Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidéken tényleg annyira rossz...

Vidéken tényleg annyira rossz mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés
Többektől hallom hogy szinte semmi munkalehetőség, ami van az is vicc pénzért. Szórakozóhely, étterem szintén minimális, mindenki megy külföldre vagy Pestre.

2018. nov. 17. 12:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken multinál dolgoztam, lett volna lehetőségem átmenni a cég budapesti irodájába, bruttó 90-nel kerestem volna többet. Nem vállaltam, mert ha bérelek akár csak egy szobát is, már kb mínuszban jövök ki. Vidéken se mindegy azért, hogy 200 fős zsákfalu, 5 eres település, 30 ezres város, vagy 150 ezres megyeszékhely....
2018. nov. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

A probléma, nem a munkalehetőségekkel van,hanem azzal,hogy a munkalehetőségek többsége gyári szalagmunka vidéken.



Én is Budapestre jöttek, először egyetemre, aztán dolgozni is.Hozzáteszem, Kecskemét környékéről származom.A szüleim betanított munkások, engem meg a testvéreimet is azért küldtek BP-re tanulni, mert vidéken kevés a lehetőség.



Budapesten válogathatsz a diplomás munkakörök között, nagy a választék.

Vidéken, meg alig-alig, azok is mind sz_rul fizetnek.

2018. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
3 szarul fizető vidéki munkahely után meguntam a banánt, és most Budapesten dolgozok. 3x annyi pénzért, teszem hozzá.
2018. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Igen.

10 ezres városban élek, az összes fiatal minimum a megyeszékhelyre menekül, vagy Budapestre, külföldre. Én is érettségi után ezt fogom tenni, és soha nem jövök ide vissza.

2018. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

A hármasnál a pont.

Ha mérnök vagy, minimum megyeszékhelyen kell élned, mert máshol nincs munkahely.

Most szerinted egy zsákfaluban hány IT szakember kell?

2018. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Vidék és vidék között is van külömbség. Pl egy 3000 -es falu a fővárostól 20 kilóméterre is vidék. De ugyanott dolgozhatsz ugyanannyi utazási idővel mintha a fővárosban élnél. Csak esetleg nem egy panelban kell senyvedni. Egyébként rengeteg fővárosi is összeszerelő üzemben dolgozik. Meg van a vidéki falu Szabolcsban. Ahol dolgozhstsz 100 ezerért míg meg nem szakadsz. Van külömbség. Nekem pl most ajánlottak egy állást. Havi nettó 250 . Négy gombot kellene megnyomni néha. Ezt a munkahelyet egy vidéki kis faluból 25 perc alatt elérném. Szóval nem mindegy hol az a vidék.
2018. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%

Nem ártana ha ránéznél a térképre.

Az ország döntő része a "vidék", ahogyan a lakosság 4/5-e is "vidéken" él.

Mivel a lakosság ezen része köszöni jól van, nyilvánvaló, hogy nem csak Pesten vannak munkahelyek és nem csak kevés pénzért.

Az ipar, az egyetemi városok, a turizmus, a mezőgazdaság és a hozzá kapcsolódó feldolgozóipar nem Pesten van, hanem vidéken.

Ahogyan szórakozóhelyek, éttermek sem csak ott vannak.

Mi lenne ha felülnél egy vonatra és megnéznéd mi van Budapesten kívül? Nem fog fájni a valóság!

2018. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 7,


vidéken alacsonyabbak a bérek, mint Budapesten.

Továbbá, szinte csak szalagmunka van.Ja bocs,van még 120 ezerért munka a kereskedelemben vagy ha van egy kis hátszeled, dolgozgatsz "szellemi" munkát önkormányzatnál, szintén 120 ezerért.



Én vidéki voltam,lehet az utóbbi években javult valami,de jelentős kontraszt nem lehet.



Budapestnek is megvan az árnyoldala, de az tagadhatatlan,hogy Budapesten sokkal fejlettebb a munkaerőpiac, itt vannak a normálisabb cégek, amik viszonylag normálisan fizetnek és van lehetőség fejlődésre, karrierre.

2018. nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Én vidéken élek és van munkám, jól keresek házam is van és barátaim is. Arról pedig, hogy egy 3 ezer fős faluba nem jönnek el külföldi bandák zenélni és nincs igény diszkóra sem, nem hinném hogy bárki tehet.
2018. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Konkrét helytől és szakmától is függ. Evidensen egy pár ezres faluban nincs sok étterem, iskola, bolt, autókereskedés, gyár, egyéb cég, ahol dolgozni lehetne. Minél nagyobb a település, annál több ilyen lehetőség van általában. (Persze vannak kivételek, mert pl. Nógrád több kis falvában is vannak gyárak, vagy Pest megyében is egy viszonylag kis településen. Vagy pl. a Dunakanyarban a kis falvakban is több a vendéglátóhely, de ez mindenképp korlátozott létszám.)

A legmagasabb munkanélküliség Szabolcsban, Borsodban és Nógrádban van, ha jól tudom. Pest és Győr-Moson-Sopron megyékben a legjobb a helyzet. Mondjuk, az előbbiből rengetegen Budapestre járnak dolgozni - napi egy-két óra az ingázás településtől függően. Ez szerintem elég sok, de Pesten belül is simán összejön ugyanennyi, ha a város egyik végéből a másikba jár valaki dolgozni.

A fizetések meg tényleg elmaradnak a fővárositól kisebb-nagyobb mértékben általában (megintcsak vannak kivételek, pl. a köztisztviselők és a közalkalmazottak, mert a bértábla egységes az egész országban). Pár éve láttam egy oldalt, amin össze lehetett hasonlítgatni a különböző szakmákban területenként eltérő fizetéseket - nem tudom megvan-e még, és nem emlékszem a honlap címére, de érdekes volt végignézni pl. egy bolti eladót az ország különböző pontjain.

2018. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!