiszen reggeltől estig szidják a kormányz az emebrek,bárhova mehet az krszágba és azontúl lakni,dolgozbi,nyaralni amit akar? Bárki mehet egyetemre. Bárkibek lehet vagyona pártállástól függetlenül... senki nem visznek be, ölnek meg, tesznek tönkre mert más véleménye van. (Ja de bocs azt a pár száz embert aki a hírtvnél és tarsainál volt elküdlték... be ne kakiljak) na de tényleg hol itt a diktatúra? Szerintem akor nyugadtan feltehetjük a kérdést úgyis hogy tudjátok mi a diktatúra fogalma?

2018. nov. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!