Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsért a főpolgármesterségért...

Puzsért a főpolgármesterségért indulás kapcsán miért hívják mindenhova?

Figyelt kérdés
Korábban tiltólistán volt a kormánymédiában, most meg oda is állandóan meghívták. Miért? És egyáltalán miért hívnak bárkit, aki még nem igazi jelölt, csak a szándék van meg benne, de még az aláírásokat se szerezte meg. Ha én holnap bejelentem, hogy indulni fogok, az ég világon senki nem fog behívni a tévébe meg ezer helyre, ahova Puzsért. Miért? Elvileg ugyanakkora nyilvánossághoz lenne joga bárkinek, aki bejelentkezik, nem?

2018. nov. 16. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, az aláírásokat egyetlen jelölt sem szerezte még meg. Majd valamikor jövő nyár végén kell két hét alatt kell 5000 érvényes aláírást összegyűjteniük. Másrészt, Puzsér egy viszonylag ismert közéleti személyiség, ezért kap médiafigyelmet. Te - feltételezem - nem vagy az, ezért nem hívnának meg ennyi helyre. Egyébként Puzsér ezelőtt is többször megjelent a kormánymédiában, vitákban vett részt.
2018. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

azért Puzsér letett vmit az asztalra... szerintem kb. mindenk ismeri, tudja ki ő


téged is mindenki ismer az országban???


:DDD

2018. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
#2 mit tett le az asztalraa??? :D [link]
2018. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Félreértitek a kérdésemet. Meg a helyzetet is. Egyrészt Puzsért a kormánymédiába nem sokat hívták, és nem világos, hogy most miért éri meg nekik, hiszen nem lenne kötelező. Ez az egyik kérdésem. Lehet hogy azért, mert azt gondolják, hogy éppen ő fogja Tarlóst biztos győzelemhez juttatni?


A másik része a kérdésemnek az, hogyha bárki bejelentené, hogy ő is indul, szerintem nem hívnák be kb. sehova. Például Dancsót se hívták sehova, pedig ő is elég népszerű.


Másrészt ha valaki nem ismert, mint én, akkor is ugyanannyi joga lenne. Az más kérdés, hogy a média ezt a véleményt nem osztja, de például Puzsér szerintem ezzel elvi szinten is egyetértene.

2018. nov. 17. 00:16
 5/13 A kérdező kommentje:

"azért Puzsér letett vmit az asztalra... szerintem kb. mindenk ismeri, tudja ki ő"


Én ismerem Puzsért és imádom. De amit mondasz teljesen irreleváns. Puzsér egyetlen programponttal indul, és a sétáló Budapest vizió és egyetlen programpont szempontjából teljesen lényegtelen, hogy mit tett le az asztalra. Puzsér is azt mondja, hogy a programpontja mérettessen meg, és nem az a lényeg, hogy ő a jelölt, át is adja a helyét, ha valaki megvalósítaná, meg ő mondja azt is mindig, hogy nem az a lényeg, hogy ki mondja és hogyan, hanem hogy mit mond (bár ehhez azért nem mindig tartja magát a gyakorlatban :) Ha én indulnék valami jó programmal, a médiában ugyanúgy megilletné a programomat ugyanakkora felület. Legalábbis egy normális világban, amilyent egyébként Puzsér is akar és hangoztat, lásd a reklám a csomagoláson és hasonló elveit a politikai kommunikációban is.

2018. nov. 17. 00:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Ugyan én nem követem Dancsót, nem is tudtam, hogy indulni akar, de megnéztem a videót róla. Utána világossá vált számomra, hogy miért nem hívják sehova. Puzsér komolyan vehető, Dancsó nem. Neki az 5000 aláírás összegyűjtése is gondot okozna, mivel főként kiskorúak követik. Ő akar lenni a viccesfiú, amivel nincs gond addig, amíg nem fontos a tét, itt viszont az.
2018. nov. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem nem! Dancsó nem akar indulni. Az csak poén volt. Valamelyik tévén pedig leadták,hogy Dancsó indul,mert komolyan vették a szándékát. Nem. Nem fog indulni.
2018. nov. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az egyik része az, hogy vannak médiára vonatkozó törvények, bár ebben az esetben másról lesz szó, de meg van adva, egy minimum arány, amit kötelező szerepeltetni, a jelölteket. Itt valószínűleg inkább arról van szó, hogy az ellenzéknek nincs normális önereje egy olyan jelölt állítására, aki egyáltalán az ellenzéken belül töretlen támogatást kapna és ciki lenne úgy nyerni, hogy nincs értelmezhető ellenfele a kormánypártnak. Ezért valahogy inkább megtolják a szekerét, hogy egyáltalán el lehessen mondani, hogy vélemények mérettek meg a választások során.
2018. nov. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Miért kellene az egész ellenzéknek egységes jelöltet állítania?

2018. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hány millió ember él az országban? Kb. 9 millió. Ebből a 9 millió emberből hány fizet adót? kb. 4-5 millió. Ebből a négy millió emberből hányat hívnak meg a közmédiába? Igazából néhány százat, a fontosabbak közül.


Puzsér eddig csak kritikus volt, akinek a legnagyobb dobása az volt, hogy szerepelhetett az egyik sztárfogó műsorban illetve a hír tv-be. Miért is hívták volna meg ezek miatt a közmédiába?


Most azonban változnak a dolgok. Kijelentette, hogy szeretne Budapest főpolgármestere lenni. Ezt többen is kijelentették, de a többiek indulási szándéka kétséges. Mint polgármester jelöltet már meghívják a közmédiába.

2018. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!