Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg olyan "cikinek" és...

Tényleg olyan "cikinek" és kevésnek számít ma Magyarországon,32 évesen a 400. 000 forintos fizetés?

Figyelt kérdés

Ennek a válasznak a kapcsán gondolkodtam el ezen:


#11: 32 évesen nettó 400 ezer körüli fizetés, és te ezt soknak gondolod és büszke vagy rá? Na ez jól jellemzi a mai Magyarországot.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__96..


Vagy csak az irigység beszélhetett a válaszolóból? Nem tudom eldönteni.


2018. nov. 19. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

A kérdés rosszul van feltéve. Egy bizonyos szemlélettel lehet kevés. Más szemlélettel lehet elegendő. És érezheti valaki pimaszul kevésnek is.

Az igazi kérdés, lehet-e normálisan élni itt. A "normális" miden vonatkozásában. Erre a válasz: szellemi igénytelenséggel megoldható, még viszonylag jól is. Na de a szellemi igényességről ne is álmodozzon senki a következő ötven évben. Optimista vagyok.

2018. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
A válaszoló biztosan 900 ezerért mosogat Londonban és azt hiszi, neki nagyon bejött az élet.
2018. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

nem.


ma Magyarországon 400e nettó az egy jó fizetés alkalmazottként.


de ugyanezért a munkáért külföldön sokkal többet kapnál és ebből a szempontból ez egy szánalmas fizetés.

2018. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 1300 font a minimálbér az UK-ban, az olyan 480 ezer forint körül van.

Ennél többet egy magyar sem kap aki sima alkalmazottként dolgozik. A 900 ezer erős túlzás.

2018. nov. 19. 15:10
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Valakinek pont jó. Valakinek kevés. Valakinek sok.
2018. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, teljesen.

Szerintem akaszkodjon fel, aki csak ennyit keres.

2018. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Olvasni kéne az előzményt is! A 11-es válaszoló ott adta elő, hogy ő mekkora egy sikeres istencsászár rájcsávó, amiért tudott szerezni egy pár OKJ-t, és aki ennél kevesebbet keres az bezzeg...

A 19-es válaszoló szerintem csak szimplán be akart szólni ennek az öntelt tahónak, mert erre a válaszra senki sem volt kíváncsi.

Én írtam a 18-ast.

2018. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 400 ezres havi fizetés nettóban már mennyországnak számítana. Most közel 100k környékén keresek.


De annak, aki napi szinten étterembe jár, legolcsóbb ruhája 10k vagy 20k, megy nyaralni külföldre minden egyes évben, annak kevés lehet...

2018. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha lakást akarsz venni, akkor kevés.
2018. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

400.000 forint havonta, az rengeteg pénz.

(ok, persze, ha lakást akarsz venni, kevés, de arra jelenleg az Isten pnéze sem elég)


Én elvégeztem egy nem túl bonyolult (3 éves) Bsc szakot és találtam egy jól fizető munkahelyet (net 300). Ez is rengeteg pénz és nagyon szerencsésnek tartom magam.


Ellenpélda: feleségem elvégezte a pedagógus képzést (4 év) + most csinál mesterszakot (+2 év), és így már eléri a csodálatos 120ezret havonta. Kb duplaannyit tanult érte, sokkal többet dolgozik mint én és harmadát keresi. Fair ez? Krvára nem:/


Úgyhogy mindenki becsülje meg azt, amije van. A fővárosban havonta 200-250bőll már meg tud élni egy pár, ha nem kell albérletre költenie. Azaz havi 400 az kitűnő.


napersze, az ember mindig vágyik többre. De az emberek többsége nemhogy 400at, de af elét sem keresi meg itthon. Sok munkával és magas képzettséggel sem mindig.


Persze külföldről nézve minden más. De mi itthon vagyunk.

2018. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!