Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép tulajdonképpen...

A magyar nép tulajdonképpen nem érdemel jobbat? Értelmetlen a politizálás?

Figyelt kérdés

Sokan sírnak itt a válaszokban és különböző internetes fórumokon, hogy nem léptünk érdemben előre a rendszerváltás óta, korrupt és romlott a kormányzat. Én nem vagyok "libsi" sem "ellenzéki", ezekkel a bohócokkal nem tudok azonosulni.


Én azt mondom, hogy teljesen felesleges a politizálás és a vita, mert úgysem lesz jobb. A szemétdombon nem tudsz várat építeni. Meg kell nézni, hogy milyen mentalitású egy svájci vagy egy japán ember, aztán körülnézni itthon.


Aki esetleg kételkedik ebben, az menjen, nézzen szét a főváros egyes részein, vidéken, a falvakban. Az emberek nagy részéről süt, hogy mekkora primitív ősbunkó, rendkívül alacsony szellemi szinten vegetáló ösztönlény. Pl.: Yt: "legyen tánc" videó szereplői, "bevezetik az arab számokat" stb. Érdemes megnézni.


És ezek nem egyedi esetek. Ezek az emberek nem érdemelnek "jólétet", tisztességes kormányt. Takaríthatja egész nap az önkormányzat a várost, a tahók akkor is szemetelni fognak. Lehetnek szelektív kukák a társasházakban, mindig lesz egy bunkó aki belevágja a szét nem válogatott mocskát. Minek nekünk színvonalas vasúti közlekedés, ha felzabálnak minket a migráncsok?


Szóval, a lényeg az, hogy teljesen feleslegesnek tartom az ellenzéki politizálást, a lakosság lecserélése nélkül jöhet ide bárki kormányozni. De nagyon jól tükrözi egyébként a magyar nép nagy részét a FIDESZ, ott is hasonló előemberek munkálkodnak : Németh Szilárd, Kósa Lajos, Rogán Antal, Kövér László...micsoda entellektüel az összes..


2018. nov. 20. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

"Meg kell nézni, hogy milyen mentalitású egy svájci vagy egy japán ember"


na igen, sikerült az egyik két legfejlettebb és leggazdagabb országot megragadnod, ahol évtizedek vagy évszázadok óta nem történt különösebb politikai konfliktus ami meghatározta volna az emberek hozzáállását. gratulálok hozzá ügyes példát találtál.


"Pl.: Yt: "legyen tánc" videó szereplői, "bevezetik az arab számokat" stb. Érdemes megnézni."


azokra a manipulatív videókra gondolsz, ahol megkérdeznek idegen embereket és a több száz válaszoló közül összevágják a leghülyébbeket? ügyes vagy, ezért is jár a keksz.


"Szóval, a lényeg az, hogy teljesen feleslegesnek tartom az ellenzéki politizálást"


ebben az egyben egyet értünk.

javaslom olvass kevesebb pesszimista sajtót, jár kicsit többet emberek közé, beszélgess velük, barátkozz. talán akkor sikerül ebből a szürke online virtuális világból kiszakadnod, és tapasztalatokat is szerzel a valóságról.

2018. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a magyar ilyen, buta és begyöpösödött. Aki modern gondolkodásra vágyik és jólétre, el kell mennie innen, ez az egyetlen lehetőség.
2018. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

A régi rendszerben számos egyszerű munkásember azért szidta a rendszert, mert a polgártársaival valami jót tett. Persze ebből következik hogy vele is jót tett. De irigységből nem bírta ezt elnézni hogy mással is jót tesz a rendszer. Ezért a fejét akarta az akkori rendszernek. Sikerült neki. Akkor most mi is van? Nem kell bemutatni mi van, benne élünk. Ja és az említett egyszerű dolgozó saját magával cseszett ki, mert nem a gázszerelő jóléti rendszerét döntötte le hanem a sajátját.


Épp a napokban küldött egy tréfás e-mailt egyik ismerősöm amiben a fent leírt átlag dolgozót gúnyolta, melyekkel ő is nap mint nap találkozott, emlékezetből leírom:


"Jó napot kívánok, én egy svejci sapkás hülye proli vagyok itt az 1970-es években!

Szakmunkás fizetésből felépítkeztem, Ladát vettem és egyetemre tudtam küldeni a lányom. De nem tudom elnézni hogy ugyanezt más proli is megteheti, ezért adj tanácsot onnét a 2018-as évből hogyan dönthetem le ezt az átkos rendszert. Hogy mondod? Ha ledöntöm akkor nekem is szar lesz és mehetek közmunkásnak? A lányom meg mehet strihelni hogy ki tudja fizetni a tandíjat, a diákhitelt és az albérletet? Majd diploma után meg mehet szalagmunkásnak napi 10 órában éhbérért? Nem baj, akkor is ledöntöm a jóléti rendszerem mert hülye vagyok. Lényeg hogy mással kicseszhetek, még ha magammal és unokáimmal netán mégjobban kicseszek."


Az idézőjel mondatai csak viccből íródtak, de pontosan ilyen hülye volt a valóságban is a proli. De csinálhatsz itt kapitalista jólétet is osztrák mintára. A nép nem sokáig fogja elnézni és tenni fog róla hogy ismét a mai élhetetlen ország legyünk. A népnek nem a szocilaizmussal volt baja. Hanem azt nem bírta elnézni hogy mindenki egyformán kiegyensúlyozottan, nélkülözésektől mentesen él. Amerikai rokonom mesélte hogy Amerikában a magyar lakta negyedekben is pontosan ezt csinálják egymással a magyarok és az amerikai jóléten belül létrehozták a kis magyar rosszléti kolóniájukat.

2018. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 hát nem tudom te hányas voltál történelemből, de Japán azért kapott atombombát és pár természeti katasztrófát a nyakába az elmúlt évtizedekben. Svájc valóban nem.


Gondoltam, hogy valaki felhozza a "kiragadott példa" érvet, képzeld KÖRÜLNÉZTEM és a tolakodó emberek a metrón még mindig nem tanulták meg elengedni a másikat a mozgólépcsőn, a lökdösődő nyuggerek, a dudáló és türelmetlen autós aki nem enged át az istenért sem egy gyalogost, az "agyegycigit buszjegyre kène" zsámók, ezek mind mind ilyen egyének.

2018. nov. 20. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem érdemli, hanem akarja. De amúgy igazad van. Bár az ellenzéki politizálás nem felesleges - ha az emberek fel tudna mutatni egy Orbán-kaliberű politikust, akár még sikeresek is lehetnének.
2018. nov. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Szögezzük le, hogy egyáltalán nem rossz az élet ebben az országban. Jobbat érdemlünk és meg is kapjuk. Miniszterelnök Úr 2030-ig tervez. 2030-ra Magyarország benne lesz az első 5 európai országban, ahová a legjobb születni, élni, dolgozni és tanulni. Támogassuk a Fideszt céljának elérésében, hogy végre olyan életünk legyen, amilyet érdemlünk. És ne a Gyurcsányt támogassátok, maximum abban, hogy egy jó zártosztályra kerüljön. Hajrá Fidesz!


18/fiú

2018. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

A nagyapám, apám és korosztálya elbeszélése szerint a padlássöprések és államosítások előtt például a szülőfalumban mindenki boldog volt. Szinte mindenkinek megvolt otthon a saját virágzó gazdasága vagy más családi vállalkozása amiből például a nagyapám 7 gyereket felnevelt, felépítkezett nekik és saját gazdasághoz is hozzásegítette őket. Mindezt GYES, CSOK, családi pótlék vagy más közpénz igénybevétele nélkül!

A falu fiataljai minden este ropogós táncot jártak a bálban. Az emberek otthon dolgoztak, együtt a fiatal párok, ha voltak akkor a gyerekeikkel. A vállalkozást örökölte a gyerekük, nem úgy mint ma a nyugdíjat. A falu lélekszáma emelkedett:

[link]

Aztán jött néhány nagyokos aki kitalálta hogy az ország legyen szolga, a tulajdonát államosítani kell és mehet nincstelen cselédnek például a TSZ-be vagy a gyárba. Nézzetek csak vissza a diagramra hogyan alakul a gyerekvállalási kedv és a népesség az elcselédesítésektől kezdve napjainkig. Ez jó irány? A szolgaság jó irány???? Helyes út az hogy a magyar közpénzből még támogatja is az autógyárak felépülését hogy a magyar szolga lehessen benne, a haszon és az összerakott járművek meg nyugatra távoznak? A lassan megfőzött béka észre sem veszi hogy a víz amiben van felforr. Lehet hogy mi magyarok sem vesszük észre hogy a vesztünkbe rohanunk.

2018. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szinte mindenkinek megvolt otthon a saját virágzó gazdasága vagy más családi vállalkozása amiből például a nagyapám 7 gyereket felnevelt"


azt elfelejtetted hozzátenni, hogy semmilyen elköteleződésük nem volt egyetlen közmű felé, talán egyedül villanyszámlát fizethettek.

nem volt net számla, kábel tv számla, telefon számla, víz számla, gáz számla stb.

nem volt okos telefon, menő ruhák, fogyasztási cikkek, lapos tévé stb.

könnyű a múltból ilyen példákat felhozni, viszont rettentő demagóg dolog.

2018. nov. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
A magyarok egyáltalán nem érdemelnek jobbat. Teljes mértékben egyetértek.
2018. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7

Nagyapád a saját emlékeiről mesélt és nem a valóságról. Az én nagyapám is mesélt és láttam is az életét. Végigdolgozta kemény mezőgazdasági munkával hajnaltól vakulásig. Nagyanyám árva lány volt, a lelencből nagyapám vitte ki, hálásan szolgálta is őt élete végéig ezért, annyira rossz sora volt előtte. Saját kis föld, szőlőtermesztés, mégis csak annyi pénzük volt a hajnaltól való kapálással, vízhordással, hogy éppen megéljenek. Apám és az egész rokonsága azért tanulhatott, azért lehetett jobb életük, mert a háború után megváltozott a világ számukra. Nem azt mondom, hogy ne jött volna el magától egy jobb élet az átlagember számára, mint az osztrákoknál, hanem hogy nekik, apáméknak későn jött volna. Ahogyan apósomék 6 elemi után mentek már dolgozni, szintén kemény fizikai munkába, mert kellett a pénz.

Az emlékek mindig szebbek a valóságnál, de az igazság az, hogy anyagiakban a mai legszegényebbek is jobban élnek, mint az akkori átlag. Csak sokkal jobban élnek náluk a többiek és ezért tűnik rosszabbnak.

2018. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!