Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen telhetetlen a magyar?

Miért ilyen telhetetlen a magyar?

Figyelt kérdés
Mindenki sír a kevés fizetés miatt. Kérdem én, mire nem elég havi nettó 150ezer forint? Kaját tud venni, igaz nem puccos éttermekben meg mekiben kell enni, nem kell minden nap főtt kaját enni és kész. Ki lehet bírni minden második nap kenyéren felvágottal, semmi bajod nem lesz. Ruhát lehet venni, nem kell minden héten új márkás cuccot venni, vigyázni kell a holminkra és kész. Egy évig teljesen jó egy középkategóriás 5-6ezer forintos cipő pl. 2-3 pólóval meg 1-2 olcsóbb farmerrel el lehet lenni. Kaja van, tető a fej felett van, kérdem én, mi kell még ezen kívül? Az a baj hogy a magyar minden szir szarra elszórja a pénzt, okos telefon meg hülye mozi filmek, egészségtelen gyorskaja, márkás cucc felvágni, stb.
2018. nov. 17. 18:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

A 150-160 ezer az a hazai mediánbér, a többség ekörül keres. Ők nem szegények.

Akik ilyen fantasztikus 90-120 ezer közötti fizetésekkel vannak "megáldva" az meg hagy panaszkodjon már.

2018. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Egy egészséges, normális ember nem vegetálni akar, hanem élni. És nem csak a magyarok...
2018. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%

Azt hittem félreolvastam. De nem.

Még ha tehetetlent írtál volna. Az igaz.

A telhetetlen se nem igaz, se nem hamis. Egyszerűen alkalmatlan jellemzés.

2018. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

A másodiknál a pont.

Amiről te írsz kérdező, az nem élet,hanem vegetálás.


150 ezerből még az sem él normálisan, akinek tehermentes saját tulajdonú lakása van és nincs autója, nincs gyereket, nincs hobbija.

2018. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

"Kérdem én, mire nem elég havi nettó 150ezer forint? Kaját tud venni, igaz nem puccos éttermekben meg mekiben kell enni, nem kell minden nap főtt kaját enni és kész. Ki lehet bírni minden második nap kenyéren felvágottal, semmi bajod nem lesz."


Én meg azt kérdem 150 ezerből mért nem tud mindennapra főzni? Én 15 éve vagyok közmunkás volt mikor csak 47 ezret kaptam mégis tudtam minden nap főzni és nem volt adósságom.

2018. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#5-el egyetértek. Havi 47-ezer forintból szerényen ugyan de jól meglehet élni!
2018. nov. 17. 19:04
 7/23 anonim ***** válasza:
65%

Te normális vagy? Nem telhetetlenek vagyunk, csak szeretne mindenki magasabb életszínvonalon élni, nem csak vegetálni. Miért jó 2 évig spórolni egy 16 éves autóra, vagy 25 évig fizetni egy lakás törlesztőrészleteit? Egy 2 hetes nyaralás az Adrián egy 4 tagú családnak több 100 ezer forint. Miért ne mehetnének el az emberek kikapcsolódni, nyaralni, pihenni?

Te legyél igénytelen, dolgozz te 100 ezerért! De biztos nyugger vagy már, akinel elég évente egy otthonkát venni, és 2 hetente fürödni.

2018. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

"150 ezerből még az sem él normálisan, akinek tehermentes saját tulajdonú lakása van és nincs autója, nincs gyereket, nincs hobbija."


Nagyjából összefoglaltad, hogy mi a baj a hazai fizetésekkel, ugyanis a többség ennyit vagy ennél kevesebbet keres, és ne jöjjön senki nekem a dehát még a "betanított munkás is negyedmilliót kap a Bosch-nál kezdetű baromságokkal".

Egyébként ahogy azt írtam a 150 ezer egy átlagos hazai bérnek számít, aki annyit kap az esetek többségében ha nem is boldog, de már nem panaszkodik.

2018. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

És hol lakjon, akinek havi 150e a fizetése? Nem mindenki örököl lakást.

És ha egyszer beteg lesz és két hónapig csak táppénzt kap, tényleg it a világ vége.

2018. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Te mennyit keresel? Adakozol a szegényeknek, és a hajléktalanoknak? Minden nap elmész a templomba, és szórsz a perselybe 1000 forintot? Nem? Akkor halgass.
2018. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!