Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van- e lehetőség arra, hogy a...

Van- e lehetőség arra, hogy a négy órás alkalmazotti jogviszonyom után járó nyugdíjbiztosításom (amely nyugdíjszámítás szempontjából évekre átszámítva csak félnek számít) kiegészítsem saját befizetéssel további négy órával?

Figyelt kérdés

Kellenének az évek, egyszer majd csak szeretnék nyugdíjba menni, de jelenleg is csak négy órában alkalmaznak, ami egy év alatt csak hat hónap munkaviszonyt eredményez nyugdíj szempontjából. Hogyan és hol kell ezt intézni?

És az lehetséges-e, hogy teljes egészében fizesse maga után a nyugdíjbiztosítást és gondolom ezzel együtt az egészségbiztosítást is. Ez már csak egy kiegészítő kérdés, az első az aktuális most.


2011. jún. 27. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább valamilyen más megtakarítási formát válassz. 10-20 év múlva nem lesz senkinek nyugdíja,bármennyit fizetsz be most.
2011. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ebben azért nem vagyok olyan biztos. Lehet, hogy a nyugdíjrendszer folyamatos átalakulásokon fog keresztül menni az elkövetkezendőkben is, de megszűnni soha nem fog.

Ahhoz túl sok ember pénze fekszik a rendszerben.

2011. jún. 27. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a jogszabályok szinte havonta változnak, a jelenleg ezzel kapcsolatos legbiztosabb információt a lakhelyedhez legközelebb levő Nyugdíjfolyósító Intézetnél kaphatod meg.


Azért azt valóban meg kellene fontolnod, amit az első válaszoló írt, persze attól függően, hogy milyen idős vagy, mennyire vagy közel életkorban és ledolgozott szolgálati időt tekintetében a nyugdíjazáshoz???

Mert ha addig még hátravan 8-10 éved, akkor lehet hogy célravezetőbb most a pénzedet valahol máshol kamatoztatni, és majd akkor "megvásárolni" az éveidet, amikor már valóban elérhető közelségbe kerül a nyugdíjazásod.

2011. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magánnyugdíjpénztárakban is túl sok ember pénze feküdt,még is el elvette a Fidesz! Miért gondolod,hogy a többi pénzt nem fogja elvenni a kormány!

Amit most fizetsz be,az elmegy a nagykalapba,nem tartalékolják a te nyugdíjadra. Amikor te leszel nyugdíjas,akkor abból a pénzből fognak nyugdíjat fizetni,amit az akkori aktív dolgozók fizetnek be.

2011. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van még időm, de kellenének az évek is, sajnos sok kiesésem volt.

Az mit jelent, hogy később megvásárolni az éveket? Ez hogy működik?

Persze, tudom, hogy nem az én befizetéseim teszik el nekem, ismerem ennyire a rendszert.

2011. jún. 27. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg van egy olyan lehetőség, hogy pár évvel a nyugdíj elérése előtt (talán 5, de nem biztos), befizetni x összeget, és akkor "jóváírnak" neki x évet. Azért írtam, ha még nem vagy 5 éven belül jogos a nyugdíjra, de van lehetőséged akár havonként megtakarítani x összeget, azt talán (meg kellene nézni) máshol kellene gyűjtögetned, ahol kamatot is adnak a befizetéseidre.

De hogy azt a gyűjtögetést hol érdemes, azt nem tudom.

2011. jún. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!