Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a 6 órás munkanapot...

Támogatnád a 6 órás munkanapot, amely kutatások szerint hasonlóan hatékony, mint a 8 órás?

Figyelt kérdés
Gondolom, jobban sietnek az emberek, nem fáradnak el annyira, a 8 órát bele tudják sűríteni a 6-ba, jobb minőségben dolgoznak.

2018. nov. 21. 09:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mit órabéreztek itt, én pl. havi fix fizetést kapok. Van egy 3 hónapos munkaidő keretem amíg a 3. hónap végén az rendben addig sem többet sem kevesebbet nem kapok és ugyanannyi pénzt keresek a 21 munkanapos hónapban mint a 23 munkanaposban, mivel ez a modell már létezik csak erre ráhúznák a 6 órás munkaidőt és nem is keresne senki kevesebbet.


Skandináv területeken ez már működő dolog, ugyanannyit keresnek az emberek mivel a munka ugyanúgy kész a cégeknek ugyanakkora a bevétele.

2018. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%
Kevesebb pénzt kapnánk 20%-al szal nem
2018. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
72%

"Pl. egy bolt most is 10-12 órát van nyitva."


Lehet két műszakban is dolgozni.

A kereskedelemben így dolgoznak.

Délelőttös,délutános váltásban.

2018. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
56%

"Kevesebb pénzt kapnánk 20%-al szal nem"


Ha nem menne el annyiért senki dolgozni,akkor nem.

Miből gondolod,hogy többet nem lennének képesek fizetni,annál,amennyit most?


Szerinted,akik most 10-12 órát dolgoznak mivel élnek jobban?

Egyre többet várnak el ugyanazért a fizetésért.

A megélhetésért bőven elég lenne napi 6 órát dolgozni,aki luxusban akar élni,dolgozzon az napi 14 órát és ne fordítva!

2018. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Valóban készült számos kutatás erről a témáról, én támogatnám. Bár nálunk azért lehetnek veszélyei, pl GDP esetében, de egy fejlett nyugati országban működhet.
2018. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Lehet máshol működik, de ez továbbra is Magyarország. Máshol simán tud működni, mert van jelentős számú konkurencia mindenhol, itthon meg egyáltalán nem nagyon van.

Itthon a borsodi fizetési igények miatt is morognak a cégek (minimálbért mernek csak kérni itt az embereke), ózdi Johnson Electric összeszerelőgyár például már Ukrajnából meg szerbiából hozatott egy ideig embereket teszt munkára és nyíltan játszanak a gondolattal, hogy inkább kiköltöznek Ukrajnába, mert olcsóbb a munkaerő. Az országban meg ilyen gyárakból van a legtöbb, amit munkát ad.

Nem, nem oldaná meg, ha 6 órásba dolgoznának csak az emberek, mert még akkor se tudnál olyan olcsón dolgozni, mint az ukránok. Legfeljebb akkor tudnál már velük versenyezni, ha 8 órás munkára kellene jogszabályilag annyit fizetniük, mint amennyit 4 órásnak kell fizetniük.

2018. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb az lenne h heti 4nap max 6óra.

De ez csak így leírva jó...Sajnos rengeteg gazdasági oka van amiért nem lesz...legalábbis a mi életünkben..

Ez nem egy olyan dolog h holnap valaki azt mondja h jó akkor kis haznánkban ez lesz és akkor ez lesz és fuu de jó.

De sajnos ma az összes bunkó prolit meg lehet etettni mindennel ,ha azt mondod nem kell dolgoznia és úgy fog élni mint bill gates.

2018. dec. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!