Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hajléktalantörvény óta változo...

Hajléktalantörvény óta változott valamit a helyzet?

Figyelt kérdés
Szerintetek? Szerintem nem nagyon... ugyanúgy tele van a kelenföldi aluljáró hómleszekkel.. többi aluljáróban is úgy hallottam hasonló a helyzet. Kinek lehet ilyenkor szólni? Elvileg már nem alhatnának ott...

2018. nov. 21. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Drágább lett a kenyér.
2018. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor alauljárókban járok, most valamivel kevesebben vannak, de nem tűntek el teljesen.


Volt már ilyen pár éve, akkor is ez volt. Egy ideig működött, aztán minden visszatért a régi kerékvágásba.

2018. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak éjszakára kell bemenniük valami menhelyre leginkább?
2018. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2

Néhány évvel ezelőtt megtámadták majd megsemmisítették azt a rendeletet ami alapján el tudtak járni a hatóságok, azért lett újra ugyanaz a helyzet.

2018. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

De. A közterületen élés van megtiltva és nem az, hogy közterületen tartózkodjanak.

2018. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem változott sokat. A mi környékünkön egy időben sokan voltak, de szerencsére már a törvény hatálybalépése előtt eltűntek, csak néha-néha bukkan fel valamelyikük.

Viszont az egyikük (egy nő, aki állítólag bűnöző is ráadásul) pont ma ácsorgott az aluljáróban, sorban szólítgatta le az embereket. Megjegyzem, az ilyen fajta koldulás is tilos.


Útban Pestre ugyanúgy láttam a sínek mellett a "hajléktalantanyákat", kiteregetett cuccokkal, úgyhogy nem elhagyatottak. És a Nagyvárad téren az aluljáróban is volt kettő, a Haller utcai kijáratnál, vagy öt pléd volt leterítve, azokat igazgatták. Ritkán járok arra, így nem mernék megesküdni rá, de szerintem ugyanazok, akiket kb. 3 héttel ezelőtt is láttam. Szóval valószínűleg egyáltalán nem nyavalygatják őket.


A rendőrségnek vagy a köztereseknek lehet szólni - és nem csak akkor, ha épp alszanak. Mert valóban tartózkodhatnak a közterületen, mint bárki más is, azzal nem lenne probléma. Csak az életvitelszerű tartózkodás azt jelenti, hogy a lakására/szállására való visszatérés szándéka nélkül tartózkodik ott valaki. Mivel ugye nekik lakásuk nincs, az a döntő, hogy szálláshelye van-e, ami jellemzően valamelyik hajléktalanszálló. Ha van, azaz be van jelentkezve oda, estére bemegy, akkor nem valósul meg a szabálysértés. (Egyébként nappali melegedők is vannak, szóval akár egész nap bent lehet meleg helyen, tisztálkodási és étkezési lehetőséggel, aki akar.)


Nagy változás szerintem a későbbiekben sem várható. Aki eddig nem ment szállóra, az önként most sem nagyon fog. Ha igazoltatja a rendőr, akkor fel is ajánlják neki a szállót, de ha nemet mond, nincs semmi szankció. Csak akkor, ha 90 napon belül már negyedszer igazoltatják, és akkor sem akar bemenni. Szóval nincs sok esély arra, hogy valakit 3 hónapon belül 4-szer igazoltassanak - bár olvastam valahol régebben, hogy a rendőrség október 15-e után ráfekszik erre a témára, de hát láthatóan ez nem valósult meg.

2018. nov. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!